Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

galgAsia 09:41, 30 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uch, jak ja Wam zazdroszczę takich zlotów! Spotkań i zakupów przede wszystkim , bo tłumów targowo - wystawienniczych to już nie bardzo . Ale w dobrym towarzystwie nawet to da się znieść ( a przy odrobinie szczęścia nawet ich nie zauważycie ).
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 09:55, 30 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
galgAsia napisał(a)
Uch, jak ja Wam zazdroszczę takich zlotów! Spotkań i zakupów przede wszystkim , bo tłumów targowo - wystawienniczych to już nie bardzo . Ale w dobrym towarzystwie nawet to da się znieść ( a przy odrobinie szczęścia nawet ich nie zauważycie ).

Zgadzam się z Tobą, Asia - takie towarzystwo do wspólnych zakupów, oglądania i zlotów - bezcenne
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 10:20, 30 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)
Hmmm, może i ja bym się dołączyła do towarzystwa na sobotę?
To by były moje pierwsze targi


Zawsze fajnie coś podpatrzeć, można coś zamówić ze szkółki z odbiorem na targach np

Jejku, żeby mi się tylko udało być-w zeszłym roku niestety macierzyńskie obowiązki przeważyły
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:55, 30 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A w ogóle to moje ostatnie obserwacje ćmy-baaardzo lubi mi siedzieć na rozchodnikach i na kłosowcu-normalnie robię cap w rękę i pod but..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Makusia 12:05, 30 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ale mówisz o panu ćmie? Czy to jest w ogóle możliwe, że panowie mi się w pułapkę łapią, a buksy wydają się być czyste?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mrokasia 12:09, 30 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Ja się z braku czasu raczej na targi nie wybieram w tym roku .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 13:51, 30 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Hmmm jeśli mój m się wybierze na męski wypad do kolegi, i jeszcze zabierze syna, to może ja się namyślę na te targi
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 14:13, 30 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makusia napisał(a)
Ale mówisz o panu ćmie? Czy to jest w ogóle możliwe, że panowie mi się w pułapkę łapią, a buksy wydają się być czyste?


W sumie to płci nie rozróżniam łapią mi się panowie w pułapkę, natomiast po miesięcznej przerwie przedwczoraj zauważyłam gąsienice na młodych listkach buksowych (na starych pewnie jeszcze skuteczny lepinox)-pryskałam w pierwszym tygodniu lipca.

W sumie to u mnie tak długo było, że buksiki były czyste, choć pojedyncze sztuki mi się łapały do lejkowej.. teraz jest ewidentnie wylot od jakiegoś tygodnia, bo normalnie ćmy spotykam na różnych moich roślinach albo wręcz zdarza się jakąś sztukę na trawie przydybać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:21, 30 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)
Kasiu, jeśli sadzonki są zdrowe, to nie przejmuj się, że maleństwa. Zadbasz o nie od małego


Czy zdrowe, znaczy bez robactwa w korzeniach, to się dopiero okaże mam nadzieję, że za rok buchną-najbardziej mnie chyba parzydło zawiodło, bo 4 liście na krzyż, a ja chciałam szybki efekt mieć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:23, 30 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)
Hmmm, może i ja bym się dołączyła do towarzystwa na sobotę?
To by były moje pierwsze targi


Ojej, jaki debiut a w ogóle to muszę do Twojego wątku zajrzeć, bo się zachwyciłam i z pochwałami przylecę!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies