Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

MalgosiaW 20:00, 28 mar 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Hej, cudowna magnolia, uwielbiam. Szkoda, że nie mam miejsca na magnolię... A już sił na zmiany również, bo nie mogę skończyć tego ogrodu zdrówka
eVka 22:54, 29 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, fajnie zobaczyć znów Twój zadbany ogródek Piękne masz ciemierniki, żałuję, że nie zdarzyłam w tym roku ich jeszcze więcej dokupić, wzięłam tylko dwa a mogłabym nimi cały ogród obsadzić.
Moje tulipki dwuletnie też w większości poszły w liście Strasznie mnie to wkurza ale cóż zrobić.
Buziaki!
____________________
Kasia_CS 21:03, 03 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)
Zawsze zapominam że to ogródek przy bloku

Suche badylki cięłam na krótkie kawałki i zostawiłam na rabacie. Mnie to nie razi bo nie mam wymuskanych rabat. Niestety dużo czasu schodzi na takie cięcie.


noo, są ograniczenia wizualne

A ja obecnie na rabatach mam jeszcze dywan z liści, więc jak jeszcze bym kolejne warstwy dała, to by dopiero grubo było Ja przed sobą mam cięcie róż i te tnę właśnie na małe kawałeczki kilkucentymetrowe, żeby jak najmniej miejsca w workach zajęły, bo jednak sporo miejsca na nie trzeba...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:23, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lilarose napisał(a)
będę szukała miejsca, no chyba że przez lato zapomnę o magnoliach - wtedy do następnej wiosny nie będzie bolało


No ja w lecie też trochę "zapominam" o niektórych roślinach, które wiosną gwiazdorzą, ale potem żałuję, że kolejny sezon w plecy

AngelikaX napisał(a)


Piękny


Jeszcze cieszę się ostatnim kwitnącym pędem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:21, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ola76 napisał(a)
Hej Kasiu!



Jak widzisz dostalam prikaz od Ewy, zeby wpasc do Ciebie na maly rekonesans Co z przyjemnoscia uczynilam.
Oj! Ladnie u Ciecie! A ja nabieram nadzei, ze nawet z niewielka warstwa ziemi, mozna wyczarowac takie cuda i posadzic wymarzone rosliny.
Bede zagladac regularnie

pozdrawiam
Ola


Czesc Olu! Fajnie, że zajrzałaś Faktycznie u mnie problematyczna sprawa z garażem, ale dzięki temu wiesz, że u Ciebie tym bardziej rośliny mają szansę pięknie rosnąć - z tego co zdążyłam wyczytać u CIebie, to masz grubszą warstwę gleby niż ja, a to już dobrze rokuje

Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:23, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Hej, cudowna magnolia, uwielbiam. Szkoda, że nie mam miejsca na magnolię... A już sił na zmiany również, bo nie mogę skończyć tego ogrodu zdrówka


No czekam w dalszym ciągu na telefon z ogrodniczego, czy rozwija pąki, żeby było wiadomo, czy ona to ona czy nie

Ależ Gosiu, przecież ogród nigdy się nie kończy, nie rób sobie wyrzutów - zresztą ogrodowe zmiany też są przyjemne gdy widzisz ich pozytywne rezultaty.

Zdrówka również w tych trudnych czasach!

effka napisał(a)
Kasiu, fajnie zobaczyć znów Twój zadbany ogródek Piękne masz ciemierniki, żałuję, że nie zdarzyłam w tym roku ich jeszcze więcej dokupić, wzięłam tylko dwa a mogłabym nimi cały ogród obsadzić.
Moje tulipki dwuletnie też w większości poszły w liście Strasznie mnie to wkurza ale cóż zrobić.
Buziaki!


Oj Ewuś, dzięki za odwiedzinki! U CIebie to i tak jest tyle wszystkiego i w tak błyskawicznym czasie osiągnięte, że jeden ciemiernik w tą czy w tamtą w danym sezonie, to drobnostka nadrobisz

A jakie tulipany tak Ciebie w tym roku zawiodły? Ja miałam 3 sezony van eijki całkiem niezłe, część wykopałam i wsadziłam taki miks różnych wymiarów i na szczęście jak już zakwitną, to nie będzie rzucało się w oczy, że jest część tylko w liściach.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 09:47, 04 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
Kaśka, fotki już są
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 11:24, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Kaśka, fotki już są

dzięki wielkie, będę porównywać jak ta moja zakwitnie

A tymczasem kilka zdjęć z wczoraj:
ŚŚ tuż tuż:

Miodunka też niebawem zakwitnie:

Myślałam, że Bonfire padł, bo ciągle coś odłamywały dzieci, wyglądał słabiutko na koniec sezonu, ale budzi się do życia:

A te słodziaki małe to epimedium:
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:26, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
I teraz nieco bardziej soczyście:




No i nareszcie rozchylają się pierwsze emperorki!!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 12:30, 04 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
Ajjj jak zielono A miałam jeszcze pytać - jakie inne odmiany mieli w Twoim ogrodniczym? Pamiętasz może?
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies