Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 13:11, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hm.. na pewno Alexandrina, Genie, Susan, stellaty różnych gabarytów, White Mystery o ile dobrze pamietam, Elisabeth chyba, Burgundy star, wydaje mi się, że Woodsman też, bo kojarzyłam nazwę z ostatnich rozmów u Tarci i tak zwróciłam uwagę. ,A jaka Ciebie interesuje? Bo na pewno więcej widziałam, ale teraz nie przychodzą mi do głowy nazwy. Chyba też Yellow river kojarzę...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 13:30, 04 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
Napisałam na priv
____________________
ogród pod lasem
BKosimkArt 20:14, 04 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu ale widoki u Ciebie cudne, ŚŚ Ci zazdroszczę u mnie wszystkie pąki oskubały wróble. I jakie tulipany! Aaaach
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
galgAsia 09:50, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, trzymam kciuki, żebyś wreszcie doczekała się tej wytęsknionej LA
Ja aktualnie chodzę z otwartą buzią wokół MTF (March Till Frost), która mi kwitnie na balkonie Nie mogę się nią nacieszyć.
Cudne są te magnolie, trzeba się napatrzeć, by starczyło do następnej wiosny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ola76 12:24, 05 kwi 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Kasia_CS napisał(a)


Czesc Olu! Fajnie, że zajrzałaś Faktycznie u mnie problematyczna sprawa z garażem, ale dzięki temu wiesz, że u Ciebie tym bardziej rośliny mają szansę pięknie rosnąć - z tego co zdążyłam wyczytać u CIebie, to masz grubszą warstwę gleby niż ja, a to już dobrze rokuje

Pozdrawiam i zapraszam

Niby problematyczna, a jednak Twoje rosliny pieknie daja rade


Magnolie to taki wiosenny starter ogrodowy
Ja kupilam Susan i jest fantastyczna.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
nicol21 21:49, 12 kwi 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
ładna ta magnolia - i egzemplarz zarezerwowany tez dorodny. Fajnie, że pozwolili rezerwować na tak długi czas! Oby to było to.
a magnolią chcesz się osłonić czy głównie walory estetyczne są istotne?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasiolaaa 04:00, 13 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
kasienko pieknie wszystko u Ciebie ruszyło a amarylis jest imponujacy ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasia_CS 21:20, 17 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu ale widoki u Ciebie cudne, ŚŚ Ci zazdroszczę u mnie wszystkie pąki oskubały wróble. I jakie tulipany! Aaaach


No kurcze, to już kolejny rok, że Ci tą świdośliwę opitalają.. szkoda Tulipany rozkwitają jedne za drugimi, robi się pięknie!

galgAsia napisał(a)
Kasia, trzymam kciuki, żebyś wreszcie doczekała się tej wytęsknionej LA
Ja aktualnie chodzę z otwartą buzią wokół MTF (March Till Frost), która mi kwitnie na balkonie Nie mogę się nią nacieszyć.
Cudne są te magnolie, trzeba się napatrzeć, by starczyło do następnej wiosny

Jutro jadę ją obejrzeć, okaże się, czy w ogóle dam radę ją rozpoznać A Twoja magnolka bardzo mi się podoba Nie dziwię się Twojej fascynacji

Ola76 napisał(a)

Niby problematyczna, a jednak Twoje rosliny pieknie daja rade


Magnolie to taki wiosenny starter ogrodowy

Ja kupilam Susan i jest fantastyczna.

Dają radę, ale jestem przekonana, że rosłyby o wiele fajniej, jakby było nieco więcej cm gleby pod nimi ale cieszę się tym co mam, zwłaszcza w obecnych czasach "koronowych" - luksus wyjścia z dziećmi do ogródka, to coś bezcennego na tą chwilę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:37, 17 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
ładna ta magnolia - i egzemplarz zarezerwowany tez dorodny. Fajnie, że pozwolili rezerwować na tak długi czas! Oby to było to.
a magnolią chcesz się osłonić czy głównie walory estetyczne są istotne?


A uwierzysz, że ja już ją jesienią chciałam rezerwować ? Ale kazali się wstrzymać z tym do wiosny - teraz i tak mają mneijszy ruch, więc pewnie też nie naciskają na klienta. Ale zadzwonil we wtorek, że pąki pękają i jutro powinna być do obejrzenia gotowa

Magnolia ze względu na te cudowne kwiaty, a w wersji liściastej też mi się podoba. Jeszcze nie zdecydowalam dokładnie gdzie ją posadzę, więc dopiero się okaże jaką funkcję spełni

Kasiolaaa napisał(a)
kasienko pieknie wszystko u Ciebie ruszyło a amarylis jest imponujacy ❤


Zaraz wstawię trochę nowych fotek wiosennych, bo już nieco porobiłam, a nie miałam okazji ich wstawić. Jeszcze ostatnio komp odmówił posłuszeństwa i dopiero po tygodniu się dorwałam.

Ostatni kwiat amarylisa ścięty w tym tygodniu - kolejne za rok
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:42, 17 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Miodunka Majeste na przestrzeni kilku dni - bardzo mnie cieszą te różnokolorowe kwiaty - zawsze mnie to fascynowało, że są i fioletowe i różowe na jednej roślince



Milusi grab:



Lilak Bloomerang
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies