Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Dorii 18:49, 24 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kompostu nie robisz?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kasia_CS 20:29, 24 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)
Ładnie


:*

BKosimkArt napisał(a)
Matko, Kasiu Ty na innym kontynencie żyjesz czy jak?? tulipany już takie duże?? I lilak?? Szok!
Wspaniała soczystość na zdjęciach.


Emperory zawsze były szybkie choć dziś już połowicznie rozkwitniete forsycje mijałam, nawet te, które były na zimnych i dość wietrznych stanowiskach.

A lilak jest dla mnie wciąż nowością, bo dopiero niedługo minie rok jak go kupiłam-będzie to jego pierwsze porządnie kwitnienie zobaczymy jak się sprawdzi.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:37, 24 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)
Kompostu nie robisz?


Niestety tylko w ograniczonym zakresie-z braku miejsca na kompostownik, który nie kłuł by w oczy ani mnie, ani sąsiadów mieszkających na wyższych piętrach. Robię kompost głównie z kuchennych resztek i pakuje to do ciemnych worków-w nich mi się po raz pierwszy udało rok temu kompost zmajstrować ale ilości z wiosennych porządków są zwyczajnie za duże. Nawet tylu ciemnych worków nie mam ani nie ukryje po kątach w ogródku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:48, 24 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)
Mnie się też podoba pierwsza opcja. Trzymam kciuki, żeby to było to


No tam chyba lepiej niż między pergolami, jakoś mniej kłuje w oczy w tym miejscu. Dzięki!

BKosimkArt napisał(a)
Jak ja posadzisz na miejscu hakuro to zasłoni Ci widok na azalie.. pierwsza opcja chyba dobra.


Basiu, dzięki za głos! W stosunku do hakuro pewnie bym wgłąb rabaty ją dała - pewnie ciut by azalię przesłoniła. To jednak nie bardzo by mnie bolało.. chyba bardziej mnie martwi, że w tej pierwszej miejscówce zasłoni mi widok na trzmielinę oskrzydloną jesienią co nie zmienia faktu, że to miejsce wygrywa póki co !)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Dorii 20:51, 24 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zawsze zapominam że to ogródek przy bloku

Suche badylki cięłam na krótkie kawałki i zostawiłam na rabacie. Mnie to nie razi bo nie mam wymuskanych rabat. Niestety dużo czasu schodzi na takie cięcie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kasia_CS 21:28, 24 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tymczasem w domku - uwielbiam amarylisy! Mega dostojne kwiaty

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:38, 24 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lilarose napisał(a)
Hej, Kasia- dzień dobry w Twoim wątku
Pierwsza opcja tez moim zdaniem najlepsza- z kulkami po bokach ...
Nooo, za bardzo ta oś symetrii uwypuklona
jak mnie denerwują te rozprawy o magnoliach- ja nie mam gdzie takowej wsadzić, a gdzie nie zajrzę- tylko o tym
Muszę coś wykopać, bo następnej wiosny nie zdzierżę


Hej Kasiu, fajnie, że zajrzałaś

Zastanawiam się, czy jak przearanżuję rabatę, to czy w ogóle nie rozrzucić tych kulek jakoś, żeby nie było tak równo.. z drugiej strony w wielu miejscach mam równo i to też jest to jakiś spójny element...

No ja tak z magnoliami co roku miałam też było mi szkoda, że wszyscy sadzą, u mnie nie ma miejsca.. ale roślin przybywa w międzyczasie a jakoś magnolię jeszcze zamierzam upchnąć

Kop kop
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
lilarose 19:46, 25 mar 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
będę szukała miejsca, no chyba że przez lato zapomnę o magnoliach - wtedy do następnej wiosny nie będzie bolało
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
AngelikaX 11:25, 26 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kasia_CS napisał(a)
A tymczasem w domku - uwielbiam amarylisy! Mega dostojne kwiaty




Piękny
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Ola76 19:29, 27 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Hej Kasiu!

Anda napisał(a)
Zajrzyj do Kasi
Ona tez ma ogrodek na garazu


Jak widzisz dostalam prikaz od Ewy, zeby wpasc do Ciebie na maly rekonesans Co z przyjemnoscia uczynilam.
Oj! Ladnie u Ciecie! A ja nabieram nadzei, ze nawet z niewielka warstwa ziemi, mozna wyczarowac takie cuda i posadzic wymarzone rosliny.
Bede zagladac regularnie

pozdrawiam
Ola
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies