Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Helen 12:28, 26 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Kasia, teraz dzieci chętnie popsocą w ogródku, a później nawet nie chcą wyjść, żeby chwilę posiedzieć, ehhh
A zdjęcia jak zwykle fajne i ładną wiosnę u Ciebie widać
____________________
Helen - Hortensjowo
Johanka77 13:41, 26 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ładnie Ładnie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 13:43, 26 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20544
Pięknie ukwieciłaś Kasiu ogród mały ogrodnik,cudny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AnnaCh 13:45, 26 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pięknie masz Kasiu, Twoi sąsiedzi powinni być bardzo wdzięczni, że dzięki Tobie mają takie cudne widoki
Mały pomocnik uroczy Mój Jasio ostatnio też ma fazę na podlewanie, a że sucho, to wcale mu nie bronię, niech leje sobie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zagajanka 15:51, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)


Ogrodnik zatopiłby mi ogródek, a zwłaszcza trawnik, gdyby go spuścić z oka uwielbia myć sobie domek albo polewać Kaję, a ja się wściekam i zabieram sikawkę z kolei Kaja obrywa tulipany, czosnki.. wymyśliła jeszcze, że będzie je karmić piachem i bierze pełna piasku foremkę i przesypuje piach do wnętrza płatków więc idę sobie po ogródku i wysypuje piach z tulipanów

Haha, młode pokolenie ogrodników nam dorasta
Alinka też z łopatką co chwila gdzies mi włazi, tulipany przynosi, piaseczkiem roślinki podsypuje, konewka też jej się podoba... Starszak natomiast jest skory do podlewania wszystkiego z węża ogrodniczego oraz czyszczenia szpar w kostce od mchu ustrojstwem fiskarsa. Pomocnik.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 17:34, 01 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)
Kasia, teraz dzieci chętnie popsocą w ogródku, a później nawet nie chcą wyjść, żeby chwilę posiedzieć, ehhh
A zdjęcia jak zwykle fajne i ładną wiosnę u Ciebie widać


No właśnie, każdy wiek rządzi się innymi prawami Zdjęcia nowe porobiłam dzisiaj wreszcie aparatem, bo i komputer już sprawny

Johanka77 napisał(a)
Ładnie Ładnie

:*

Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie ukwieciłaś Kasiu ogród mały ogrodnik,cudny


Dzięki Wiolu Kolejne tulipany się pokazały - wreszcie po 3 latach Queen of the night nabrały sił i znów ładnie zakwitły

AnnaCh napisał(a)
Pięknie masz Kasiu, Twoi sąsiedzi powinni być bardzo wdzięczni, że dzięki Tobie mają takie cudne widoki
Mały pomocnik uroczy Mój Jasio ostatnio też ma fazę na podlewanie, a że sucho, to wcale mu nie bronię, niech leje sobie


Mam nadzieję, że faktycznie pozytywnie to odbierają, że widoki przyjemnejsze niż pusty trawnik Dzieci mają olbrzymią radochę z podlewania

A u mnie teraz leje!!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:39, 01 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Haha, młode pokolenie ogrodników nam dorasta
Alinka też z łopatką co chwila gdzies mi włazi, tulipany przynosi, piaseczkiem roślinki podsypuje, konewka też jej się podoba... Starszak natomiast jest skory do podlewania wszystkiego z węża ogrodniczego oraz czyszczenia szpar w kostce od mchu ustrojstwem fiskarsa. Pomocnik.


No właśnie - mam nadzieję, że dzieci pokochają ogród - choć może się okazać, że będzie jak ze mną - póki nie miałam swojego ogródka, to nie bardzo potrafiłam dostrzec uroki zaczynającego się sezonu, jak opowiadała moja mama, gdy to u niej pojawiały się kolejne roślinki i ojeju Dopiero u siebie zrozumiałąm tę zajawkę

To posypywanie piaskiem roślin i trawnika do szału mnie doprowadza
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:43, 01 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mam problem - robię kompost w workach i jak w zeszłym sezonie na jesień zrobił mi się piękny kompost, tak dziś z ciekawości chciałam sprawdzić jak się ma kompost robiony od jesieni... najpierw zaczęłam przekładać z worka do drugiwgo, odkryłam kilka dżdżownic wysoko w worku, co mnie napawało optymizmem - znaczy, że pracują

No to wywaliłam, żeby oddzielić przerobiony od nieprzerobionego,. to się zdziwiłam, bo raczej się to wszystko "zepsuło" o wali gó..em. Czy to się nadaje raczej do wywalenia czym prędzej, czy jak sobie na stercie przykrytej ziemi i liśćmi by popracowało, to ma szansę coś z tego być?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:56, 04 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Narobiłam trocę fotek i obawiam się, że zaleję Was zbyt dużą falą
Jeszcze ostatnie spojrzenie na emperory, bo już wszystkie obcięte straszą na rabacie zasychającymi liśćmi


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:59, 04 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448

Jak kwitła świdośliwa była piękna biała chmurka


Trzmielina oskrzydlona

Zmasakrowane przymrozkiem i suszą pąki hortki...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies