Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 20:56, 04 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jola_M napisał(a)
Kasiu powiem Ci, że bajkowo wygląda Twój ogród wśród tych blokowisk jak inny świat


Dzięki Jolu cxzasem jak tak wracam do domu z zakupami i sobie skracam drogę przez ogródek, to tak fajnie się czuję jak otwieram furtkę i tam moja zielona oaza

BKosimkArt napisał(a)
Teraz tak patrzę że to taka drobina w porównaniu do liścia tulipana...


Hihi, no malec taki ale uroku ma za wielkoluda

Kasya napisał(a)
Epimedium jest tak delikatne ze musi mieć szczególne miejsce
U mnie z tym ciężko

Dużo masz tych roślin, to ciężko byłoby w gąszczu to epimedium pewnie wyłuskać

BKosimkArt napisał(a)
No weź to nie sprawiedliwe, jakim cudem tulipany są u Ciebie takie piękne? rosną sobie jak gdyby nigdy nic, żadna susza ani mróz... eeech
Piękne Kasiu!
i śliczne romantyczne fotki jak zawsze
Queenki są niezwykłe.


hmm.. może jest ciut cieplej po prostu, to mróz nie szkodzi. Nie wiem czy to kwestia odmian, czy tego, że w zeszłym roku zaczełam nawozić cebulowe - może to faktycznie przynosi wymierny efekt. Dziękuję jeszcze raz za uznanie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:08, 04 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)
Ależ wspaniałe cebulowe rabaty


Epimedium białe podziwiam tylko u innych niestety


Dzięki Gosieńko! A dlaczego epimedium nie daje rady? Nie chce kwitnąć? Ogólnie to miałam kupić inną odmianę, ale nie było i padło na niveum - i jestem baaardzo zadowolona, bo jak porównuję zdjęcia, to jednak bardziej mi się to moje podoba z kwiatów od planowanego wcześniej Lilafee

effka napisał(a)
Kasiu, masz cudowną Holandię u siebie Tyle kolorowych tulipanów dawno nie widziałam, fantastycznie!!!
Zachwyciły mnie misterne malutkie kwiatki epimedium
Masz tak dużo roślin w takim przecież nie dużym ogrodzie... I wszystko do siebie pasuje
Pozdrawiam i koniecznie pokazuj swój ogród częściej.


Holandia, dobre ale uwielbiam jak kwitną te moje cebulowe, ciesze się, że wdzięcznie powtarzają - część co prawda słabiej, ale i tak nie mogę narzekać - zdały egzamin na 5tke

Epimedium ma kształt tych kwiatów niemal jak rutewka Delavaya - ten sam poziom zwiewności - tyle, że kilkanascie cm nad ziemią

Czy te rośliny pasują - nie wiem jakoś tam posadziłam i z bliska wszystko jest fajne Na szczerszych kadrach nie zawsze jestem zadowolona z efektu, ale lepszy rydz niż nic Będę starała się cykać te fotki nieco bardziej regularnie - komp już sprawny i jakieś sprawy naglące zamknięte, więc i chwila na wstawienie zdjęć musi się znaleźć.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:10, 04 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Tulipanowo cudne!! Purple Pion zazdroszczę, uwielbiam je. I przepiękny ciemny ciemiernik. Ślicznie jest

A coś z Twoimi się stało? Też je miałaś o ile dobrze pamiętam One są naprawdę niezawodne u mnie - co roku nieruszane w ziemi siedzą i tak pięknie się prezentują

A ciemiernik to double ellen red Polecam! Jest taki cieeemny, fajny
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 21:15, 04 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
3 letnie już nie chcą kwitnąć tak bujnie mimo wykopywania a dokupione okazały się pomyłką, zwykłe fioletowe pojedyncze i to o małych kwiatach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 21:17, 04 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
Tak... przepiekne tulipanowo masz

Dzięki Kasiu

Johanka77 napisał(a)


No powiem CI, że tak mi się nie chce tych EE z carexowiska wycinać...
Leżą bidy, ale jak sobie pomyślę, że 150 razy muszę kucnąć z sekatorem, to już mnie plecy bolą..Więc póki co korzystają ze słońca.

Ja je wycinam na raty w zależności od stanu przekwitania - kucanie rozkłada się na raty A przecież pośladki trzeba trenować, więc regularny trening będzie skuteczniejszy

HannaR napisał(a)

Kasiu, a to co to jest?

Haniu, a to kwiaty najzwyklejszej żurawki - chyba krwistej - w pierwszej fazie przed rozwinięciem swoich dzwoneczków Ta żurawka kwiatami cieszy niemal non stop w czasie sezonu.

Helen napisał(a)
Zachwycam się Twoim ogrodem, wielorodnością roślin i spójnością kompozycji. No i robisz bardzo dobre zdjęcia, Kasiu.


Ojojoj, baaaardzo dziękuję za wszystkie pochwały! NIezmiernie mi miło

Makao_J napisał(a)
Pięknie. Śliczne kolory. Świetnie dobrane. Epimedium przeurocze. Zaraz wygooglam


Aniu, dziękuję! Niektóre zestawy stworzyły się przypadkowe, niektóre przemyślane - ogród żyje Sprawdź sobie epimedium, może CI gdzieś podpasuje Ma ładne, nietypowe listeczki jak już jest po kwiatach, więc dla samej faktury jest fajne

inka74 napisał(a)
3 letnie już nie chcą kwitnąć tak bujnie mimo wykopywania a dokupione okazały się pomyłką, zwykłe fioletowe pojedyncze i to o małych kwiatach.


Hmmm, szkoda okrutnie! nie wiem co tym moim pasuje - czy ten nawóz, czy jak? Może suche stanowisko? Bo u Ciebie - odwrotnie - glina.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Nowa12 21:20, 04 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Nawet hortka po przymrozkach wyszla pięknie . A jak Twoja obwódka bukszpanowa? Nie masz ćmy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasia_CS 21:23, 04 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)
Nawet hortka po przymrozkach wyszla pięknie . A jak Twoja obwódka bukszpanowa? Nie masz ćmy?

Agatko, haha, szkoda tylko, że pozbawiona została kwiatów na ten sezon, ale trudno

No powiem CI, że w zeszłym tygodniu znalazłam 3 gąsienice na wszystkie przejrzane bukszpany i kule i obwódkowe. Jeszcze w tym sezonie nie pryskałam, ale będzie trzeba niestety puścić w ruch lepinox jak znów coś znajdę i na ciut większą skalę.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 21:24, 04 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kasiu, to powiem, że masz talent do fotografii, skoro kwiaty żurawki tak ładnie wyglądają w twoim aparacie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Makao_J 22:29, 04 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Liście epimedium są cały sezon czy może zanikają po kwitnieniu?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Zana 22:34, 04 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ależ cudna porcja zdjęć. Uraczyłam oko przed snem. Cudne tulipanowo u Ciebie Kasiulka.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies