Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Makao_J 17:29, 27 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No to chyba jesteś moją "królową róż".
Szczęka mi opadła bo takie zdrowe i obłędne są co do jednej.
A te szerokie kadry potwierdzają moją teorię.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
April 17:31, 27 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
Kasiu, ja pozwolę sobie zaprzeczyć twoim słowom Z róż można się wyleczyć, ja jestem najlepszym przykładem. Mam ale już nie dokupuję i nie darzę ich bezwzględną miłością. Ale bardzo lubię oglądać u innych, nie muszę się sama z nimi użerać
A twoje w większości piękne. A ta co zgubiła pączki to nie podejrzewasz że to jakiś robal ściął? bo ja tak miałam z różą Knirps, zawsze coś jej pąki podcinało. Już teraz nie pamiętam co to za żyjątko było.

A co do jeżówki Green Jewel to u mnie też zmarniała, postarzała się i zanika. Dzisiaj właśnie przesadzałam ją w inne miejsce, odmładzałam. Niemal nie miała korzeni, wszystko wyglądało jak spróchniałe. Ciekawe czy to coś da.

A tak w ogóle to masz cudnie w tym ogródku
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rench 17:42, 27 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękne masz róże Ja też mam problem z trafieniem w rozkwit. Najpierw czekało się, żeby było cieplej, a tera słonko pali i na drugi dzień, już po kwitnieniu. Trzeba w biegu podziwiać
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
ajka 19:06, 27 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4180
Piękne te twoje róże, aż sobie wróciłam do twojego wątku, bo oglądałam na telefonie, ale chciałam obejrzeć je na większym ekranie. Czy ty obcinasz przekwitłe kwiaty, czy je zostawiasz?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Helen 21:20, 27 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8405
Przepiękny masz ten mały, bujny ogródek.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 18:46, 28 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makao_J napisał(a)
No to chyba jesteś moją "królową róż".
Szczęka mi opadła bo takie zdrowe i obłędne są co do jednej.
A te szerokie kadry potwierdzają moją teorię.


Oj Aniu, dziękuję, miło mi niezmiernie :* ale są na tym forum dużo lepsze różane "zawodniczki" i z kolei ja na nich się wzoruje, polegam w wyborach, poleceniach i wiedzy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:43, 28 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)
Kasiu, ja pozwolę sobie zaprzeczyć twoim słowom Z róż można się wyleczyć, ja jestem najlepszym przykładem. Mam ale już nie dokupuję i nie darzę ich bezwzględną miłością. Ale bardzo lubię oglądać u innych, nie muszę się sama z nimi użerać
A twoje w większości piękne. A ta co zgubiła pączki to nie podejrzewasz że to jakiś robal ściął? bo ja tak miałam z różą Knirps, zawsze coś jej pąki podcinało. Już teraz nie pamiętam co to za żyjątko było.

A co do jeżówki Green Jewel to u mnie też zmarniała, postarzała się i zanika. Dzisiaj właśnie przesadzałam ją w inne miejsce, odmładzałam. Niemal nie miała korzeni, wszystko wyglądało jak spróchniałe. Ciekawe czy to coś da.

A tak w ogóle to masz cudnie w tym ogródku


Czyli jednak można ? Ja nawet nie mam pomysłu, żeby spasować z różami, choć wkurzają mnie chorujące egzemplarze, a raczej choroby sticte..

Dziś byłam w ogrodniczym i zapytałam babeczkę, która sama jest różaną pasjonatką i opiekuje się tam głównie różami, opowiedziałam o tej mojej róży, której opadły prawie wszystkie pąki i trochę mnie zszokowała, bo powiedziała, że to przelanie.. że jeśli róży żółkną pąki i zrzuca je razem z ogonkami, to oznacza przelanie... Różę posadziłam na kilka dni przed wyjazdem, regularnie podlewalam, w dzień wyjazdu wbiłam w ziemię butelkę z wodą z dziurawą nakrętką.. no ale wtedy zaczynały się upały. Mam mieszane uczucia.. żeby było lepiej zrobiłam fotkę tych róż kwitnących w ogrodniku i trochę się podlamałam co mnie ominęło

Tak wygląda kwitnąca Amica



A co do jeżówek-chyba tylko jedna mi się ostała sztuka z 4 lub 5 posiadanych przeze mnie odmian i jakichś łącznie 12 kęp.. słabo :/
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:44, 28 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Rench napisał(a)
Piękne masz róże Ja też mam problem z trafieniem w rozkwit. Najpierw czekało się, żeby było cieplej, a tera słonko pali i na drugi dzień, już po kwitnieniu. Trzeba w biegu podziwiać


Wiesz jak mi było ciężko na sercu patrząc na te zapączkowane róże i to, że wyjeżdżam na okres przepowiadanych upałów ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:11, 28 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ajka napisał(a)
Piękne te twoje róże, aż sobie wróciłam do twojego wątku, bo oglądałam na telefonie, ale chciałam obejrzeć je na większym ekranie. Czy ty obcinasz przekwitłe kwiaty, czy je zostawiasz?



Oj, ale mi miiiiło Mnie też zdarza się wracać do zdjęć w niektórych wątkach na komputerze powtórnie i to dla mnie niemały komplement

co do przekwitłych kwiatów - staram się je obcinać, bo mnie drażnią - teraz świeżo po urlopie nie zdążyłam przy okazji robienia zdjęć, bo jest ich zwyczajnie za dużo, ale mam w najbliższych planach się tym zająć.

Helen napisał(a)
Przepiękny masz ten mały, bujny ogródek.


Dzię-ku-ję!!! :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Agatorek 21:41, 28 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nieeeee, nieeeeee, tylko nie róże
Wszędzie mnie atakują, a tutaj są takie piękne ...
szerokie kadry też zachwycają

Kasiu, mieliście powrót z przygodami, całe szczęście, że wszystko dobrze się skończyło .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies