Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 22:58, 15 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Już chyba wiem o co chodzi z tą nieproporcjonalnością - to, że od strony huśtawki rabata z piaskownicą nie przechodzi w łuk tylko jest ścięta? Pod hustawką będzie prostoka z tartanu, stąd te proste linie.
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
alinak 23:25, 15 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
nie Aniu z proporcjami chodzi o to czy nie jest za mała w stosunku do długości całej tego boku, ,tak wstępnie widzę tam cyprysik groszkowy, taka fontanno- peruczka na ok 1,5 m. wys. ale nie widze tam raczej obwódki -zbyt oczywiste , może wrzosy albo wrzośce pod nim
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Ana 07:43, 16 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Alinko - ale mówisz o tej rabatce z piaskownicą, czy tej na środku? to jest południowa strona, patelnia od rana do wieczora, malo co tam wytrzyma, dlatego właśnie zaplanowalam tam trawy, bukszpan i kosodrzewinę
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Syla 17:37, 16 cze 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ana napisał(a)
Alinko - ale mówisz o tej rabatce z piaskownicą, czy tej na środku? to jest południowa strona, patelnia od rana do wieczora, malo co tam wytrzyma, dlatego właśnie zaplanowalam tam trawy, bukszpan i kosodrzewinę


Wytrzyma również lawenda i wiele różnych roślin poza iglakami tylko należy myśleć o nawadnianiu.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:40, 16 cze 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Niage napisał(a)



Super Lubię taki zestaw kolorystyczny


Ładna kompozycja . A co to za roślinki ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:08, 16 cze 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ana napisał(a)

szybkiej poprawy zdrowia
trzymaj się i nie martw - jutro będzie lepiej

pozdrowienia wysyłam z wiatrem - jest okazja bo dobry kierunek ode mnie do Ciebie ...


Jolu dziękuję Ci bardzo!

Kryzys mnie dopadł, wszystko gotowe, a ja nawet po rośliny jechać nie mogę tylko boli i boli


Wydaje mi się , że jakbyś odwiedziła moją rehabilitantkę to po dwóch wizytach biegałabyś jak ja Polecam !!! Długa droga ale może ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 21:13, 16 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Syla napisał(a)




Super Lubię taki zestaw kolorystyczny


Ładna kompozycja . A co to za roślinki ???

Wydaje mi się, że heliotrop i petunia - może million bells?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 22:20, 16 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Syla napisał(a)




Ładna kompozycja . A co to za roślinki ???


Sylwia, Sebek zgadł to biała petunia i fioletowy heliotrop - tyle, że ten drugi słabo znosi moją południową patelnię i już przekwita

Biegam już - mój rehabilitant też dał radę, choć wizyt było pięć, a teraz ćwiczę w domu, no ale dziś niestety przesasdziłam ze schylaniem i są efekty...wrrr....

No ale są też efekty na zewnątrz - posadziłam przy wejściu w donice niecierpki różowe i białe begonie,








wsadziłam clematisy na ich miejsce przy kratce w lawendowym zakątku, skopałam z mężem rabaty i wsadziłam na skarpę 100 szt bukszpanu He, tylko do jutra, bo przyszedł z gołymi korzeniami i bałam się, że nie dotrzyma tak zapakowany w karton, więc wkopaliśmy wszystkie w świeżą ziemię na skarpie, a jutro będziemy sadzić. U ogrodnika dokupiłam tojeść, brakuje jeszcze żurawek citronelle - będa za tydzień no i drzewa, bo nadal nie wiem jakie wsadzić

Bukszpan dojechał dziś za późno - po 19, była już pora na kolację i kąpanie dzieciaków, do tego pierwsze straty na ogrodzie - przy kopaniu mąż przeciął kabel od lamp i resztę wieczoru łatał
Ale muszę Wam powiedzieć, że bukszpany wielkie! Takie sadzonki u mojego ogrodnika kosztują 15-20 zł, a ja mam po 2 zł za szt Dzięki!!! Oby wszystkie się przyjęły

Jutro wielkie sadzenie, muszę iść poćwiczyć, żeby kręgosłup jeszcze dał radę...

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 22:21, 16 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ach i jeszcze "przejechałam" dziś przez "stodołę" - czyli moje ulubione szpery i za grosze kupiłam piękna osłonkę ażurową (może być też jako kosz na owoce) i solidną cynkową oslonkę z ikei ale jestem zadowolona do tego przemalowałam latarenkę na biało i już powoli zaczynają gromadzić się dodatki do mojego wymarzonego tarasu i na biało-niebiesko-lawendowe patio





w roli głównej lobelia rabatowa i smagliczka
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 22:22, 16 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
A tu obiecany rzut z góry na moje rabaty od strony tarasu (południe)





____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies