Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 11:46, 05 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Zana napisał(a)
Jest możliwe, że się rozsiewa. Dziewczyny nieraz piszą, że znajdują siewki tych brązowych traw. Szczęściara jesteś.
Ja właśnie dzisiaj dostałam paczkę z jarzmianką Roma, ale malutkie sadzonki i jestem trochę rozczarowana. Na kwiaty to nie mam co liczyć w tym roku. A Twoje Romy przyrosły?
Zetnij kwiatostany tym, które przekwitają. One powinny jeszcze kwitnąć, ale już nie tak obficie. Nastaw się raczej na takie pojedyncze kwiatki.


Zana moje kupione w tym roku jarzmianki Roma bardzo słabo przyrosły. Sadzonki, które mi Pani sprzedała były dzielone w tym roku i były malusie. Rozpadała się ziemia przy sadzeniu, w ogóle nie ukorzenione. Zła byłam. Teraz pojawiło im się kilka listków, ale nie kwitną i chyba jakaś mszyca je dopadła niedługo po posadzeniu bo im się listki pozwijały. Nie wyglądają dobrze.
Na tej rabacie tylko jeżówki pięknie zakwitły, ale są za rzadko żeby zrobić wrażenie.
Posadziłam tam też moje chodowane stipy, rosną, ale mają nadal może ze 20 cm.
Na tą rabatę liczę w przyszłym roku. W tym nie robi wrażenia.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 16:04, 08 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Takie widoczki dzisiaj. Kwitną hortensje. Kwiaty nie takie duże jak w zeszłym roku,ale przynajmniej się nie pokładają
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 16:08, 08 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
I ascot zakwitła. Piękna jest. MW już po kwiatach na razie. Może jeszcze zakwitnie. Pashmina i Leonardo nafal w kwiatach.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 16:13, 08 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
I vanilki się szykują.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Kindzia 18:55, 10 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Róże pięknie Ci kwitną! I powiedz mi nazwę tej ostatniej jeżówki, taka czerwonawa...ładna, bardzo!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
_Martini_ 19:32, 10 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Jak byś określia kolor Ascot? Regularny czerwony czy jednak coś innego?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
kasia_c 21:23, 10 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Kindzia napisał(a)
Róże pięknie Ci kwitną! I powiedz mi nazwę tej ostatniej jeżówki, taka czerwonawa...ładna, bardzo!


Dziękuję. To ich pierwszy sezon. Zastanawiałam się czy jest szansa na kwiat w pierwszym sezonie, ale mnie pięknie zaskoczyły te moje wybranki. Nawet chyba chorób nie mają, albo raczej rozpoznać nie potrafię.

To echinacea eccentric
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 21:27, 10 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
_Martini_ napisał(a)
Jak byś określia kolor Ascot? Regularny czerwony czy jednak coś innego?


To chyba nie jest czerwony. Mi się kojarzy z malinami. Nie jest taką żarówą na rabacie. Przyciąga uwagę i fajnie że zakwitła później niż inne. MW już straciło większość kwiatów, jubille celebration też a ascot właśnie zaczęła.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Magleska 22:04, 10 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18428
pięknie Ci wszystko rośnie ...hortensje wielkie kwiaty i ile odmian róż -super ja dopiero zaczynam przygodę z różami ,zamówiłam kilka odmian i na razie się głowię ,gdzie je posadzić ,ale chyba w bylinowej wylądują
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
kasia_c 22:25, 10 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Ja zaczęłam przygodę na wiosnę więc podobny etap. Ale kwiaty róż cieszą.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies