Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zgodzie z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

W zgodzie z naturą

Beata35 13:43, 09 lip 2016

Dołączył: 17 mar 2016
Posty: 2
Witam ponownie Strasznie mi się "rozłazi" po rabacie, jest tam gdzie nie powinien być. Odrobina kłącza w ziemi i momentalnie odrasta. W szkółce życzyli mi szczęścia kiedy im powiedziałam, że chcę go wywalić
Mala_Mi 14:38, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
elka_ napisał(a)
Dziękuję Małgosiu
właśnie myślałam o trawach, mam kostrzewę siną, wydaje mi się, że będzie dobrze wyglądać z niebieską hortensją i koniecznie coś średnio wysokiego za hostą z prawej, tu myślałam o niebieskich ostróżkach, ale to dopiero w przyszłym sezonie

Czy teraz mogę podzielić kępę kostrzewy???


Wygląda cieniście.. kostrzewa będzie tu za smutna i ona kocha słoneczko..

Ptasie łapki zdominują ci hortensję.. może zielonkawo-limonkowa Carex Gold Fountains. U mnie fajnie zimuje w porównaniu do innych carexów. Wiosną ciacham i ślicznie odrasta. W cieniu będzie bardziej zielona niż limonkowa.
Tu ją pokazywałam Fold Fontains
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:43, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
elka_ napisał(a)


Małgosiu, cieszę się z Twojej opinii, chociaż, z tym "kolorowo", to jeszcze muszę nadrobić

Moje "bonsai dla ubogich" też zdarza mi się zaniedbać i później efekty niezadowalające Lecę zobaczyć Twoje "bonsai dla ubogich" tylko gdzie ja to znajdę w takim długaśnym wątku


Ha ha ha... widzę, że przyswajasz hasełka

Babcia poczwórna..... no no no..... a ja tylko doublebabcia .... i raczej tak już się zostanie.. Muminek i Duduś..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:51, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
elka_ napisał(a)


wiunia Szpaki przylatują zwykle na wiosnę i nie wolno ich przeganiać, ponieważ oczyszczają trawnik z różnych larw m.in. turkucia podjadka.

Mojego kolegi sąsiad zasiał świeży trawnik, kiedy nadleciały szpaki, przegonił je, po tygodniu trawa zmarniała, okazało się, że w glebie żerowały turkucie

A dziurki w trawniku, to dobrze, masz darmowe napowietrzanie


My też pozwalamy wszystkim ptakom rządzić się w ogrodzie.. nawet krogulcom..to natura. Trochę mi szkoda czereśni, ale ... taki los. W tym roku zagościły sójki i nam pilnowały czereśni, pierwszy rok od kiedy ja mam ..jadłam dojrzałe CZEREŚNIE.

Za to sąsiad w tym roku strzela co pół godziny by wypłoszyć ptaki.. na szczęście pozbierał już wszytko i przestał, bo szło kicka dostać.. Cisza spokój i taki BUMMMMM.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:53, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
elka_ napisał(a)
Zaskroniec dla Dominiki





Mój zaskroniec chciał zjeść żabę.. ryby proszę bardzo.. mam ich i tak za dużo.. ale ropuszkę!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiec poszedł do wiadra i pojechał do lasu 2 km stąd.... jeszcze nie wrócił

Fajne fotki zrobiłaś
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:58, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
elka_ napisał(a)
Fasola zwykła karłowa Supernano Giallo- rośliny silnie rozkrzewione o pokroju krzaczastym (taką kupiłam), otrzymała paliki



podpórki dałam też ogórkom



Sprawdzają się te spiralki jako podpory???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Nallar 00:08, 10 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Pszczółki, biedronki, jeżyki, zaskrońce, warzywa, owoce i wszystko to w Twoim pięknym zadbanym ogrodzie. Lilie na wodzie......przepiękne.
Widzę że lubisz zabawę sekatorem, odważna z Ciebie babcia.
Z przyjemnością pospacerowałam i z pewnością tu wrócę,
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
hanka_andrus 09:05, 10 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Obejrzałam i zaskrońca i warzywnik! Wszystko jak w pudełeczku! Gratuluje!Miłej niedzieli!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bql3 21:08, 10 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ela,

- przyszedłem z rewizytą na mały niedzielny spacer po Twoich rabatach ... no i masz bajeczną altanę

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
elka_ 00:25, 11 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Mala_Mi napisał(a)
Dziel kostrzewę .. da radę Odmładzana jest ładniejsza. Ale jak już ja masz to wiosna będziesz mieć nowe siewki.

Wątku jeszcze nie poczytałam, ale zakładka otwarta , czeka na wolną chwilę Może tak będzie.. mam nadzieję..


I tak zrobię zauważyłam, że w kępie sinej kostrzewy pojawiły się zielone, więc muszę powyrywać
Siewek nie będzie, bo wcześnie usunęłam kłosy (nie podobały mi się takie rozlazłe kępy )

Aniu życzę dużo wolnych chwil i to nie tylko, żeby nadrabiać na forum

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies