Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Brzozowadzie... 22:04, 24 lut 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)


To tak ja ja ( cudowną dwójkę mam na myśli ) choć bywają dni ,że chętnie bym je zareklamowała

Haha, ubawiłam się Powiem w sekrecie, że czasem też bym się skusiła na taką reklamację. No choćby częściową
P.S. Ja też zawsze tnę moje śliwy w marcu i kwitną pięknie. Może jutro mi się uda.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
anbu 07:45, 25 lut 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
effka napisał(a)

Goliłaś nigry? Jak je cięłaś? Mam młode drzewka, przycięłam każdy pęd ale nie wiem czy dobrze.


Ja tez przycięłam każdy pęd, tak na oko Zostało może 1/3 gałązki. Przycinam zawsze tak aby wyglądały proporcjonalnie. Można powiedzieć, że tnę je w kulkę
____________________
Ania Ogród Ani :)
eVka 09:45, 25 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)


Ja tez przycięłam każdy pęd, tak na oko Zostało może 1/3 gałązki. Przycinam zawsze tak aby wyglądały proporcjonalnie. Można powiedzieć, że tnę je w kulkę

O to właśnie mi chodziło ja na razie mam kilka kikutów na krzyż, ale każdy skróciłam o 1/3 - 1/2. Dzięki Aniu
____________________
Makusia 15:50, 25 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Boże uwielbiam to doedukowanie, jak się po trzech latach dowiaduję, że nigry się tnie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Pszczelarnia 16:09, 25 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
wiklasia napisał(a)
Haniu sekator już miałam w dłoni by zrobić postrzyżyny Nigrom, ale zajrzałam sobie do internetu jak najlepiej ciąć (w którym miejscu, o ile itp. ) i wyczytałam, że zalecają ciąć dopiero w czerwcu po kwitnieniu, bo teraz jak się tnie to drzewa soki puszczają, a to je bardzo osłabia no i zamarłam z tym sekatorem w dłoni.
Klona dzikiego ojciec dzieci moich(ODM) tydzień temu ciął (Toszka zalecała pollarding) i jak wczoraj na niego patrzyłam to cały zasmarkany - klon nie ODM - znaczy się soki poszły z miejsc cięcia, zamarzły i klon wygląda jakby miał katar.


O Boziu, czy żałować tego klona? Infekcje, inne takie?

Ja śliwy cięłam i na przedwiośniu i w czerwcu - nie widzę różnicy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wiklasia 20:39, 25 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ewo - klona nie ma co żałować - dzikus jeden rośnie jak szalony, panoszy się na wszystkie strony więc gdyby coś poszło nie tak to płakać za nim jakoś szczególnie nie będę, ale znając go skubaniec da radę
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:37, 26 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
notatka ku pamięci i pod rozwagę: tojeść bulwiasta zamiast kuklika
taki oto kwartecik: rozplenica hameln, jeżówka green jewel, anafalis i tojeść bulwiasta.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 15:18, 01 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ana..co? Pierwsze słyszę Ale obejrzałam. I tą tojeść też. Piękna. A gdzie będziesz sadzić ten kwartecik?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 17:17, 01 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Też pierwszy raz przeczytałam o tych roślinkach. Anafalis i tojeść bulwiasta mnie zaintrygowały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 22:11, 02 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Planuję małą demolkę urządzić i zmienić towarzystwo śliwom Nigra.
Rozplenice i jeżówki powędrują na nową rabatkę, która powstała po wykonaniu murka oporowego "na pięterku" (jesienią nawrzucałam tam końskiego g!@#$% a, mączki, kompostu, cebul tulipanów - coby na wiosnę coś się zadziało, a potem w maju zmiana dekoracji , a pod śliwami wylądują ivory halo, brunnery, żurawki i coś jeszcze, ale nie wiem co, no i skarpa z tyłu do urządzenia i grab do wsadzenia z przodu - taki oto plan A.D. 2019
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies