Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Brzozowadzie... 22:02, 03 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj w klubie Będziemy się razem boksować ze śliwami
Ale ja chyba grzecznie pójdę w te hakonki i carexy. Tylko nie wiem, gdzie mam wysadzić 7 szt. sporych trzmielin. Bo nie wyrzucę...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 08:11, 04 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ja mam VF pod nigrami i szukam inspiracji co jeszcze do tego pasuje na brzeg rabaty. Póki co mam tam wszytko i musze ograniczyć ten chaos. Także z chęcią podczytuję Wasze nigrowe zmagania
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Makusia 13:56, 04 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Podobno od przybytku głowa nie boli, a ja mam wrażenie, że nadmiar roślin, które niekoniecznie chce się mieć jest równie niewygodny jak niedomiar tych wymarzonych
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Brzozowadzie... 14:57, 04 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dokładnie to, Makusiu Gdybym tak mogła z czystym sumieniem, to wywaliłabym spooro roślin zakupionych bez głowy i pomyślunku A wyrzuty sumienia zmuszają mnie do karkołomnych posunięć, często z góry przegranych. No bo jak wyrzucić hodowane na własnej piersi, ładnie rosnące trzmieliny tylko dlatego, że nie pasują???...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 07:38, 14 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Lista zakupów powoli się rozszerza:
świecznice dopisuję do chciejstw.
Biznes szkółkarski budzi się z zimowego letargu więc powoli polowanie czas zacząć.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 20:22, 14 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
Lista zakupów powoli się rozszerza:
świecznice dopisuję do chciejstw.
Biznes szkółkarski budzi się z zimowego letargu więc powoli polowanie czas zacząć.

Pisz co tam masz na liście, może zgapię.
Dzisiaj kupiłam nasionka czarnuszki damasceńskiej, werbeny patagońskiej i mikołajka.
Zaczaiłam się na kłącza łubinu ale jednak nie kupiłam (bo trzeci dzień z rzędu byłam w ogrodniczym...)
____________________
wiklasia 23:12, 15 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ewo- nic takiego specjalnego: kilka dereni, brunner, żurawek i świecznic, a i trojeść bulwiasta też na liście,
a zapomniałabym o najważniejszym gościu - pan grab oczywiście.

fot. Nigra w blokach startowych

Chyba czas w takim razie już najwyższy na poważnie zabrać się do wiosennych robót porządkowych.
I pytanie - zgarniacie już zeszłoroczne liście z rabat, czy nadal robią za ochronną pierzynkę?
Krokusiki w końcu zakwitły, od razu pszczoły się o tym zwiedziały i przypuściły atak na kwiaty

i jeden irys wylazł na powierzchnię:
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magleska 07:05, 16 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Wiklasiu fajne te Twoje zakupy …...……. i derenie i grab i cała reszta ……to przecież spore zakupy,a nie nic takiego

z czym chcesz zestawić trojeść ?...napiszesz mi ,gdzie ją zamówiłaś ?


ps. śliczne krokusy i jeden irys
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 16:21, 16 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Liście mieszam z wierzchnią warstwą gleby. Ale u mnie rabaty bez kory, więc nie ma przeszkód, żeby tak robić.
Irysków za rok będziesz mieć dwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
eVka 21:38, 16 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Fajne plany zakupowe Widzę, że ty tez graba kupujesz, jaki?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies