Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Kawa 10:44, 19 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
boszz jak ja chciałabym doradzić
ale nie umiem
po cichutku posiedzę tylko
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 10:46, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
lindsay80 napisał(a)
górę prasowania też mam
Jakby nie pogodny piątek i to, że mama mi pomogła, to góra chwastów w ogrodzie też dalej by rosła

Ale plany rozległe co do ogrodu masz jeszcze, że hoho!

Moja mamcia niestety u siebie na frontowym ogródku szykuje zmiany - zapowiada się, że szybciej wyrwę chwasty u niej niż u siebie

Edi będzie 'hoho", bo tak to jest jak sie tylko cały czas o froncie myślało a tył zostawiło na "jakoś to zaplanuję"
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Toszka 10:47, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Odniosę się do zestawu świerków, bo tu czyha wielkie niebezpieczeństwo i kłopoty w przyszłości.

Jest czas by wywalić zwykłe świerki i srebrne. To kłopoty w przyszłości na 100% z ochojnikiem, zieloną mszycą (+ w gratisie encyklopedią chorób iglaków) i gabarytem nie do okiełznania.

Wymień na serby + ew. jakieś sosny typu fastigiata,
Radzę ci to ja, miłośniczka wszelkich iglaków, a zarazem posiadaczka z przymusu jednego zwykłego świerka i arsenału (tylko dla niego) wszelakiej chemii. Dodatkowo o świerkach srebrnych przeczytaj na wątku tematycznym i chorobowym, a także podpytaj Asica, bo ona z ulgą wreszcie pozbyła się srebrnych kolosów i chorób wraz z nimi.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 10:48, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Kawa napisał(a)
boszz jak ja chciałabym doradzić
ale nie umiem
po cichutku posiedzę tylko

To najwyżej kręć głową i marsz nosek albo przytakuja jak coś ci się nie- albo spodoba
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 10:52, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)
Odniosę się do zestawu świerków, bo tu czyha wielkie niebezpieczeństwo i kłopoty w przyszłości.

Jest czas by wywalić zwykłe świerki i srebrne. To kłopoty w przyszłości na 100% z ochojnikiem, zieloną mszycą (+ w gratisie encyklopedią chorób iglaków) i gabarytem nie do okiełznania.

Wymień na serby + ew. jakieś sosny typu fastigiata,
Radzę ci to ja, miłośniczka wszelkich iglaków, a zarazem posiadaczka z przymusu jednego zwykłego świerka i arsenału (tylko dla niego) wszelakiej chemii. Dodatkowo o świerkach srebrnych przeczytaj na wątku tematycznym i chorobowym, a także podpytaj Asica, bo ona z ulgą wreszcie pozbyła się srebrnych kolosów i chorób wraz z nimi.


Toszka a te problemy to nawrotowe są czy do zwalczenia? 3 świerki mam już takie 9 letnie i miałam przez 2 lata wielki problem z ochojnikami, ale teraz drugi rok i spokój. Siedziałam nad każdą gałązką. Srebrne mogę jeszcze wywalic - to nie problem - są małe i w dodatku 2 nie maja ładnych czubów po przesuszeniu w 2014r.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 10:53, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Cos czuję, ze na B.N żywe choinki w domu będą
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 10:59, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999

Asi mam cos takiego, zrobie dzisiaj po południu lepsze....

W tym cieniu widać spad?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
JoannaDe 11:03, 19 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
makadamia napisał(a)
Mogę się oczywiście mylić, ale odnoszę wrażenie, że w takim układzie rabat
będzie świetny widok z obecnego miejsca basenowego, a średni - z tarasu.
Boję się, że będzie się odnosić wrażenie "patrzenia z boku na scenę"



No i na rabatkach widziałyby mi się wtedy nie żywopłoty i drzewa na pniu, tylko drzewka wielopniowe zatopione w trawach i bylinach. Coś jak Ania_t planuje u siebie. Co oczywiście nie jest złym pomysłem



Asiu i Asiu,

to była moja pierwsza myśl jak zobaczyłam te plany. Wszystko fajnie pięknie ale patrzymy na to z boku.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Msazalka18 11:05, 19 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
AniMa napisał(a)
Cos czuję, ze na B.N żywe choinki w domu będą


Wymień je na serby a te ciach na święta Piękny ogród się zaczyna robić a Ty już coś chcesz zmieniać Frontowa super
____________________
zimozielony biało różowy
Toszka 11:05, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No, niestety te problemy z ochojnikiem i zieloną mszycą powracają co jakiś czas. Zielona mszyca potrafi pojawić się z dnia na dzień. W ilościach równych jak szarańcza. Walory estetyczne takiej rosliny są żadne, a kłopotów i stresu co niemiara. Dodatkowo te świerki z wiekiem brzydną. Łysieją na dole i pomimo tego, że nasz jest strzyżony w walec to jakoś nie idzie ku lepszemu.

Srebrne świerki maja jeszcze jeden mankament - póki małe zachwycają kolorem. W pierwszym roku nakupowałam różnych niebieskich iglaków. Rasowych - od Globosy po Iseli Fastigiatę. Dość szybko okazało się, że ten kolor jest bardzo trudny aranżacyjnie. Z bordo, a nawet różem zbyt ponuro, z zielenią nijako i tylko żółty jest w stanie ożywić ten kolor. Starsze niebieskie iglaki wewnątrz brunatnieją i w całości sprawiają przytłaczające wrażenie.
Jako pojedynczy akcent w ogrodzie mogą ujść, ale w większej ilości już to dobrze nie wygląda.

I tylko na koniec - 9-cio letnie świerki są młodziutkie. Jeśli teraz wydają ci się duże to pomyśl co będzie za następne 9-18 lat.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies