Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Kawa 12:02, 21 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no Ania
brawo tyle ogarnęlaś a ja pitolę sie z moim malym kawałeczkiem!

superowo

no własnie sezon na graby się zaczyna a u mnie nic nie gotowe!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
kasia_w 22:53, 21 wrz 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ania aleś się uwinela super.przypomnijcie mi prosze na czym stanęło z iglakami bo właśnie na dniach koleżanka chce sądzić "choinki"z przodu domu i pyta mnie jakie.z choinkowych to ja mam tylko dogorywajaca koreanke i nic a nic nie wiem co doradzic.a tutaj chyba wlasnie bylo
..
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Msazalka18 23:26, 21 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
AniMa napisał(a)

Poleż sobie królewno, potem powstań załóż koronę i ...machaj husteczką


Ale mi się te Wasze hasełka z koroną podobają

Zazdroszczę pogody na zdzieranie trawnika u nas pada sobie całymi dniami

____________________
zimozielony biało różowy
Zana 06:03, 22 wrz 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ania, zaglądam regularnie i kibicuję, nic mądrego do powiedzenia nie mam, to się nie odzywam. To chociaż efekty roboty pochwalę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AniMa 08:24, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
JoannaDe napisał(a)


No ja też ups bo kory nie dałam. A ta bardzo ważna pod tuje. Eh, i znowu poprawianie...

Niby pilne uczennice a jednak się nie słuchają, no nie????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:31, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)

Aniu, ja pisałam do Makusi! I żartowałam sobie tylko, jako że Makusia znana jest z ciętego poczucia humoru. Nikomu bym się nie ośmieliła wypominać, że za wolno działa w swoim własnym ogródku



Teraz to mnie przeraziłaś, bo ja tu sobie bez pośpiechu dumam nad drugą koncepcją do Twojego ogrodu (taką z bardziej poszatkowanym trawnikiem), pewna, że mamy całą zimę na planowanie, a Ty chcesz już graby kupować.
Ale masz rację, że jak żywopłoty, to teraz będzie dobry czas kupować i sadzić.
Zaraz coś napiszę



A to jak do Makusi... to ok, bo prawie zamknęłam się w sobie Żart oczywiście Ale wcale nie odebrałam tego jako wypominanie. Mnie czarny humor też się trzyma - przecież my wszystkie wiedźmy z jednej góry jesteśmy

Nie przerażaj się...wszystko na spokojnie - jakbyś zobaczyła jak teraz tylne rabaty wyglądają - to stwierdziłabyś, ze masz 2 lata czasu, bo zanim je doprowadzę do stanu " docelowe wsadzanie roślin" to dużo jeszcze czasu minie.
Pytałam o graby, bo zbliża się dobry sezon - poza tym te moje rabato - zęby traktuję jako rozmnażalniko - przechowalnik....
ps. poważnie nie proście mnie o zbliżenie tego miejsca
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:33, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)
No więc tak:
żywopłot zasadniczo wiadomo jaki najlepszy - cisowy

Ale można pokombinować i z grabami/bukami.

Co więcej, można zrobić dwa rodzaje żywopłotu np.: cis z tyłu, a grab z przodu (dlatego w tą stronę a nie inną, bo żywopłot liściasty będzie miał "grubszą" fakturę niż cisowy, przez co da wrażenie większej głębi)

Z tym, że jeśli ktoś by się decydował na takie zabawy, to rabatki moim zdaniem powinny być wtedy bardziej oszczędne.

Mnie żywopłoty liściaste bardzo się podobają. bałabym się jedynie, czy wiosną/jesienią, jak inne rośliny jeszcze zielone, takie suche liście mogą dawać smutny efekt. Ale dziewczyny z liściastymi żywopłotami chyba nie narzekają

Tutaj masz przykład na kontrast zielonego i brązowego w zimie

Tutaj przykłady na dwa różne żywopłoty:

https://pl.pinterest.com/pin/285486063859345214/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860397812/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859895442/


Ten: https://pl.pinterest.com/pin/285486063859345214/
mi się podoba....
matko sakiewkę muszę sobie dodatkową założyć, albo wiem: wysieje cisy z nasion urosną, no nie???
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:33, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
MirellaB napisał(a)
Fajnie będzie z tą powiększoną rabatą

Jestem tego samego zdania
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:45, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Kawa napisał(a)
no Ania
brawo tyle ogarnęlaś a ja pitolę sie z moim malym kawałeczkiem!

superowo

no własnie sezon na graby się zaczyna a u mnie nic nie gotowe!


Ostatnio trochę popadało, to lekko się zdejmowało - poza tym trawa jeszcze młoda, to nie była aż tak strasznie ukorzeniona. Zajęło mi to 1,5h.
Poza tym chciało mi się
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:52, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
kasia_w napisał(a)
Ania aleś się uwinela super.przypomnijcie mi prosze na czym stanęło z iglakami bo właśnie na dniach koleżanka chce sądzić "choinki"z przodu domu i pyta mnie jakie.z choinkowych to ja mam tylko dogorywajaca koreanke i nic a nic nie wiem co doradzic.a tutaj chyba wlasnie bylo
..

Na pewno NIE sadzić zwykłych świerków i srebrnych. Na przód nie wiem czy serby mogą być - czy one dosyć "eleganckie". Poza tym ważne jest jakie ona chce mieć docelowo wysokie te choiny i jak szybko.
Kasiu ale specem w tym zakresie nie jestem
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies