Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Roocika 06:31, 07 maj 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia ale się napracowałaś!, świetnie, podziwiam.
Co do berberysów to jestem za 3, ale ja nie lubię berberysów z uwagi na ich zapach...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Makusia 10:34, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ależ wpadłaś w wir pracy ogrodowej! dzieje się pięknie!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
sylwik69 17:45, 07 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
polinka napisał(a)
A dla mnie 2 lub 3

Czy na prawo od tej betonowej płyty jest skarpa gdzie planujesz śliwy wiśniowe czy coś mi się pomyliło?


Na prawo i lewo od płyty jest skarpa,ale tam ma być jakiś żywopłot.Buki się nie przyjęły śliwy mam na froncie i na tyłach działki,więcej nie planuję

Zdjęcie nr 2 zasłoniłabym lekko gospodarczy,a ciemne tło berberysów byłoby idealne do zieleni,ale zimą łyso więc chyba wersja na którą większość głosuje nr 3
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 17:48, 07 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Asia,Marta narazie jest tak zimno,że nic nie robię w ogrodzie nie mam ochoty wziąć się do roboty!!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
lindsay80 19:51, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ale się dużo u Ciebie wydarzyło od ubiegłego sezonu i zmiany w ogrodzie i ogrodzenie.
Bardzo fajnie, że tak profesjonalnie podchodzisz do wszystkich prac w ogrodzie, kiedyś rośliny Ci się odwdzięczą za to mozolne szykowanie podłoża.
Bardzo mi się wszystko podoba, czekam na postępy prac przy skarpie / rowie.
____________________
Tu ma być ogród :)
sylwik69 20:05, 08 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
lindsay80 napisał(a)
Ale się dużo u Ciebie wydarzyło od ubiegłego sezonu i zmiany w ogrodzie i ogrodzenie.
Bardzo fajnie, że tak profesjonalnie podchodzisz do wszystkich prac w ogrodzie, kiedyś rośliny Ci się odwdzięczą za to mozolne szykowanie podłoża.
Bardzo mi się wszystko podoba, czekam na postępy prac przy skarpie / rowie.


Dziękuję to naprawdę komplement w Twoich ustach masz przepiękny ogród,do którego często zaglądam...nie wiem czy profesjonalnie,ale chciałabym jak najmniej błędów popełnić...to też kwestia możliwości i finansowych i zdrowotnych.Mam coraz mniej sił ciągnąć ogród sama,dlatego pewne rzeczy chciałabym zakończyć i już do nich nie wracać.Skarpa jest takim tematem!

Nadal nie wiem co posadzić wzdłuż skarpy jako żywopłot.Może ktoś coś doradzi?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:48, 11 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Nawiedziły mnie plagi egipskie proszę pomóżcie:
biały proszek jak śnieg na bukszpanach...obumierają młode przyrosty



I robale w trawniku...początkowo myślałam,że susza i trawa zasycha,ale gdy wbiłam szpadel zobaczyłam małe białe larwy..pędraki! zastosowałam DRAKOL,mam tylko nadzieję,że to pomoże jestem zdruzgotana
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
HannaR 19:56, 11 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Na bukszpanach masz miodówkę bukszpanową. Niegroźny szkodnik. Popryskaj mospilanem. Ja też mam miodówkę. W tym roku wcześniej zauważyłam i już raz pryskałam, ale muszę na niektórych bukszpanach powtórzyć. W internetach piszą, że pomaga też przycięcie młodych listków, to takie właśnie lubi miodówka.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sylwik69 20:18, 11 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
HannaR napisał(a)
Na bukszpanach masz miodówkę bukszpanową. Niegroźny szkodnik. Popryskaj mospilanem. Ja też mam miodówkę. W tym roku wcześniej zauważyłam i już raz pryskałam, ale muszę na niektórych bukszpanach powtórzyć. W internetach piszą, że pomaga też przycięcie młodych listków, to takie właśnie lubi miodówka.


Dziękuję Haniu troszkę mnie pocieszyłaś,szkoda tych przyrostów,ale cóż nie ma wyjścia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 09:41, 12 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Wreszcie spadł deszcz dobrze na mój opryskany trawnik w warzywniku!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies