Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 20:34, 22 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Moje Pissardii puszczają nowe listki hurrra!
Dostały oprysk owadobójczy i przez 3 tygodnie dużo wody z gnojówką z pokrzyw
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gruszka_na_w... 20:51, 22 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Sylwia, uważaj z tą gnojówką, żeby nie przedobrzyć.
Ona ma bardzo dużo azotu, co sprzyja tworzeniu nowych pędów, ale jego nadmiar spowoduje, że pędy nie będą miały czasu na "zmężnienie".
Gnojówek z pokrzywy używa się raz w miesiącu do połowy lipca. Potem lepiej stosować gnojówkę ze skrzypu.Też raz w miesiącu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwik69 21:03, 22 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sylwia, uważaj z tą gnojówką, żeby nie przedobrzyć.
Ona ma bardzo dużo azotu, co sprzyja tworzeniu nowych pędów, ale jego nadmiar spowoduje, że pędy nie będą miały czasu na "zmężnienie".
Gnojówek z pokrzywy używa się raz w miesiącu do połowy lipca. Potem lepiej stosować gnojówkę ze skrzypu.Też raz w miesiącu.

Haniu dzięki,że czuwasz czas szybko płynie i faktycznie kończy się lipiec...pozostało mi jeszcze wiadro skoncentrowanego nawozu,aż żal nie wykorzystać! czy trawnik mogę tym podlewać jeszcze?
Skrzypu u mnie nie ma,nastawiłam wrotycz...jakie jeszcze rośliny mogę użyć?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwia_slomc... 21:30, 22 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
sylwik69 napisał(a)

Haniu dzięki,że czuwasz czas szybko płynie i faktycznie kończy się lipiec...pozostało mi jeszcze wiadro skoncentrowanego nawozu,aż żal nie wykorzystać! czy trawnik mogę tym podlewać jeszcze?
Skrzypu u mnie nie ma,nastawiłam wrotycz...jakie jeszcze rośliny mogę użyć?

Zlej do butelek plastikowych z zakrętką postaw w ciemnym chłodnym miejscy będziesz miała na wiosnę jak znalazł już od marca można laćA azot się nie utleni w zamkniętej plastikowej butelce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:33, 22 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
sylwik69 napisał(a)

Haniu dzięki,że czuwasz czas szybko płynie i faktycznie kończy się lipiec...pozostało mi jeszcze wiadro skoncentrowanego nawozu,aż żal nie wykorzystać! czy trawnik mogę tym podlewać jeszcze?
Skrzypu u mnie nie ma,nastawiłam wrotycz...jakie jeszcze rośliny mogę użyć?


Krwawnik- ten polny kwitnie teraz na biało, liście pomidorów, liście mniszka.
W zasadzie to z każdej zielonej rośliny można zrobić gnojówkę. Byle używać roślin bez nasion.

Jeśli to młodziutki trawnik, który od niedawna rośnie, to nie używałabym nawozów azotowych. On ma jeszcze delikatny system korzeniowy. Azot czasem może popalić młodziutkie rośliny. Daj mu czas, żeby korzonki się zagęściły. Za miesiąc użyj nawozu fosforowo-potasowego.
Jeśli masz kompostownik, to nadwyżkę gnojówki wylej na jego zawartość. Przyspieszysz kompostowanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwik69 21:34, 22 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zlej do butelek plastikowych z zakrętką postaw w ciemnym chłodnym miejscy będziesz miała na wiosnę jak znalazł już od marca można laćA azot się nie utleni w zamkniętej plastikowej butelce

Dziękuję za super patent tak zrobię!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 09:17, 23 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Krwawnik- ten polny kwitnie teraz na biało, liście pomidorów, liście mniszka.
W zasadzie to z każdej zielonej rośliny można zrobić gnojówkę. Byle używać roślin bez nasion.

Jeśli to młodziutki trawnik, który od niedawna rośnie, to nie używałabym nawozów azotowych. On ma jeszcze delikatny system korzeniowy. Azot czasem może popalić młodziutkie rośliny. Daj mu czas, żeby korzonki się zagęściły. Za miesiąc użyj nawozu fosforowo-potasowego.
Jeśli masz kompostownik, to nadwyżkę gnojówki wylej na jego zawartość. Przyspieszysz kompostowanie.

Krwawnika rośnie bardzo dużo,więc spróbuję trawnik zakładany w maju,więc rozumiem,że już nie zasilać azotem!
Niedługo nawóz jesienny i to wszystko.Dziękuję za wskazówki bardzo cenne
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
galgAsia 10:48, 23 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Oj, widzę, że z tym trawnikiem to tak, jak mówią - dużo zachodu, dużo problemów, dużo pracy... Nie poddawaj się, już taki ładny trawniczek Ci urósł . Odchoruje kiksa z żelazem i będzie dobrze
Ja nadmiary gnojówki daję na kompost. Nawet specjalnie nastawiam taką kompostową gnojówkę - ze wszystkiego, co mi wpadnie w ręce. Poprawia kompostowanie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
andzia458 12:52, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Sylwia, Ty przedobrzyłaś z nawożeniem a moja trawa jeszcze czeka na wysianie. Nie wiem, co gorsze. Ale chyba mogłabym się z Tobą zamienić heheh.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwik69 21:10, 23 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
galgAsia napisał(a)
Oj, widzę, że z tym trawnikiem to tak, jak mówią - dużo zachodu, dużo problemów, dużo pracy... Nie poddawaj się, już taki ładny trawniczek Ci urósł . Odchoruje kiksa z żelazem i będzie dobrze
Ja nadmiary gnojówki daję na kompost. Nawet specjalnie nastawiam taką kompostową gnojówkę - ze wszystkiego, co mi wpadnie w ręce. Poprawia kompostowanie

Tiiaa,ja już tak naprawdę nie wiem czy ten nawóz dobry czy nie? być może nie na trawnik! ale płyty chodnikowe załatwiłam żelazem
Trawa z jasnozielonej zrobiła się miejscami czarna,a właściwie chwasty które w niej rosła.Chemii nigdy nie lubiłam...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies