Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 15:08, 08 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Katte napisał(a)
Co do nawozów to niewiem w pierwszym roku nie sypałam nic . Jak wzeszła była suchym plackiem , w tym roku jest elgancka na wiosnę dostała nawóz długodziałający ,
No i była dobrze wyczochrana wertykulatorem .
Siałam sportową Substral samozageszczająca , i jestem ogólnie zadowolona

Ale mamy inny typ gleby teraz na te piaski przed domem muszę sypać ziemie z worka bo to na nic będzie .
Będzie ją wypalać i bedą sie robiły doły , ziemia totalnie beznadziejna .


Zastosuję jeszcze polifoskę jak się ochłodzi i będą widoki na deszcz,bo narazie upały afrykańskie
Moja gleba jest bardzo uboga,stosowałam do tej pory tylko naturalne nawozy.Dzięki opryskom całego ogrodu gnojówkami zauważam,że w tym sezonie stosowałam chemię tylko na bukszpany.Jest to bardzo dobry wynik zważając na suche lato w moim rejonie!
Dokupiłam obornika w granulkach i tym się będę wspomagać
Odradzam Ci ziemię z worka,chyba że jest bardzo dobrej jakości. Moje dosiewki na takiej ziemi nie przyniosły efektu,dopiero gdy użyłam własnego kompostu.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Katte 15:51, 08 sie 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Mam obornik w granulkach , ziemię kupiłam workach jakaś uniwersalną z nawozem .
Ale mam zamiar wymieszać to wszytsko razem z rodzimą znaczy sie gliną lub kupną wywrotką jakiejś sensownej ziemi i to w pieruny zakryć .

Piach, na początku byłam podekscytowana jak przyjechala.
Dopóki nie przeschła , i zaczęło sie kurzyć :-/

WOlalałam moją starą ziemię ....

Cóż teraz trzeba sie wziąść za to ...


Na tym tylko lawenda chce rosnąć heheheh

Trawa wątpię ale mam mieszankę na suche tereny z przewagą Kostrzewy , korzeni sie do pół metra .
Moze da radę ...
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Helen 18:07, 08 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Sylwia, czy już rozrzucałaś nawóz humusowy, który polecała Ewa/Anda? Ja go rozrzuciłam po trawniku, ale on wcale pomimo podlewania nieskory do rozłożenia...
____________________
Helen - Hortensjowo
sylwik69 10:07, 09 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Katte napisał(a)
Mam obornik w granulkach , ziemię kupiłam workach jakaś uniwersalną z nawozem .
Ale mam zamiar wymieszać to wszytsko razem z rodzimą znaczy sie gliną lub kupną wywrotką jakiejś sensownej ziemi i to w pieruny zakryć .

Piach, na początku byłam podekscytowana jak przyjechala.
Dopóki nie przeschła , i zaczęło sie kurzyć :-/

WOlalałam moją starą ziemię ....

Cóż teraz trzeba sie wziąść za to ...


Na tym tylko lawenda chce rosnąć heheheh

Trawa wątpię ale mam mieszankę na suche tereny z przewagą Kostrzewy , korzeni sie do pół metra .
Moze da radę ...

Trawa na tereny suche da radę tylko na początku trzeba dużo zraszać,nie dopuszczać do przesychania.Jak wymieszasz z gliną będzie super u mnie gliny nie ma i nie kupisz jak zaczęłam wydzwaniać po kompostowniach to tylko zdziwienie słyszałam...ponoć nikt się kompostem nie interesował do tej pory ehhh! dlatego pozostał tylko obornik od rolnika!
Podziwiam Cię! masz 3 dzieci,więc trudno ogarnąć temat ogrodu.Mimo to,kibicuję i wspieram
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:09, 09 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Helen napisał(a)
Sylwia, czy już rozrzucałaś nawóz humusowy, który polecała Ewa/Anda? Ja go rozrzuciłam po trawniku, ale on wcale pomimo podlewania nieskory do rozłożenia...

Tak rozkładał się powoli i długo,bo około 2 tygodni... ale chyba o to chodzi
Dokupiłam jeszcze 2 opakowania i teraz kombinuję,aby go namoczyć i stosować w płynie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasiab 10:22, 09 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Sylwiu szkoda ze nie mowilas chetnie oddalabym Ci duzo gliny a tak to udalo sie pozbyć. W zeszłą niedzielę sialismy testowy trawnik i od piątku już sa źdźbła zieloniutkie śliczne bałam się że na naszej glinie to będzie tragedia. O dziwo chwastów nie widać także jestem pelna nadziei że nie bedzie najgorzej
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Sanka 19:19, 09 sie 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Helen napisał(a)
Sylwia, czy już rozrzucałaś nawóz humusowy, który polecała Ewa/Anda? Ja go rozrzuciłam po trawniku, ale on wcale pomimo podlewania nieskory do rozłożenia...


Sylwik a jaki nawóz hummusowy polecala Ewa?
Upały straszne, szczególnie dotkliwe na naszych piaskach...
Ściskam Cię serdecznie.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Katte 19:23, 09 sie 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
sylwik69 napisał(a)

Trawa na tereny suche da radę tylko na początku trzeba dużo zraszać,nie dopuszczać do przesychania.Jak wymieszasz z gliną będzie super u mnie gliny nie ma i nie kupisz jak zaczęłam wydzwaniać po kompostowniach to tylko zdziwienie słyszałam...ponoć nikt się kompostem nie interesował do tej pory ehhh! dlatego pozostał tylko obornik od rolnika!
Podziwiam Cię! masz 3 dzieci,więc trudno ogarnąć temat ogrodu.Mimo to,kibicuję i wspieram


U mnie w ogóle problem z kupnem kompostu.
Firmy skupujące odpady zielone mają na własny użytek do rewitalizcji terenów zielonych w mieście.

Co najwyżej tony podłoża popieczarkowego.
Bo mieszkam w niedalekiej odległości od producentów.
No boczniaka i pieczarki.

Kompost własny robi się dopiero..
Dzieciaki ehh no wiadomo wiecznie ten etap trwać nie będzie.
Najmniejszy ma 2,5 i jest wcielonym sztanem i demonem zniszczenia.

Narazie sporo znoszę roślin i na przechowalnik daję.
Wkolo domu powoli własnymi rękami. Mała architektura i ścieżki.

Kasa po budowie dawno się skończyła, sporo dobraliśmy żeby wykończyc w środku.
Teraz wszystko z bieżących wyplat. Dobrze że oboje pracujemy, to tfu tfu jakoś pomału do przodu.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
BasiaLT 08:38, 10 sie 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Sylwia popadało u ciebie? Podobno na północy województwa przeszły gwałtowne burze. U mnie ani kropli.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
sylwik69 08:24, 11 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
BasiaLT napisał(a)
Sylwia popadało u ciebie? Podobno na północy województwa przeszły gwałtowne burze. U mnie ani kropli.


Wczoraj wreszcie spadł deszcz! Bo do tej pory burze i opady występowały w ościennych miejscowościach. Ranek jest jeszcze rześki, ale upały mają być przez cały tydzień
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies