Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 21:41, 30 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Sanka napisał(a)


No cena rewelacyjna.

Oby efekt był rewelacyjny niestety z tym gorzej! w trawniku dużo koniczyny szczególnie od strony południowej,siarczan żelaza jak narazie bez spektakularnych efektów,moje działania niewiele dają.Trawa wygląda mizernie,czegoś jej brakuje ale ja nie wiem czego?
Czy już można zastosować polifoskę?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Zakrecona 14:28, 31 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Sylwia wyczytałam dziś u Lindsay, że na koniczynę w trawniku jakiś preparat Fernando (ponoć raz w roku wystarczy)
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sylwik69 15:12, 31 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Zakrecona napisał(a)
Sylwia wyczytałam dziś u Lindsay, że na koniczynę w trawniku jakiś preparat Fernando (ponoć raz w roku wystarczy)

O super sprawdzę dzięki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
galgAsia 09:41, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, polifoskę już można sypać. Teraz właśnie jest dobry czas.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwik69 17:44, 03 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Zakrecona napisał(a)
Sylwia wyczytałam dziś u Lindsay, że na koniczynę w trawniku jakiś preparat Fernando (ponoć raz w roku wystarczy)

Bardzo drogi i butelki litrowe
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 17:45, 03 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
galgAsia napisał(a)
Sylwia, polifoskę już można sypać. Teraz właśnie jest dobry czas.

Tak? kurczę ale ja sypnęłam mineralno-organiczny,więc chyba muszę odczekać? nocny deszcz go ładnie rozpuścił
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 09:48, 04 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
No ja bym odczekała minimum 2 tygodnie. Ale niech mądrzejsi podpowiedzą.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Katte 15:38, 05 sie 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
A ja kupiłam Z Agrecolu jakiś preparat na mlecz/koniczyne/rdest . Ok 32 zł na 200m2 .
W zeszłym roku ładnie zadziałał .
W tym roku byłam leniwa i w puste miejsca nie zrobiłam dosiewek trawy i znowu zabawa od nowa .
Chwast sie wsiał. EHeheh

Na chwasty to raczej mozna od razu po nawozie , to i tak dla trawy jest neutralne , działa tylko na dwuliścienne .

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 15:46, 05 sie 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Co do nawozów to niewiem w pierwszym roku nie sypałam nic . Jak wzeszła była suchym plackiem , w tym roku jest elgancka na wiosnę dostała nawóz długodziałający ,
No i była dobrze wyczochrana wertykulatorem .
Siałam sportową Substral samozageszczająca , i jestem ogólnie zadowolona

Ale mamy inny typ gleby teraz na te piaski przed domem muszę sypać ziemie z worka bo to na nic będzie .
Będzie ją wypalać i bedą sie robiły doły , ziemia totalnie beznadziejna .

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
sylwik69 15:01, 08 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Katte napisał(a)
A ja kupiłam Z Agrecolu jakiś preparat na mlecz/koniczyne/rdest . Ok 32 zł na 200m2 .
W zeszłym roku ładnie zadziałał .
W tym roku byłam leniwa i w puste miejsca nie zrobiłam dosiewek trawy i znowu zabawa od nowa .
Chwast sie wsiał. EHeheh

Na chwasty to raczej mozna od razu po nawozie , to i tak dla trawy jest neutralne , działa tylko na dwuliścienne .


U mnie dominuje na części przydomowej: koniczyna biała,lebioda,bylica i upierdliwy rdest,który wyrywam ręcznie.Natomiast na części warzywnej jest w zasadzie tylko chwastnica.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies