Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:51, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
Asia ale się pięknie przestrzeń otworzyła!!
pięknie
a ten rozchodnik cuuudo!! musze mieć!!


Po tylu latach tych rabat na środku nagle zribiło się tyle miejsca i aż nie mogę się oswoić z tą przestrzenią. Ta połać trawnika. Rozchodnik na żywo jeszcze ładniejszy, będę rozmnażać. Słabo przyrasta w kępkę i na podział to jeszcze trzeba czekać ale może z listków spróbuję.



mrokasia napisał(a)
Brawo Asia, kawał roboty za Tobą! Fajny ten okrągły trawnik. Już sobie wyobrażam piękną, zieloniutką murawę .
A robali nie zazdroszczę, fuj!


Tak myślę co prócz zapobiegawczego lania wrotyczem można zrobić by się te robale nie wprowadzały.


galgAsia napisał(a)
Cześć, Asiu! Ten dowód rzeczowy to duuuża rzecz. Potwierdza zasadność zrywania darni . Utopiłaś towarzystwo czy bucikiem...?



Cześć,no niestety półśrodki nic by nie dały. Poleciałam więc z grubej rury. A z "krewetek" bardzo się cieszyły gołąbki eMa, ale był rwetes
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:01, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Widzę,że ostro podziałałaś piękny okrągły trawniczek będzie
Brawo Ty

Zrywanie darni też mnie czeka w tym roku i szykowanie gleby pod nowy trawnik tylko,że u mnie to chusteczka

Pędraki,blee ...


U mnie jeszcze zrywania sporo bo to dopiero pierwsza część do renowacji poszła. Dojdę do wprawy

Anda napisał(a)
Oj rany... Ptaki mogłyby się ucieszyć


I się ucieszyły, nawet bardzo

Pszczelarnia napisał(a)


Chętnie grabiami przytrzymam Ci słońce, by dłużej świeciło ... .


Ewuś kochana jesteś ale jeszcze musiałabyś załatwić mi wolne bo ja do roboty jeszcze musiałam. Ale dziś pewnie uda się skończyć

AnnaCh napisał(a)
Ale podziałałaś pięknie
Ja dzieciom obiad właśnie podałam i lecę ryć, ze dwie godziny do zmroku mam
Wczoraj fajnie popadało

Jedzie ktoś w niedzielę do Skierniewic?


Ja będę. Fajna pogoda teraz na rycie to korzystamy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:08, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Już chyba coraz bliżej końca tej demolki, a efekty już widać Będziesz w Skierniewicach?


Jeszcze zostało trochę ale już jest nadzieja, że nie zostawię tego w diabły. Każdy kawałek zrobiony cieszy bardzo. Do S. wybieram się w niedzielę. Mam w planach wielkie zakupy cebulkowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:09, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
KasiaBawaria napisał(a)
Ladnie wyglada bergenia z hakone.


Tak, lubię to połączenie

MonikA napisał(a)
Jak trawa zsrosnie to będzie bajka. Pędraki rozgniatam i zostawiam w ziemi. Nie wyglądają fajnie w takiej masie.


Brrr, fakt okropnie wyglądały. Powoli bo powoli ale brnę do przodu

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 10:14, 11 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Margerytka40 napisał(a)

Nie wiem czy Raureif nie za bardzo będzie się zlewać.

A może zwykła montana


U mnie mam ją z ciemiernikami


Chyba rzeczywiście lepiej będzie wyglądała ta zwykła.

Fajnie macie z tymi Skierniewicami

A robaki, to opuchlaki? Bo coś w tym stylu miałam u siebie, jak kopałam w tamtym roku.

No i zapomniałam napisać, że podziwiam ile zrobiłaś wczoraj.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
10:23, 11 wrz 2019
Może jak już ryjesz w trawniku to od razu zakop sobie nawodnienie, jeśli je planujesz
Margerytka40 11:57, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)


Chyba rzeczywiście lepiej będzie wyglądała ta zwykła.

Fajnie macie z tymi Skierniewicami

A robaki, to opuchlaki? Bo coś w tym stylu miałam u siebie, jak kopałam w tamtym roku.

No i zapomniałam napisać, że podziwiam ile zrobiłaś wczoraj.


Skierniewice to już tradycja, ja co roku jestem poza małymi wyjątkami. Nie wyobrażam sobie nie jechać. Opuchlaki to co innego, to są pędraki. Kiedyś też myliłam te dwa pojęcia. Ale i ti i to dziadostwo
Co do trawek to raczej jednokolorowe bym sadziła pod trzmielinami, nie żadne w paski, ciapki i inne
Za uznanie dzięki, dziś kończę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:59, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)
Może jak już ryjesz w trawniku to od razu zakop sobie nawodnienie, jeśli je planujesz


Zabiłaś mi ćwieka bo nie myślałam o tym. Tyle, że to inwestycja. Hmm.. muszę sprawę z M obgadać.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:14, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:16, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies