Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:26, 14 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Też planuję trawnik z mikrokoniczyną w jednej części działki
Już zapisałam nazwę



To będziemy testować razem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 20:40, 14 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, pod trawnik najlepsze jest grabienie, wałowanie, grabienie, wałowanie, równanie poziomu na stół bilardowy i znów grabienie z wałowaniem. Tak po 100 razach mozna siać. Na gęsto siej. Wypraktykowane. Potem delikatnie przegrab by ziarno zmieszać z ziemią i przewałuj.
W tym roku nasiona przykryłam przesiewanym przez skrzynkę podłożem do zakładania trawników. To podłoże (niestety torfowe) ma dawkę nawozu. Cienką warstwą nakryłam i zwałowałam. Szło delikatne nawadnianie. Po tygodniu miałam wschód trawy i koniczyny. Po 3 tygodniach trzeba było kosić, bo trawa była wielka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 20:55, 14 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tylko czy ja zdążę z tym wałowaniem i grabieniem oto jest pytanie. Chyba muszę sobie z tydzień wolnego załatwić co by mnie mrozy nie zastały
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anuska2507 12:41, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Cześć, przyszłam się przywitać i za radą niezastąpionej Toszki zobaczyć Twoje pędraki. Mam i ja, i łączę się w bólu, bo też kopię i zrywam "darń", tyle że pod rabatki . Ale jestem pod wrażeniem tempa Twoich prac. Okrągły trawnik wśród rabat będzie robił wspaniałe wrażenie
Dodam, że my w zeszłym roku posialiśmy trawę na małym kawałku 21 października - przez zimę trawnik wyglądał trochę biednie, ale wiosną ruszył i już był ładny dywanik
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
polinka 14:51, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Będę czekała na zdjęcia i na efekty siania bo też się zastanawiam nad mikrokoniczyną.
Przyjemnej pracy Asiu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margerytka40 20:09, 15 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anuska2507 napisał(a)
Cześć, przyszłam się przywitać i za radą niezastąpionej Toszki zobaczyć Twoje pędraki. Mam i ja, i łączę się w bólu, bo też kopię i zrywam "darń", tyle że pod rabatki . Ale jestem pod wrażeniem tempa Twoich prac. Okrągły trawnik wśród rabat będzie robił wspaniałe wrażenie
Dodam, że my w zeszłym roku posialiśmy trawę na małym kawałku 21 października - przez zimę trawnik wyglądał trochę biednie, ale wiosną ruszył i już był ładny dywanik


Cześć Aniu. Szkoda, że tak przykre problemy Cię do mnie zwiodły, nie mniej jednak miło mi Cię przywitać. Niestety jak widziałaś zmagam się z tymi okropnymi robalami. Na razie nie sieję paniki bo w zasadzie trawnik i tak mam do wymiany w całym ogrodzie. Będę to po kawałku robić co roku. No i koniecznie muszę posiać w końcu wrotycz gdzieś w kąciku (nasiona czekają od wiosny ale jakoś się nie złożyło) by mieć pod ręką na gnojówki.
Myślę, że dużo będzie zależeć od pogody z tym trawnikiem. Chciałabym jeszcze jesienią, najlepiej we wrześniu. Czy się uda zobaczymy. Ja jestem wariat jeśli chodzi o ogród i jak sobie wbiję do głowy jakiś plan działania to trudno mnie od tego oderwać. Padam później na twarz ale satysfakcja jest bezcenna. Lecę zaraz do Ciebie zobaczyć co się tam szykuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:12, 15 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
polinka napisał(a)
Będę czekała na zdjęcia i na efekty siania bo też się zastanawiam nad mikrokoniczyną.
Przyjemnej pracy Asiu


Postaram się dokumentować cały proceder. Zapowiadają jakieś spore ochłodzenie teraz a ja jutro chciałam popracować, zobaczymy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 21:11, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Margerytka40 napisał(a)


Postaram się dokumentować cały proceder. Zapowiadają jakieś spore ochłodzenie teraz a ja jutro chciałam popracować, zobaczymy.


Też będę oglądać . Nie wiem jak u mnie pójdą prace ale może i my jeszcze jesienią będziemy siali trawnik.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AniazUroczyska 22:40, 15 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Margerytka40 napisał(a)
A teraz uwaga, jak ktoś wrażliwy niech nie patrzy



Też mam problem z paskudami! U mnie- chrząszcz majowy a u Ciebie?
anuska2507 23:20, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Margerytka40 napisał(a)


Cześć Aniu. Szkoda, że tak przykre problemy Cię do mnie zwiodły, nie mniej jednak miło mi Cię przywitać. Niestety jak widziałaś zmagam się z tymi okropnymi robalami. Na razie nie sieję paniki bo w zasadzie trawnik i tak mam do wymiany w całym ogrodzie. Będę to po kawałku robić co roku. No i koniecznie muszę posiać w końcu wrotycz gdzieś w kąciku (nasiona czekają od wiosny ale jakoś się nie złożyło) by mieć pod ręką na gnojówki.
Myślę, że dużo będzie zależeć od pogody z tym trawnikiem. Chciałabym jeszcze jesienią, najlepiej we wrześniu. Czy się uda zobaczymy. Ja jestem wariat jeśli chodzi o ogród i jak sobie wbiję do głowy jakiś plan działania to trudno mnie od tego oderwać. Padam później na twarz ale satysfakcja jest bezcenna. Lecę zaraz do Ciebie zobaczyć co się tam szykuje


U mnie skromnie, dopiero zaczynam. Ty masz już ogród w remoncie, ja dopiero w budowie Ale oczywiście zapraszam! Mój trawnik też pewnie będzie kiedyś do wymiany, ale to zrobię na końcu, gdy będzie go już mniej Mam nadzieję, że zdążysz z sianiem. Też chętnie podejrzę fotorelację.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies