Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

AnnaCh 13:50, 12 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pszczelarnia napisał(a)
A dokąd? Na ogrodowy szoping?
Nie wiem jak Makusia, ale ja mam zamiar derenie kupić
Do Skierniewic na święto kwiatów
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 15:45, 12 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AnnaCh napisał(a)
Nie wiem jak Makusia, ale ja mam zamiar derenie kupić
Do Skierniewic na święto kwiatów


Makusia zamiaru nie ma, co jest o tyle niebezpieczne, że ostatnio tez nie miała, a ledwo się w samochodzie zmieściłyśmy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 19:48, 12 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)
O rany! Ale pracy przerzuciłaś! Toż to hektary
Pięknie! Podziwiam, Kobieto pełen szacunek!


Ten okrągły trawnik ma 13 m średnicy. Zawzięłam się i wczoraj skończyłam ale po padłam, nawet nie miałam sił nic już napisać

effka napisał(a)
Zrywania darni i robali nie zazdroszczęale za to jak posiejesz nową trawkę, to będzie cudnie Polecam mieszankę Barenbrug Sport.


No właśnie z tą trawą, postanowiłam jednak tę z mikrokoniczyną wysiać. Wahałam się ale pal sześć, będzie eksperyment. Wiesz, ja nie muszę mieć Wersalu, trawnik nie jest priorytetem i aby tylko było zielono. Zobaczę jak zda egzamin, w jednym miejscu mam taki kawałek trawnika gdzie właśnie razem z koniczyną rośnie sobie i przy tegorocznej suszy świetnie się sprawdził. Poza tym sporo u mnie miejsc z cieniem i wydaje mi się że lepszy będzie właśnie taki.

Monia81 napisał(a)
Ależ robota ci się pali w rękach, świetnie ci to idzie Asia piękne kadry pokazałaś, ogród zmienia się rewelacyjnie... dobrze Monika napisała o tym nawodnieniu, choć jest to sporawy koszt, ale jak masz robić to rzeczywiście najlepszy moment, bo przekopane masz... buziaczki



Wiem, że najlepiej było by od razu to nawadnianie zrobić ale chyba na razie ten plan nie wypali. Jeszcze myślimy ale to nie takie hop siup przy moich hektarach.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:35, 12 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Och, jak pięknie się komponuje z bergenią. Kolor podobny do mojego, tylko listki są inne.


Wsadziłam go tam niby na chwilę ale chyba już zostanie. Muszę rzmnożyć go sobie i dosadzić jeszcze kilka na rondzie w bardziej słonecznych miejscach.

Magleska napisał(a)
Hej pracusiu
Robale bleee ....ale rabatki piękneeeeee


Nareszcie pogoda taka jak lubię. Upały odeszły, trochę popadało i aż chce się popracować w ogrodzie. A ja stwierdziłam, że za mało w tym sezonie zrobiłam więc trochę nadrabiam. Po cichutku na razie Ci powiem, że chyba i mnie zaczyna się podobać. Może będą z tego ogrodu ludzie

AnnaCh napisał(a)
Ja z Makusią też się w niedzielę wybieramy


Ja będę rano, chcę jak najwcześniej bo później te tłumy są straszne.

sylwia_slomczewska napisał(a)

Ależ Ci się robota w rękach pali, efekty świetne


Sylwia Tobie nigdy nie dorównam

KasiaBawaria napisał(a)
Ta montanka ze zdjecia taka piekna a u siebie mam od kilku miesiecy 3 sztuki i zolcieja teraz od tygodnia.


Aż dziwne, że moja ładna po tej suszy bo nie podlewałam jej prawie. Może miejsce jej służy, chcę jeszcze kilka dosadzić.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:51, 12 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)


A dokąd? Na ogrodowy szoping?


To jest taki ogromniasty szoping Ewa, na ulicach miasta. Wielka ogrodnicza impreza

mrokasia napisał(a)


Ach, ach, ach!!!


Jeszcze żeby te tujki już przesłoniły płot. Ale nie narzekam, ładnie rosną, już nawet jak przeglądałam zdjęcia z wiosny, zauważyłam, że urosły trochę a to dopiero niecały rok jak posadziłam. W przyszłym sezonie powinny ruszyć na dobre

Makusia napisał(a)


Makusia zamiaru nie ma, co jest o tyle niebezpieczne, że ostatnio tez nie miała, a ledwo się w samochodzie zmieściłyśmy


Znam ten stan. Też się zarzekam, że w tym roku tylko cebulki, ciekawe

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 16:05, 13 wrz 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, czapki z głów. Przeleciałam tylko zdjęcia (zasłona, niestety skutecznie broni dostępu oczom do pięknych widoków) i padłam z wrażenia. KIEDY Ty to zrobiłaś? Przy tej suszy tegorocznej przecież nawet wideł nie dało się wbić, dopiero teraz coś można zrobić.
Nie wiem które zdjęcie zacytować, masz coraz więcej bajkowych kadrów
Pozdrawiam
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 21:17, 13 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Asiu, czapki z głów. Przeleciałam tylko zdjęcia (zasłona, niestety skutecznie broni dostępu oczom do pięknych widoków) i padłam z wrażenia. KIEDY Ty to zrobiłaś? Przy tej suszy tegorocznej przecież nawet wideł nie dało się wbić, dopiero teraz coś można zrobić.
Nie wiem które zdjęcie zacytować, masz coraz więcej bajkowych kadrów
Pozdrawiam


O, Ela wróciła
Ale ja prawie nic nie zrobiłam a przynajmniej nie to, co myślałam, że zrobię. Jakoś tak ostatnio czas przecieka mi przez palce. To, co na zdjęciach to głównie efekty ostatnich dni, nawet nie wiesz jak jestem szczęśliwa, że w końcu udało się polikwidować te rabaty na środku. Nareszcie widać co i jak. Ale nakombinowałam się by poprzenosić to, co tam rosło. Przechowalnik już dawno przestał mi wystarczać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 22:11, 13 wrz 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Jestem, jestem Jak się ogarnę, to pokaże Ci rozplenicę od Ciebie
____________________
Ela Motylogród
Toszka 23:24, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, jesli trawa z mikrokoniczyną to tylko Top Decoru. Będziesz zadowolona. Gęsto siej, nie pożałujesz. W maju zdzierałam i na nowo zakładałam jeden trawnik. W upały koniczynka była niezmordowana i trawnik utrzymał zielony kolor pomimo, ze młody. A ja słabo dbałam i podlewałam. Pod trawnik daj sporo mączki.
W pierwszym sezonie jest sporo koniczyny, Ale bywają lata, że wydaje się, że znikła zupełnie. I w kolejnych sezonach znów się odradza. Przy mikrokoniczynie nie trzeba aż tak nawozić i podlewać. A i sama mieszanka traw jest ładna, drobna.

I dodam, że niemal parkowo u ciebie się robi. Ładnie już jest. Bardzo ładnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaBawaria 07:35, 14 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Rozumiem ze mikrokoniczyna i normalna koniczyna to jednak roznica?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies