Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 11:33, 07 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
Zaglądam do Ciebie a tu taka straszna wiadomość. Biedna rodzina Dobrze, że wam nic się nie stało.


effka napisał(a)
Widzę, że wykopki robisz, kibicuję, takie odkamienianie to najgorsza robota, wiem coś o tym...Potem już z górki.



No nieszczęście straszne, już zbierane są dla nich rzeczy, odzież itd, organizowana jest pomoc.

Szczęśliwa jestem, że już po najgorszym. Dziś równam teren



Może jeszcze uda się dziś wyznaczyć kształt rabaty. Postanowiłam, że przygotuję tylko glebę pod rabatę a tam gdzie ma być trawnik sypnę tylko trochę nasion trawy i co będzie to będzie. Byle by tylko chwasty nie rosły. Kiedyś i tak będę trawnik wymieniać więc wtedy i tam będę kopać od nowa. Teraz priorytet to posadzić róże i na tym się skupię. Reszta musi być na razie byle jak bo nie ogarnę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 12:51, 07 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Asiu ,

( Kolejna już Asia - Te Asie to super ogrodniczki )

Przyznaje się , że przejrzałam początek i cały wrzesień przeczytałam ( ale wrócę do zaległości )

Widzę ,że nie tylko nas łączy województwo , hortensje ale również pędraki

A co do podpisu - to już chyba nie Ogród w remoncie - jest taki śliczny
____________________
Ania Spelnione marzenie
eVka 20:28, 07 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale gladziutko czyściutko Różanka będzie jak się patrzy Też szykuję rabatę pod nową różankę a raczej nie szykuję bo róże z gołym korzenie lubią jałową ziemię, tylko na spód dołka daje troszkę obornika i przysypuję warstwą ziemi.
____________________
Margerytka40 21:04, 07 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Witaj Asiu ,

( Kolejna już Asia - Te Asie to super ogrodniczki )

Przyznaje się , że przejrzałam początek i cały wrzesień przeczytałam ( ale wrócę do zaległości )

Widzę ,że nie tylko nas łączy województwo , hortensje ale również pędraki

A co do podpisu - to już chyba nie Ogród w remoncie - jest taki śliczny


Nie czytaj czasem wszystkiego, teraz to już i tak zupełnie inny ogród niż ten z pierwszych zdjęć a ja co jakiś czas i tak wrzucam porównania jak było i jak jest to sobie zobaczysz jeśli będzie Ci się chciało zaglądać.
Pędraki tak, walczę z nimi. W przyszłym roku nastawiam się na lanie wrotyczem ile wlezie.
Podpis jeszcze aktualny, ciągle jeszcze mnóstwo do zrobienia. Sporo już się zmieniło ale by było tak, jak bym chciała, jak sobie umyśliłam, to wciąż jeszcze praca, praca, praca
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 21:07, 07 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ja chyba zbyt wolno pracuje w ogrodzie ,
U Ciebie to widać różnicę jak za pomocą zaczarowanej różczki
Pięknie masz
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 21:08, 07 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
Ale gladziutko czyściutko Różanka będzie jak się patrzy Też szykuję rabatę pod nową różankę a raczej nie szykuję bo róże z gołym korzenie lubią jałową ziemię, tylko na spód dołka daje troszkę obornika i przysypuję warstwą ziemi.


Ech, nie udało mi się jednak dziś zrobić wszystkiego co chciałam. Kompost mnie pokonał. Nie wiedziałam, że róże tak lubią. Ciągle się człowiek czegoś uczy. No ale ja w sumie jak dotąd nie różana byłam więc czuję się rozgrzeszona
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:13, 07 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Ja chyba zbyt wolno pracuje w ogrodzie ,
U Ciebie to widać różnicę jak za pomocą zaczarowanej różczki
Pięknie masz


Bo pokazuję te ładniejsze widoki
A serio to każdy ma swój rytm, nie ma co się spinać. Ogród nie zając i nie ucieknie, i powinien dawać przyjemność a nie frustrację.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Monia81 21:15, 07 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Margerytka40 napisał(a)


A serio to każdy ma swój rytm, nie ma co się spinać. Ogród nie zając i nie ucieknie, i powinien dawać przyjemność a nie frustrację.


I to jest bardzo dobre podsumowanie buźka
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
eVka 21:17, 07 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Ech, nie udało mi się jednak dziś zrobić wszystkiego co chciałam. Kompost mnie pokonał. Nie wiedziałam, że róże tak lubią. Ciągle się człowiek czegoś uczy. No ale ja w sumie jak dotąd nie różana byłam więc czuję się rozgrzeszona

Ja byłam pewna kiedyś, że róże na start potrzebują żyznej bogatej gleby a tu jest odwrotnie, potem jak już puszczą korzeń w następnym roku po posadzenie trzeba je nawieźć obornikiem i kompostem ale na start tylko na dno tak żeby korzenie nie miały kontaktu.
____________________
Margerytka40 21:23, 07 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Ja byłam pewna kiedyś, że róże na start potrzebują żyznej bogatej gleby a tu jest odwrotnie, potem jak już puszczą korzeń w następnym roku po posadzenie trzeba je nawieźć obornikiem i kompostem ale na start tylko na dno tak żeby korzenie nie miały kontaktu.


Ewcia tylko, że te moje od wiosny są w donicach. Wsadziłam je tam bo zorientowałam się, że nie dam rady wiosną ich dać na rabatę. To co, też im nie dawać teraz full wypas?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies