Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:49, 28 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Ta śś, która dzisiaj widziałam to spory krzak. Cudnie świeci po środku sklepu! Rzuca się w oczy z daleka


Widzę, że zrobiła na Tobie wrażenie


Wiolka5_7 napisał(a)
U mnie też kret znowu ryje na rabacie eh...a u ciebie w zasianym trawniku jeszcze gorzej...wredota jedna....wrrr


Myślałam, że mnie trafi jak zobaczyłam rano te kopce.



MonikA napisał(a)
Bym sie najpierw wsciekla a potem załamała chyba. Krety lubię ale nie u siebie. Pozostaje tylko złapać i wynieść daleko.


Taki jest plan ale dziś się nie udało. Chcę wstać rano wcześnie i czatować na niego



Magleska napisał(a)
co za wredny kret ma tupet po takim przygotowanym podłożu ryć
a grujecznika nie czepiaj się nabiera powoli barw ,tylko słoneczka jeszcze mu potrzeba
moje pendule dużo słabsze ,a ambrowce też coś nie myślą się przebarwiać


M wczoraj jak posialiśmy już trawkę stwierdził, że tylko patrzeć tu kreta..... i wykrakał. No nic, pozostaje poczekać jeszcze na mr. grujecznika, może się namyśli
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:15, 29 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wczoraj podziałałam trochę w miejscu na różankę. Mam ogromne wyrzuty sumienia że moje różyczki jeszcze w donicach. Na szczęście mają się dobrze ale już dawno powinny rosnąć na swoim docelowym miejscu a ja zabieram się do tworzenia tej rabaty jak pies do jeża i kompletnie mi tam nie po drodze . Te masy gruzu skutecznie mnie zniechęcają i rozgrzebane wszystko całe lato. No ale wzięłam się na dobre i połowa chyba zrobiona. Klnę sama na siebie za pomysł maskowania gruzu poprzez stworzenie na nim skalniaka. Toż to trzeba było rozumu nie mieć. To taka moja porażka ogrodowa sprzed lat, którą teraz mus naprawić. Nie chcą mi się wgrywać zdjęcia a chcę pokazać jak to teraz wygląda.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:40, 29 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chyba się udało wstawić


A to z czym walczę



Trochę roślin jeszcze do usunięcia i demontaż murku. Wczoraj M wykopał starego, wielgaśnego lilaka. W przyszłym tygodniu będę mieć kilka dni wolnych, mam nadzieję uporać się z tym. Potem albo w między czasie powsadzam cebulki i ogłoszę finito na ten rok. No chyba, że coś jeszcze się uda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AnnaCh 11:32, 29 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ciepło ma jeszcze być, jakie finito?
Ja się dopiero rozkręcam, cały rok nie zrobiłam nic, to teraz szaleję.
Przypomniałaś mi o cebulkach do wsadzenia.
A co do ogrodowych porażek, to każdy je ma, u mnie cały ogród, to generalnie porażka, nieprzygotowana ziemia daje swoje znaki, masa kamieni i szkieł wychodzi teraz przy każdym machnięciu szpadlem.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 15:38, 29 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AnnaCh napisał(a)
Ciepło ma jeszcze być, jakie finito?
Ja się dopiero rozkręcam, cały rok nie zrobiłam nic, to teraz szaleję.
Przypomniałaś mi o cebulkach do wsadzenia.
A co do ogrodowych porażek, to każdy je ma, u mnie cały ogród, to generalnie porażka, nieprzygotowana ziemia daje swoje znaki, masa kamieni i szkieł wychodzi teraz przy każdym machnięciu szpadlem.


Aniu wobec tego życzmy sobie pogody, dla mnie może być choćby do grudnia. Może jeszcze coś bym zrobiła
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 10:47, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Margerytka40 napisał(a)


Wczoraj posialiśmy trawę. Ja chyba po kawałku wszędzie będę wymieniać bo okropnie wygląda. Może jeszcze spróbuj ponawozić swój, może się zbierze. Okropna to robota. Mnie dziś ręce opadły jeszcze dodstkowo. Trawka wczoraj posiana, dziś wstaję i co widzę?




Wrrrrrrrrrr......

U mnie widok podobny w sobotę tunele nowrnic w zasianym deptałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:49, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Trzymanie się planów zakupowych....chciałabym umieć, zawsze cos mi się innego przylei do palców
Widoki śliczne, wypracowane, warto było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mrokasia 11:13, 30 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Margerytka40 napisał(a)
... Klnę sama na siebie za pomysł maskowania gruzu poprzez stworzenie na nim skalniaka. Toż to trzeba było rozumu nie mieć. To taka moja porażka ogrodowa sprzed lat, którą teraz mus naprawić.


Kochana, każdy jest mądry po latach jak ogrodowo dojrzał. My dawno temu zlikwidowaliśmy nieużywaną część tarasu i ja wtedy kompletnie się tym kawałkiem odzyskanej ziemi nie zainteresowałam. Dopiero jak zaczęłam tam robić rabaty to znalazłam masę gruzu i żółtego budowlanego piachu. I żeby było śmiesznej - zamiast kompleksowo przygotować tam ziemię to ja oczyściłam to grubsza, pokopałam dołki, wsypałam lepszej ziemi i posadziłam rośliny. A teraz pomstuję na własną głupotę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 20:38, 30 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie widok podobny w sobotę tunele nowrnic w zasianym deptałam


Polowałam przez weekend na niego ale niestety nie udało się na razie.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzymanie się planów zakupowych....chciałabym umieć, zawsze cos mi się innego przylei do palców
Widoki śliczne, wypracowane, warto było


E tam, nie zawsze mi się udaje być konsekwentną, o nie. Ale muszę przyznać, że wolę szukać roślin na dane miejsce niż miejsca na przypadkowe zakupy roślinne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:44, 30 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Kochana, każdy jest mądry po latach jak ogrodowo dojrzał. My dawno temu zlikwidowaliśmy nieużywaną część tarasu i ja wtedy kompletnie się tym kawałkiem odzyskanej ziemi nie zainteresowałam. Dopiero jak zaczęłam tam robić rabaty to znalazłam masę gruzu i żółtego budowlanego piachu. I żeby było śmiesznej - zamiast kompleksowo przygotować tam ziemię to ja oczyściłam to grubsza, pokopałam dołki, wsypałam lepszej ziemi i posadziłam rośliny. A teraz pomstuję na własną głupotę...


Plus z przerabiania ogrodu, że mogę teraz trochę tych wpadek naprawić. Natyrać się muszę ale za to będzie porządnie. Już nie mogę się doczekać środy bo będę dalej ryć. Miejmy nadzieję, że pogoda pozwoli. Dziś głowę chce urwać i pada.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies