Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 08:04, 05 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anabuko1 napisał(a)

Ja mam trak samo.Ech..
Pracy sporo masz ale już fanie widać.
A kreciki,, zaskakują nas,, znam to doskonale.
ale one też pracują i oczyszczają ogród


Może ten krecik za tymi pędrakami tak ryje? Pewnie tak. Wydawało mi się, że dokładnie wybrałam, ale może coś tam jeszcze zostało? Brrrr. Na razie ryje, poluję na niego bezskutecznie. Nie mam czasu go upilnować. Domówiłam jeszcze trawę i najwyżej będę łatać, gdzie poryte.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 08:08, 05 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Margerytka40 napisał(a)


Może ten krecik za tymi pędrakami tak ryje? Pewnie tak. Wydawało mi się, że dokładnie wybrałam, ale może coś tam jeszcze zostało? Brrrr. Na razie ryje, poluję na niego bezskutecznie. Nie mam czasu go upilnować. Domówiłam jeszcze trawę i najwyżej będę łatać, gdzie poryte.

Te pędraczki mogą i głębiej być.On tylko czyści teren.
Znam, to bo tak samo robiłam i robię.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 08:16, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33280
Margerytka40 napisał(a)
Poradźcie mi proszę. W związku z tym, że tam gdzie ta nowa rabata ma być mam zagłębienie terenu, to chciałabym nawieźć tam ziemi, kompostu i w miarę możliwości wyrównać teren. Trochę z jednej strony trzeba będzie też podnieść trawnik. Czy muszę zrywać starą darń? Bo pomyślałam, że może tylko przekopę, na to nasypę ziemi i wysieję trawę na wiosnę na to wszystko. Jak myślę o zrywaniu darni to już mi słabo. Glebę mam tam w miarę, może miejscami trochę gorsza ale nie tragiczna. Co robić? Chciałabym to jeszcze teraz wyprostować żeby na wiosnę mieć mniej pracy no i żeby całą zimę nie straszyło.


Ile tej ziemi tam nawieziesz? Bo jeśli tak 20cm to spokojnie możesz tak zrobić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 08:19, 05 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anabuko1 napisał(a)

Te pędraczki mogą i głębiej być.On tylko czyści teren.
Znam, to bo tak samo robiłam i robię.


Dlatego właśnie tak nie do końca ten kret to wróg, szczerze to bardziej psiaki mi demolują bo jak tylko nie upilnuję to rozkopują kretowiny i robią doły. Nic to, zrobię dosiewki trawy i tyle
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:24, 05 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


Ile tej ziemi tam nawieziesz? Bo jeśli tak 20cm to spokojnie możesz tak zrobić.


W niektórych miejscach będzie nawet więcej ale będą i takie z odrobiną. Może po prostu nawieźć, wyrównać i przekopać widłami. Tam gdzie będzie tylko trochę dosypane i tak dostanę się kopiąc do starej darni. Wybiorę ją tam gdzie będzie płycej.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:29, 05 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewcia, jak już zaglądasz. Czy jak teraz będę sadzić róże to usypywać kopczyk? Mam je w donicach, posadziłam je do nich wiosną jak przyszły takie z gołym korzeniem.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 15:25, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33280
Margerytka40 napisał(a)
Ewcia, jak już zaglądasz. Czy jak teraz będę sadzić róże to usypywać kopczyk? Mam je w donicach, posadziłam je do nich wiosną jak przyszły takie z gołym korzeniem.


Nie, teraz jeszcze nie musisz. Korzenie maja w całości i na dworze stały, więc kopczyki dopiero, jak będą mrozy od -5 stopni w nocy

Darń świetnie wzbogaca glebę, więc jak będzie przykryta ziemia, to mikroorganizmy będą miały świetną pożywkę do budowy humusu Tam , gdzie będzie płycej warto odwrócić darń korzeniami do góry, żeby nie rosła dalej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 21:59, 05 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


Nie, teraz jeszcze nie musisz. Korzenie maja w całości i na dworze stały, więc kopczyki dopiero, jak będą mrozy od -5 stopni w nocy

Darń świetnie wzbogaca glebę, więc jak będzie przykryta ziemia, to mikroorganizmy będą miały świetną pożywkę do budowy humusu Tam , gdzie będzie płycej warto odwrócić darń korzeniami do góry, żeby nie rosła dalej.


Tak właśnie zrobię, dzięki . Bardzo się cieszę, że w końcu wsadzę te róże na docelowe miejsce, gdyby nie to, że stoją i czekają to pewnie darowałabym sobie tę rabatę w tym roku. Teraz wsadzę róże a byliny wiosną bo nie chcę już ich teraz przesadzać. Za późno na to
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:12, 05 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Powiem Wam, że mój M chyba dojrzewa ogrodowo. Dziś stwierdził, że po zlikwidowaniu gruzowego skalniaka stare krawężniki nie bardzo pasują i trzeba by je wymienić. W życiu bym się nie spodziewała
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 22:35, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33280
Brawo M
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies