Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 08:03, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)
A dlaczego te ciemierniki tak Ci rosną?
Ja się nie bawię


Ciekawe czy równie dobrze będę rosły tam, gdzie chcę je już w większej ilości. Ale te tu zostawię bo chyba im pasuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 08:06, 28 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A czy one naprawde cuchna? Jak sie one po lacinie nazywaja?
____________________
Zapraszam na kawe
Margerytka40 08:12, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Asiu, zmobilizowałaś mnie do powrotu na łono O.
Mam takie tyły, że czytam Twój watek od końca. Z tym ciurkadełkiem super koncepcja, wersja nr 1 chyba ładniejsza Masz już te kule? nie pamiętam...
Dobrze widziałam, że ta śliczna mała magnolia, co Ci przysychała, obudziła się pod koniec lata?
A ciemierniki cuuudne!


Cieszę się, że tak podziałałam. Nareszcie. Zostawiłyście mnie tu samą. Bogdzia siedzi cicho, u Ciebie też jak makiem zasiał więc staram się honorowo reprezentować nasze rejony
Magnolia troszeczkę ożyła końcem sezonu, ciekawe czy wiosną ruszy.
Ciągle planuję i składam te swoje klocki w jakąś sensowną całość. Szkoda, że w ogrodzie jeszcze mało co widać. Przewalam tę glebę, sadzę, kombinuję a tu ciągle jeszcze tyle do zrobienia. Chciałabym mieć ze trzy pary rąk
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:19, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
KasiaBawaria napisał(a)
A czy one naprawde cuchna? Jak sie one po lacinie nazywaja?


To Helleborus foetidus. Nie wyczuwam zapachu, sprawdzałam. Piszą, że korzenie mogą mieć charakterystyczny zapach.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 09:03, 28 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Margerytka40 napisał(a)


To Helleborus foetidus. Nie wyczuwam zapachu, sprawdzałam. Piszą, że korzenie mogą mieć charakterystyczny zapach.

Dziekuje, musze poszukac dla niego odpowiednie miejsce Na jakim stanowisku twoj rosnie?
____________________
Zapraszam na kawe
Margerytka40 09:19, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
KasiaBawaria napisał(a)

Dziekuje, musze poszukac dla niego odpowiednie miejsce Na jakim stanowisku twoj rosnie?


Ma dużo wschodniego słońca. Myślę, że służy mu zasadowa gleba i umiarkowanie wilgotne podłoże. U mnie nie ma mokro. Rośnie na lekkim podwyższeniu i woda spływa. Latem w upały trochę był podlewany.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 09:31, 28 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No wlasnie- zauwazylam, ze lubia suchsze podloze- ze wapn to wiem, ale ze stanowiskiem suchszym bedzie problem.
____________________
Zapraszam na kawe
Margerytka40 09:41, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
KasiaBawaria napisał(a)
No wlasnie- zauwazylam, ze lubia suchsze podloze- ze wapn to wiem, ale ze stanowiskiem suchszym bedzie problem.


Może rozluźnij glebę piaskiem, mączką. Albo troszkę wyżej je posadzić, na leciutkiej górce. One chyba w korzeniach nie lubią wody, która dłużej stoi.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 09:50, 28 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zawsze rozluzniam, daje i troche piasku i zwirku, czasem lawy.Ale chyba mam takie miejsce na zboczu, gdzie za dwa lata w koncu bede mogla cos dosadzac
____________________
Zapraszam na kawe
Margerytka40 10:24, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
KasiaBawaria napisał(a)
Zawsze rozluzniam, daje i troche piasku i zwirku, czasem lawy.Ale chyba mam takie miejsce na zboczu, gdzie za dwa lata w koncu bede mogla cos dosadzac


Te ciemierniki warte są zachodu. Liczę, że moje się wysieją
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies