Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Anda 15:18, 25 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zamiast Gillenii może Gaura by tam dała radę, ta biała. Bo Gillenia, no nie wiem... Na słońcu potrzebuje dużo wilgoci... Za ciemno też nie lubi. U mnie się wykłada na hostę w kierunku światła.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 15:19, 25 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Ojej Asiu ,

Niby małe ciurkadełko , a tyle zamieszania
Ale w końcu nie trafiło na amatora ,
Taki wytrwały ogrodnik z takim doświadczeniem na pewno znajdzie najlepsze rozwiązanie ,
Trzymam kciuki i będę podglądać ,

Niech już przyjdzie ta wiosna :
Praca w ternie to nie to samo co przed komputerem


Z tym nadejściem wiosny to ja mam dwojakie uczucia. Fajnie by było ale chyba by mnie trafiało bo jeszcze nie bardzo mogę cokolwiek ciężej działać. Tak że niech ona, ta wiosna przyjdzia we właściwym sobie czasie może

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:27, 25 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Papier cierpliwy jest, ale w realu dopiero prawda na wierzch wychodzi


Nie ma to jak pobiegać z doniczkami, kijkami(te u mnie zawsze zamiast drzew)

Anda napisał(a)
Zamiast Gillenii może Gaura by tam dała radę, ta biała. Bo Gillenia, no nie wiem... Na słońcu potrzebuje dużo wilgoci... Za ciemno też nie lubi. U mnie się wykłada na hostę w kierunku światła.


Mam zamiar nabyć gilenię, gaurę mam(stoi w doniczkach u mnie na werandzie od jesieni, żyje bo wypuszcza od dołu delikatnie). Będę je obserwować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:53, 26 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Planowanie tego kącika nie daje mi spokoju. Przeglądam różne zestawienia. Teraz zastanawiam się nad tymi ławkami. Mam kilka inspiracji. U mnie te ławki mają być wycinkami okręgu, w miarę niskie ale, tak by swobodnie dało się usiąść.

https://pin.it/jspgrokcvuqkre

https://pin.it/vcpledc5zgxbip

https://pin.it/d3z5obc5qcey3u

https://pin.it/ywqeouk6fbhxyy

Doszło też do mnie jak duże znaczenie dla ogólnego odbioru tego miejsca będzie miało dobranie koloru wszystkich tych elementów. Altany, ławek i ciurkadełka. Myślałam, że co najtrudniejsze już wymyśliłam a tu chyba dopiero się zacznie. Liczę na Wasze sugestie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 09:37, 26 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

I kolejny trudny pomysł przed Tobą
Mnie osobiście podoba się 4 link
Ale decyzja należy do Ciebie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 11:48, 26 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu ,

I kolejny trudny pomysł przed Tobą
Mnie osobiście podoba się 4 link
Ale decyzja należy do Ciebie


Mnie chyba nr 1
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:32, 26 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Próbowałam zrobić symulację koloru altany. Taka namiastka. To rabata otaczająca altanę i

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:36, 26 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Hmmm... chyba antracytowa mi się tu nie podoba.
Znalazłam cośtakiego, chodzi mi o kolor.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 20:43, 26 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No u Ciebie to nie ma dnia bez nowych pomysłów. Aż się boję co się będzie działo jak przyjdzie wiosna.
Co do ławek to podoba mi się wersja nr 1. Ostatni pin też fajny.
Kolor to ja bym widziała chyba jakiś jasny.
I o ile jestem wielką zwolenniczką szarości i antracytów, to jakoś u Ciebie jestem (przynajmniej na razie) na nie z tymi kolorami.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 21:15, 26 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
No u Ciebie to nie ma dnia bez nowych pomysłów. Aż się boję co się będzie działo jak przyjdzie wiosna.
Co do ławek to podoba mi się wersja nr 1. Ostatni pin też fajny.
Kolor to ja bym widziała chyba jakiś jasny.
I o ile jestem wielką zwolenniczką szarości i antracytów, to jakoś u Ciebie jestem (przynajmniej na razie) na nie z tymi kolorami.


Ja też bardziej widziałabym jasny kolor. Oczywiście nie żaden biały, bardziej taki naturalny kolor drewna, coś jak ta ławka z pierwszej inspiracji właśnie. Bardzo bym już chciała działać ale jeszcze trochę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies