Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Monia81 13:21, 31 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Asia inspirację do tej rabatki masz cudną sesleria to rewelacyjna trawka, a ciurkadeło mi się wydaje, że odpowiednią wysokość mu dałaś, to wszystko się rozrośnie i wybuja, więc będzie efekt łał a na kwaśniej na tym wysuniętym faktycznie brakuje czegoś, chociaż nie wiem, czy ja bym tych azali jednak nie rozrzuciła po rabacie... a co tam masz posadzone?, po azaliach co ci będzie kwitło?, nie pamiętam...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 13:30, 31 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Asia rabata sesleriowa już jest świetna ....będę odgapiać

a do tej kwaśnej coś bym dosadziła -może pierisy,albo rodki w innym kolorze( fioletu ) albo jakieś kwiatki w jednej odmaianie ….

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
MartaCho 14:19, 31 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Inspiracja cudna, też chciałabym dużo seslerii, bo jest naprawdę zupełnie bezproblemowa. U mnie też już hula, pewnie będzie niedługo gotowa do podziału
Rabaty robią wrażenie.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 15:17, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)
Asia inspirację do tej rabatki masz cudną sesleria to rewelacyjna trawka, a ciurkadeło mi się wydaje, że odpowiednią wysokość mu dałaś, to wszystko się rozrośnie i wybuja, więc będzie efekt łał a na kwaśniej na tym wysuniętym faktycznie brakuje czegoś, chociaż nie wiem, czy ja bym tych azali jednak nie rozrzuciła po rabacie... a co tam masz posadzone?, po azaliach co ci będzie kwitło?, nie pamiętam...


Na lato głównie hortensje ogrodowe, wybierałam takie kwitnące na jednorocznych pędach i chyba się sprawdzą bo widzę pąki na niektórych. Tych azalii nie bardzo mogę rozrzucić, bardziej coś dosadzić,koloru jeszcze dodać. Choć nie chciałabym chińskiego dywanu
Z ciurkadełkiem właśnie liczę na roślinki, że go trochę stłamszą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:24, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia rabata sesleriowa już jest świetna ....będę odgapiać

a do tej kwaśnej coś bym dosadziła -może pierisy,albo rodki w innym kolorze( fioletu ) albo jakieś kwiatki w jednej odmaianie ….

Buziaki


Madziu dobry pomysł z tymi rodkami chyba. Ewentualnie azalie japońskie może. Teraz mam tam azalki ale bardziej z boku, przy ścieżce. Po środku pod drzewkiem te jasne plamy to derenie IH ale coś mi tam jednak nie pasują. Gdyby zamiast nich dać rh to rozwiązał by mi się też problem zimozielonych. Tylko czy znajdę rodki do 1m rosnące? Wyżej tam nie mogą rosnąć.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:26, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
Inspiracja cudna, też chciałabym dużo seslerii, bo jest naprawdę zupełnie bezproblemowa. U mnie też już hula, pewnie będzie niedługo gotowa do podziału
Rabaty robią wrażenie.


Moja dzielona teraz była 3 letnia i powiem Ci, że wielgachne te kępy już były. Powinnam wcześniej ją podzielić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 15:41, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aśka, mega pole seslerii Z tym czyśćcem super inspirka
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 17:00, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
Aśka, mega pole seslerii Z tym czyśćcem super inspirka


Inspirka inspirką, zobaczymy jak wyjdzie. Dziś znów pół dnia sadziłam. Pogoda fajna bo po deszczu to chciałam szybciutko dołożyć ten czyściec. Wczoraj prócz przyoczkowej przed domem też podziałałam. Wysadziłam hakonki które za żadne skarby nie chciały tam rosnąć, za sucho pewnie, dałam też seslerię. Podzieliłam kocimiętkę tę nową, z trzech mam chyba 8
Chyba jeszcze za chwilkę podzielę montany Raureif. Znowu bo w tamtym roku też dzieliłam a ciągle mi ich mało. Buziak Aniu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:04, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No dobra pokażę kilka szerszych kadrów mimo, że nie wszystko się nadaje. Proszę nie patrzeć gdzie nie trzeba

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 19:08, 31 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
Łał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies