Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:43, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Asiulka, powiedz, te Twoje derenie kousa to na słońcu rosną? Nic im nie jest, nie przypalają się???


Na słońcu od rana do wieczora. Powiem tak, raz tylko przypaliło listi dwa lata temu i to tylko na tych dwóch dosadzanych. Tyle co je wsadziłam wczesną wiosną, zaczęły wypuszczać nowe listeczki i przyszedł jakiś wariacki upał. Stary okaz nigdy nie miał przypaleń. Na słońcu na pewno piękniej wybarwiają się jesienią, w półcieniu nie koniecznie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 12:13, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Margerytka40 napisał(a)


Na słońcu od rana do wieczora. Powiem tak, raz tylko przypaliło listi dwa lata temu i to tylko na tych dwóch dosadzanych. Tyle co je wsadziłam wczesną wiosną, zaczęły wypuszczać nowe listeczki i przyszedł jakiś wariacki upał. Stary okaz nigdy nie miał przypaleń. Na słońcu na pewno piękniej wybarwiają się jesienią, w półcieniu nie koniecznie


Dzięki Ci dobra kobieto . Mniód na me skołatane serce bo obydwa moje mają właśnie słoneczne miejsca .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 13:12, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Dzięki Ci dobra kobieto . Mniód na me skołatane serce bo obydwa moje mają właśnie słoneczne miejsca .


Dadzą radę, wilgoci dużo tylko i będą rosły jak ta lala

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:16, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na rondzie teraz królują zawilce. Chyba to był dobry pomysł

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 14:49, 27 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pomysł z zawilcami świetny. Bardzo udana kompozycja- lekka i zwiewna.
A ciurkadełko powala na kolana- wyszło znakomicie. Gratuluję twórczej inwencji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 19:29, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pomysł z zawilcami świetny. Bardzo udana kompozycja- lekka i zwiewna.
A ciurkadełko powala na kolana- wyszło znakomicie. Gratuluję twórczej inwencji.


Lubię te zawilce i chyba znalazły swoje miejsce
Ciurkadełko skończone, dziś dostało resztę kamyczków. Woda leci tak jak chciałam. Uff.
M widzę, że dumny. Jemu też się podoba.
Wyznaczyłam dziś ścieżkę przy altanie i koło trawnikowe przy ciurkadełku. A i wsadziłam kaliny compacta na rabacie. I myślę co dalej. Chcę tam dużo seslerii jesiennej a w niej plamy z czyśćcca humello, amsonii, może gdzieś jakieś lawendy. Zastanawiam się czy dawać tam zimozielone. Mam kilka małych cisków jeszcze. Coś net mi szwankuje ale może wieczorem będzie lepiej to wrzucę zdjęcia jak to teraz wygląda i kilka inspiracji z których chcę skorzystać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:27, 27 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Sesleria jesienna zimowa pora u mnie była zielona. Po wiosennym cięciu szybko się zebrała. Nie wiem jak zachowuje się czyściec?

Może jakieś zimozielone kuleczki? Tu i ówdzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kawa 20:49, 27 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Piękna ta rabata. Zawilec to super pomysł!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 21:37, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sesleria jesienna zimowa pora u mnie była zielona. Po wiosennym cięciu szybko się zebrała. Nie wiem jak zachowuje się czyściec?

Może jakieś zimozielone kuleczki? Tu i ówdzie.


Nie chcę przeładować tej rabaty. Czyściec zimą nie jest atrakcyjny chyba, kurcze nie zwróciłam uwagi
Popełniłam rysunek. To co jest



Rabata zakreślona na szaro. W plecach żywopłot z cisa. Widać magnolie, Pissardii, przy oczku z prawej kulki z cisa, porozrzucane na rabacue kaliny. Będę je podgalać z dołu by miały gołe nóżki więc krzaczorami mają nie być
Przepraszam za rysunek, nie postarałam się ale to tylko dla orientacji
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:38, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
Piękna ta rabata. Zawilec to super pomysł!


Świecą z daleka
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies