Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Kasya 23:57, 26 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Margerytka40 napisał(a)


To obieg zamknięty. Woda jest w kręgu wyłożonym folią. Pompka doprowadza ją do kulek. Spada tam skąd się wzięła i tak wkoło. Raz na jakiś czas trzeba tylko dolać wody bo naturalnie trochę jej wyparowywuje. Takie jeszcze robocze zdjęcie, próba z wodą



Trochę za malutkie te gejzerki, M jutro będzie jeszcze poprawiał.


A ja myślałam ze woda będzie
Ale fajnie wyszło, naprawdę super, gigantyczne poidełko
tylko nie kojarzę jak to jest zlokalizowane...blisko domu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 07:14, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
Będzie na pewno pięknie, a ciurkadełko jest mega! Ja podziwiam Was szczerze i z serducha, za pomysł i realizację! Samodzielnie zrobione- wyglada już teraz super!


Marta dziękuję, miło słuchać takich słów. Szczególnie, że do końca miałam obawy jak to wyjdzie, czy w ogóle wyjdzie. Teraz mam dylemat z nasadzeniami. Od 6 rano latam, ustawiam niby roślinki w postaci pustych doniczek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:17, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)


A ja myślałam ze woda będzie
Ale fajnie wyszło, naprawdę super, gigantyczne poidełko
tylko nie kojarzę jak to jest zlokalizowane...blisko domu ?


Od początku założenie było, że nie będzie wody. Z różnych względów. Zależało mi tylko na odgłosie szemrania a woda nie koniecznie.
Jest blisko domu, widoczne z okna, z tarasu, z przyszłej altany.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 08:01, 27 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia a jak robiłaś te kule to co w środek wsadziłas żeby woda się przelewała? zbroiłaś jakoś te kulki czy tylko cementem zalałaś?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 08:29, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
Asia a jak robiłaś te kule to co w środek wsadziłas żeby woda się przelewała? zbroiłaś jakoś te kulki czy tylko cementem zalałaś?


W środku od razu włożyliśmy rurki z plastiku żeby pó_niej już nie trzeba było wiercić. Niczym nie zbroiliśmy. Mocny cement i woda. Te kule ze styropianu tylko mocno pozabezpieczaliśmy taśmami żeby ich nie zdeformowało ani nie rozwaliło. Trzeba było tylko sporo potrząsać by wywołać wibrację i by powietrze wychodziło. W zakładach gdzie produkuje się tym podobne rzeczy mają takie specjalne wibratory a my wiadomo, musieliśmy sobie radzić
Mam takie zdjęcia z produkcji



Wstawialiśmy w większe naczynie przed zalaniem i obsypywaliśmy piachem żeby forma była stabilna i się nie deformowała. A i trzeba te formy styropianowe od środka natłuścić przed zalaniem. My robiliśmy to zwykłym olejem jadalnym
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 08:31, 27 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
o matko
pozwolisz ze zapisze sobie zdjecia?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolanka 08:41, 27 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Asia, jestem pod wrażeniem. Ciurkadełko wyszło wspaniałe.
Ale będzie cudne miejsce. Też chce zobaczyć
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Margerytka40 08:41, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
o matko
pozwolisz ze zapisze sobie zdjecia?


Jasne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:48, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)
Asia, jestem pod wrażeniem. Ciurkadełko wyszło wspaniałe.
Ale będzie cudne miejsce. Też chce zobaczyć


Jolu ja oczywiście zapraszam. Co prawda uczucia mam mieszane bo chyba jeszcze z tym oglądaniem to nie ma co i na pierwszą wzmiankę o odwiedzinach mam ochotę się okopać ale przeca nie mogę wyjść na niegościnną zołzę i muszę się przemóc
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 10:27, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Asiulka, powiedz, te Twoje derenie kousa to na słońcu rosną? Nic im nie jest, nie przypalają się???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies