Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Magleska 15:12, 21 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
ja też zajrzę ,ale raczej tylko do podglądnięcia pomysłów
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 18:14, 21 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Margerytka40 napisał(a)


Myślę czy nie dodać jeszcze po jednym pomiędzy posadzone. Byłoby gęściutko


Daj im podrosnąć. Same się zagęszczą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 08:53, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Daj im podrosnąć. Same się zagęszczą.


Tak chyba póki co zrobię. Ech, zbyt szybko bym chciała tam czerwony busz. Mam teraz trochę wątpliwości czy dobrze zrobiłam, czy nie powinnam dać tam zimozielonych. Może z tych pędów za 10 lat będzie jakaś przesłona
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:03, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jestem z obiecanymi rysunkami.
Napisałam dłuuugaśny post i mi wcięło

Do rzeczy
Wrzucę najpierw plan




Mam nadzieję, że widać.
Mniej więcej wiem co chcę na rabatach bliżej ogrodzenia. Będzie tam epimedium, paprocie(narecznica czerwonozawijakowa lub paprotniki ewentualnie.) Wszystko to dużymi pasami, plamami. Chciałabym by w ciągu sezonu zawsze było tam coś kwitnącego, zdobiącego ale to już będę obserwować i ewentualnie dodawać. Problem mam z tą środkową częścią. Jest to jakby ostatni klocek w układance. Rośnie tam ten sosnowy niwak i dwa świerk i to na pewno zostaje. Jest tam też dereń jadalny ale z nim jeszcze nie wiem. Nie jest zbyt ładny a poza tym jeden i słabo owocuje. Nawet lubię jak kwitnie bo wczesną wiosną a w zasadzie na przedwiośniu już coś się dzieje. Nawet myślałam czy nie dać mu jeszcze towarzysza/towarzyszy ale nie wiem.
Przy niwaku, bardziej od strony ronda zaznaczyłam na planie beczkę na deszczówkę. Jest ona wkopana ok. 50cm pod powierzchnią. To miejsce w ubiegłym roku np często było dość mokre. Nie zawsze mamy chwilę by wypompować tę wodę z beczki i wtedy wiadomo. Nigdy nie stała tam ta woda ale mokro bywało. Warunkuje to nasadzenia w tej okolicy.
Ponieważ jest to rabata środkowa i ma praktycznie z każdej strony sąsiedztwo innych rabat myślę, że powinna choć trochę nawiązywać do nich. I tu jest gwóźdź programu. Nie wiem jak to połączyć.Z oświetleniem, nasłonecznieniem też jest tam różnie. Najbardziej jasna, można powiedzieć nawet słoneczna jest ta część w okolicy niwaka. Reszta to półcień. Najbardziej cieniście jest po prawej stronie planu, pomiędzy sosnami a świerkami i przy kwaśnej rabacie. Nie jest to taki ciemny cień zupełnie ale jednak.
Mam trochę roślin rozmnażanych bądź kupionych z myślą o tym miejscu. Są to paprocie, carexy np Ice Dance, Gold Band, Variegata, bodziszki korzeniaste. Jesienią kupiłam sporo bo 15 szt dereni Kelseyi, mogę je tam gdzieś dać. Mam sporo host, brunnery, kopytnik.

Wrzucę trochę fotek

Tu od strony różanki



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:13, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Od strony sosen



I od kwaśnej rabaty


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:18, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kiedyś miałam taki plan podziału tej rabaty



Chyba wolałabym teraz mniejsze te plamy. Tam jest bardzo dużo terenu.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 13:22, 22 sty 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Asik!!
jeje jak jak uwielbiam Twój ogród

ehhhhh

cudnie
ściskam na ten nowy rok
widze że plany na tapecie!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 13:38, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
hej Asik!!
jeje jak jak uwielbiam Twój ogród

ehhhhh

cudnie
ściskam na ten nowy rok
widze że plany na tapecie!


Hej kochana.
Męczę się jak widzisz.
Trzymaj się zdrowo w tych pandemicznych czasach. Buziaki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:54, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Kiedyś myślałam by dać tu przed świerk jakieś drzewo

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 14:18, 22 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
a nie chcialabys tutaj wlasnie posadzic tego derenia? piekne mialby tło i ładnie wyeksponowany
troche mi sie gryzie jednak ten deren z klonem PG, deren ma ten odcien smietanki chłodny a klon az świeci limonka, obawiam sie ze przycmi derenia, jest jaskrawy i bedzie bardziej wzrok przyciagal. natomiast odcienie chlodnego różu czy fioletu dobrze zgraja sie z dereniem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies