Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 16:14, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
a to sie juz pogubilam co planujesz pod klonem mnie jakos nie przekonuja fiolety do limonkowego klona, predzej bial. PG jest tak mocno wyrazisty, ze bije po oczach. w arboretum widzialam go zestawionego z bordowymi roslinami. Ładne te tawulki, posiadam i dosc dlugo kwitna, sa zwarte, niestety malo przyrastaja w kępie, juz 3 sezon mam placki a liczylam, ze sie zageszcza


W sumie rodki mogły by być też czerwone,chyba
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 16:14, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Margerytka40 napisał(a)


A co pod nim? . Bodziszek korzeniasty?
chyba bym poszła w coś co kwitnie na biało, tam półcień jest rozumiem. Może runianka - zobacz
białe tawułki?
turzyce zielone lub srebrzyste jakieś ale takie jednolite
Ja wbrew pozorom mam pod dereniem ciemierniki... w pewnej odległości

przepraszam, że linkuję do jednej firmy ale tam akurat ostatnio szukałam sobie odmian roślinek na moje cieniste miejsce pod huśtawką i te mam w ulubionych do rozpatrzenia do zamówienia także może do odmian za bardzo się nie przywiązujmy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 16:21, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
chyba bym poszła w coś co kwitnie na biało, tam półcień jest rozumiem. Może runianka - zobacz
białe tawułki?
turzyce zielone lub srebrzyste jakieś ale takie jednolite
Ja wbrew pozorom mam pod dereniem ciemierniki... w pewnej odległości

przepraszam, że linkuję do jednej firmy ale tam akurat ostatnio szukałam sobie odmian roślinek na moje cieniste miejsce pod huśtawką i te mam w ulubionych do rozpatrzenia do zamówienia także może do odmian za bardzo się nie przywiązujmy


Jest też bodziszek kwitnący biało. Runianka też mogłaby choć coś u mnie średnio rośnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 16:40, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Runianka musi mieć mokro, dereń zresztą też aby lepiej rósł

Korzeniastego tylko znam fioletowego. Biało kwitnący będzie ładnie. Korzeniaste sa najczęściej roślinami na miejsca trudne. U Makadami rosną tam, gdzie nic innego nie chce. Choć może ona białego ma...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 17:50, 22 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Margerytka40 napisał(a)


Ok. To go tam posadzę


Asiu, Ty to jesteś kobietą czynu. Super
Tar fajnie doradziła
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:52, 22 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Pod dereniem fajnie wyglądają trawy. Wiesz, forma i faktura liści Zwłaszcza, że drobne igiełki iglaków za dereniem byłyby odbiciem jakby tej trawy na ziemi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 18:06, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Runianka musi mieć mokro, dereń zresztą też aby lepiej rósł

Korzeniastego tylko znam fioletowego. Biało kwitnący będzie ładnie. Korzeniaste sa najczęściej roślinami na miejsca trudne. U Makadami rosną tam, gdzie nic innego nie chce. Choć może ona białego ma...


Ja co prawda białego nie mam ale wiem, że są
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:10, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Pod dereniem fajnie wyglądają trawy. Wiesz, forma i faktura liści Zwłaszcza, że drobne igiełki iglaków za dereniem byłyby odbiciem jakby tej trawy na ziemi.


Tam słońce trochę rano i później zachodnie dopiero. Jeśli trawy to w jednolitym kolorze by musiały być, bez pasków, ciapek i innych. Takie do półcienia.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 18:18, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
od razy pomyślałam o hakone, tej zwykłej, dużej i zielonej )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 18:36, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
od razy pomyślałam o hakone, tej zwykłej, dużej i zielonej )))


Mogły by być tylko na początku tego mojego dereni owego mikrusa pewnie by zdominowały. One wieeelkie rosną, przynajmniej u mnie. Tak celuję w coś delikatniejszego. Carex montana np
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies