Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Basia_KRK 08:34, 07 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Margerytka40 napisał(a)

Chyba w tym roku kupię cebulek tulipanowych na rondo jeszcze. Właśnie myślę jakie pasowały by do szafirków, które teraz tam też kwitną. Odpozdrawiam i zaraz muszę zajrzeć do Ciebie na tulipanki

Widziałam dużo kompozycji tulipanów + szafirków, ważne, żeby zgrać ich kwitnienie w tym samym czasie. Czy Twoje szafirki są wczesno, czy późno kwitnące? W zależności od tego, takie wybierz tulipany.

Ja u siebie mam szafirki późno kwitnące i zestawiłam je z białymi Sapporo i czarnymi Queen of Night, czekam na efekt (powinien być podobny do tego) Na razie wszystkie idą równo i jeszcze nic nie kwitnie, więc super
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
April 08:35, 07 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Margerytka40 napisał(a)





Oooo I to mi się podoba. Najczęściej rzeczki szafirkowe, również u mnie A tu oryginalnie, w kępkach. Świetnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Margerytka40 08:36, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Rondo wymiata
Tulipany zdobią
Rabata nowa czeka


Tulipanki teraz numer jeden, ciągle ich mało ale to dopiero początek, będzie więcej, na rondzie też bo pasowały by tam teraz z szafirkami, później hakonki zakryją brzydkie liście i będzie git. Chyba jakieś ciemno różowe by fajnie z niebieskim grały.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 08:36, 07 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)

Jeszcze chwilę z tą rabatą Madziu, ja chyba jestem zbyt perfekcyjna jeśli chodzi o przygotowanie gleby. Wyrabiam ją prawie jak ciasto drożdżowe.

Dzięki temu rh będą bez problemu rosnąc. U mnie niby rabata przygotowana wzorcowo ale... no właśnie, sadziłam na świeżo po przygotowaniu a powinna poleżeć choć rok i muszę nawozić rh interwencyjnie bo po zimie bladawe są, głównie te nowe. Starsze już się zaaklimatyzowały.

P.s. właśnie, czy ktoś wie gdzie Toszka (jakoś z rh mi się kojarzy).
____________________
Margerytka40 08:39, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basia_KRK napisał(a)
Wow! Ale rabata! Takie są najlepsze!!!


Owszem robią efekt ale żeby to fajnie skomponować to wyzwanie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:48, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basia_KRK napisał(a)

Widziałam dużo kompozycji tulipanów + szafirków, ważne, żeby zgrać ich kwitnienie w tym samym czasie. Czy Twoje szafirki są wczesno, czy późno kwitnące? W zależności od tego, takie wybierz tulipany.

Ja u siebie mam szafirki późno kwitnące i zestawiłam je z białymi Sapporo i czarnymi Queen of Night, czekam na efekt (powinien być podobny do tego) Na razie wszystkie idą równo i jeszcze nic nie kwitnie, więc super


Moje szafirki już kwitną więc chyba są wcześniejsze. Najchętniej widziałabym tam taki zestaw. Muszę popatrzeć jakie tulipany teraz w tym kolorze kwitną
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:52, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
April napisał(a)


Oooo I to mi się podoba. Najczęściej rzeczki szafirkowe, również u mnie A tu oryginalnie, w kępkach. Świetnie.


Nasadzenia na rondzie wymusiły trochę takie rozrzucone kępki. W końcu w tym roku te plamki widać, jak się jeszcze powiększą i dojdą tulipany też kępkami może być fajnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:56, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Dzięki temu rh będą bez problemu rosnąc. U mnie niby rabata przygotowana wzorcowo ale... no właśnie, sadziłam na świeżo po przygotowaniu a powinna poleżeć choć rok i muszę nawozić rh interwencyjnie bo po zimie bladawe są, głównie te nowe. Starsze już się zaaklimatyzowały.

P.s. właśnie, czy ktoś wie gdzie Toszka (jakoś z rh mi się kojarzy).


Myślę, że i u mnie jeszcze najlepiej jak bym poczekała do jesieni z sadzeniem, ale rodki już czekają w donicach i chyba większą krzywdę im zrobię jak będę je w nich trzymać przez lato. Może dadzą radę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 09:55, 07 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Myślę, że i u mnie jeszcze najlepiej jak bym poczekała do jesieni z sadzeniem, ale rodki już czekają w donicach i chyba większą krzywdę im zrobię jak będę je w nich trzymać przez lato. Może dadzą radę

Rzeczywiście latem mogą trochę oberwać, chyba, że je zadołujesz tymczasowo, może na tej rabacie właśnie.
____________________
mrokasia 10:12, 07 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Asiu, jak przestanie padać to cyknę fotki mojej irgi błyszczącej i tu wstawię.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies