Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 18:11, 26 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

A nie biały ?
Sweet summer Love ma drobne kwiatki ale cake mnóstwo
Dobrze słupek owinąć siatką


Tak myślałam dać na słupek siatkę. Piszą by ścinać go krótko wiosną, ciekawe jak szybko odrasta. Chciałabym by co nie co zasłonił. Ale pachnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Roocika 18:35, 26 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ciekawy ten floks, dopiszę sobie do listy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
iwka 12:52, 27 maj 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Margerytka40 napisał(a)






cuuudoooo !!!

Mam zamiar przy dereniu kousa posadzić macrę i coś jeszcze bym tam wcisnęła, może kulki z cisa te zawilce rosną w kępie czy się rozłażą ?

Asia, dawno to było, ale pamiętasz może jakiego mi przysłałaś bodziszka? rosła jedna kępka zapomniana, teraz ją podzieliłam, dokupiłam jeszcze kilka sztuk rozanne i gdzieś muszę posadzić. Nie mam doświadczenia z nimi, bardziej słońce lubi czy gdzieś w półcieniu planować
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Zakrecona 14:52, 27 maj 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Asia wpadłam na chwilę

Ale się szykuje kolejne wielkie rabacisko. Makra z zawilcami przepiękna.

Podziwiam Cię jak Ty dajesz radę na takich włościach
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 15:57, 27 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Ciekawy ten floks, dopiszę sobie do listy


Po kwitnieniu trzeba go ściąć i jest wtedy taką zieloną poduszeczką
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 16:01, 27 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
iwka napisał(a)


cuuudoooo !!!

Mam zamiar przy dereniu kousa posadzić macrę i coś jeszcze bym tam wcisnęła, może kulki z cisa te zawilce rosną w kępie czy się rozłażą ?

Asia, dawno to było, ale pamiętasz może jakiego mi przysłałaś bodziszka? rosła jedna kępka zapomniana, teraz ją podzieliłam, dokupiłam jeszcze kilka sztuk rozanne i gdzieś muszę posadzić. Nie mam doświadczenia z nimi, bardziej słońce lubi czy gdzieś w półcieniu planować


Zawilce się rozłażą, gdybym ich nie usuwała zarosły by wszystko. Zaczynam się zastanawiać czy to był dobry pomysł by je tam dawać. A tak fajnie wyglądają
Kurcze Iwonka ja zupełnie nie pamiętam żebym Ci wysyłała coś, to ja na pewno?
Rozanne lepiej nie na patelni, ładniej rośnie jak ma troszkę wytchnienia od palącego słońca.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 16:03, 27 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Asia wpadłam na chwilę

Ale się szykuje kolejne wielkie rabacisko. Makra z zawilcami przepiękna.

Podziwiam Cię jak Ty dajesz radę na takich włościach


Nie daję. Teraz jak zajmę się nowym stare zarasta i tak w koło
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:02, 27 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pobiegałam dziś trochę po tej nowej rabacie z doniczkami i chyba wiem co posadzić. Wymyśliłam, że pomiędzy rodki dam paprocie Dryopteris filix-mas, tak rozrzucone grupkami, pomiędzy wcisnę tawułki.Nie wiem jeszcze co z przodu, przy ścieżce. Mam epimedium rubrum ale teraz jak rodki kwitną coś kolorystycznie mi nie pasuje do tych fioletów. Może trawy jakieś. Przeleciał mi pomysł z hakonkami All Gold ale może za żarówiasto będzie. Myślę co ja jeszcze mam co na przód by pasowało. Mam tiarelki, runiankę,epimedium niveum, kopytnik, wszelkiej maści carexy. Sporo mam carex montana Raureif, może ją dać z przodu? Lubię ją, szybko startuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
GorAna 21:11, 27 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Asiu, czego się nie dotkniesz, to wychodzi pięknie
Dzięki za informacje od Bogdzi
Przekaz następnym razem uściski ode mnie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Alija 21:53, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Margerytka40 napisał(a)


Tworzy się . Dziś jestem wypluta, że chyba nic nie stworzę. Może i dobrze bo jutro będę po nocnym dyżurze a zauważyłam, że na takim "niedospaniu" miewam najlepsze pomysły. Zaczynam rozumieć artystów, którzy dopiero na haju tworzą arcydzieła

Bodziszek dla Ciebie







Kwiatuszki ma niepozorny ale same listki dają fajną plamę koloru. Kwitnie do jesieni a wiosną bardzo wcześnie rusza. U mnie w tym roku po zimie miał cały środek zieloniutki, nie zanikł zupełnie jak inne.


Zachwycam się tymi bodziszkami, obydwa ładne, no i pięknie Ci rosną, takie ogromne kępy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies