Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 07:42, 23 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie doczytałam się, że już kupiłaś więc radziłam

Pokaż jak to wygląda. U mnie też w głowie zamęt mam o czym myśleć przez zimę. Ale już się nie rzucam na wszystko tylko co mam to będę rozsadzać. I tworzyć coś nowego.


Elu nie szkodzi, każda rada jest cenna

Ta nowa rabata. Najpierw na planie zaznaczyłam na biało



Jak widać jest to środkowa rabata z dojściem ze wszystkich stron. Rosną na niej 2 świerki i niwak sosnowy. Jesienią dosadziłam tam hortki ogrodowe z innej rabaty. Docelowo tam zostaną bo tam mam dla nich najlepsze warunki. Na razie testuję odmiany i sporo ich tam ale zamierzam zostawić ok 5, 6 krzaczków.
Fotki z teraz



Niebieskie to hortki w przyszłości





Przy hortach posadziłam hakonki Aureola póki co
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:46, 23 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z drugiej strony. Załapała się roboczo altana







____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:19, 23 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chciałabym dosadzić tam drzewo albo drzewa bądź krzewy. Ten niwak sosnowy... Sama nie wiem czy bardziej wolałabym go wyeksponować, czy wtopić w tło. Kilka zdjęć z sezonu jeszcze









____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:38, 23 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na pewno coś przed świerkami by się przydało



To takie mazanie ale myślę o jakimś jednym gatunku drzewa tam ale np szczepionych na różnych wysokościach. Chodzi mi po głowie miłorząb np. Przed samymi świerkami jakiś wyższy i dwa szczepione niżej po bokach. Albo coś innego, nie wiem. Tam jest raczej półcień i potrzebne coś co nie potrzebuje dużo słońca. Chodzi mi też o jesień. Klony pewnie mi się tam nie przebarwią spektakularnie. Lekki mętlik mam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 12:04, 23 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
Asiu dereń Kausa może śmiało rosnąć w polcieniu. Jeszcze raz pisze o tawułach zimozielonych na tle tych świerków ładnie się będą prezentowały. U mnie Kalina ta zwykłą rośnie w polcieniu i też ładnie wygląda. Jesienią ładnie się przebarwia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AlinaP 12:30, 23 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Kaliny japońskie? Od strony brzóz. W miejscu widocznym na zdjęciach, gdzie widać dom oraz dom i altanę jednocześnie.
____________________
Ala
Margerytka40 13:29, 23 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ElzbietaFranka napisał(a)
Asiu dereń Kausa może śmiało rosnąć w polcieniu. Jeszcze raz pisze o tawułach zimozielonych na tle tych świerków ładnie się będą prezentowały. U mnie Kalina ta zwykłą rośnie w polcieniu i też ładnie wygląda. Jesienią ładnie się przebarwia.


Do tych trzmielin mam awersję, nie wiem czemu ale ich nie lubię. Jeszcze w formie naturalnej je toleruję ale szczepione już mniej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:32, 23 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AlinaP napisał(a)
Kaliny japońskie? Od strony brzóz. W miejscu widocznym na zdjęciach, gdzie widać dom oraz dom i altanę jednocześnie.


Kalin trochę już mam, raczej już nie chcę. Wiesz, nie można mieć tylko kalin w ogrodzie. A chciejstw jeszcze trochę mam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AlinaP 19:54, 23 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Nie powinnam Ci doradzać jak nie znam dotychczasowych nasadzeń. Wobec tego czas na chciejstwa
Pozdrawiam
____________________
Ala
Margerytka40 06:43, 25 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AlinaP napisał(a)
Nie powinnam Ci doradzać jak nie znam dotychczasowych nasadzeń. Wobec tego czas na chciejstwa
Pozdrawiam


Alinko nic nie szkodzi. Ja tam jestem wdzięczna za wszelkie rady i propozycje. Zmuszają mnie do myślenia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies