Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:12, 29 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)
U mńie klon Brandywine jest kolumnowy, jesienią obłęd. Milorzębow mam kilka, uwielbiam ale musiałabyś kupić już większego bo rosnąć to im się nie chce za bardzo. Ale takie wąskie kolumnowe to są jeszcze buki, nooo i kolory i liście zimą

Pewnie masz go w słonecznym miejscu. Dla mnie buki, graby to dodanie nowych gatunków w ogrodzie. Nie jestem na nie definitywnie tylko myślę czy miałabym jeszcze gdzie je powtórzyć, czy byłoby spójnie. Przyznaję, że pozostające suche liście nie budziły jak dotąd mojego zachwytu, ostatnio trochę się w tym temacie zaczynam przełamywać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:13, 29 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)
Oj, coś mi się przypomniało. Na wystawie Zieleń to Życie mieli kolumnową brzozę, niesamowicie wyglądała.


Na pewno
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:18, 29 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AlinaP napisał(a)
Założenie, że zakątek będzie leśny zaprzecza idei formowania czegokolwiek. A już na pewno nie w regularne stożki. To odpowiedż na wielość form w jednym miejscu. Będziesz z tym robić, co będziesz chciała. Można tylko zagęszczać cięciem zachowując zbliżony do naturalnego pokrój. Czy sosna tak wyprowadzona i już nie cięta zyska na naturalności? Jest tu wielu zwolenników formowania roślin. Ja do nich nie należę i stąd moje zdanie.


Może źle się wyraziłam z tymi stożkami. Na pewno starałabym się zachować jak tylko się da ich pokrój. Ja lubię formowane krzewy, może nie jakieś fikuśne spirale i takie tam ale np poduchy zimozielone, kule jak najbardziej.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
marba 16:06, 05 gru 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Asiu, nie potrafię doradzić, ale podziwiam zakres prac i zmian. Ogród wciąż pięknieje.
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Pszczelarnia 10:38, 08 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, leśny zakątek. Więc wszystko pasuje, co da rade urosnąć, bez nadmiernej ingerencji z cięciem. Tylko czy się zmieści? I co się zmieści?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nicol21 18:38, 09 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Mówisz, że teraz tą rabatę bierzesz na tapetę?! Będę podglądać bo doradzić mi ciężko. Chyba to niwaki i choiny to już trochę mix się zrobił. Nie mam wyobraźni co by tu mogło pasować. Ale jestem pewna że coś fajnego wykombinujesz.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
AlinaP 13:27, 10 gru 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Margerytka40 napisał(a)


Może źle się wyraziłam z tymi stożkami. Na pewno starałabym się zachować jak tylko się da ich pokrój. Ja lubię formowane krzewy, może nie jakieś fikuśne spirale i takie tam ale np poduchy zimozielone, kule jak najbardziej.



Ja też się żle wyraziłam. Formowane rośliny podziwiam u innych. U siebie podchodzę zdroworozsądkowo. Nie miałabym czasu na cięcie i rezygnuję Chociaż jakiś żywopłocik popełniłam.
Lasek to naturalność. Do cienia wytrzymująca suche podłoże idealna jest brunnera jako niski wypełniacz.
____________________
Ala
Margerytka40 18:27, 12 gru 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
marba napisał(a)
Asiu, nie potrafię doradzić, ale podziwiam zakres prac i zmian. Ogród wciąż pięknieje.
Pozdrawiam cieplutko.


Również Cię Basiu pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miłe słowa. Musisz koniecznie znów do mnie kiedyś przyjechać, porównasz zmiany na żywo

Pszczelarnia napisał(a)
Tak, leśny zakątek. Więc wszystko pasuje, co da rade urosnąć, bez nadmiernej ingerencji z cięciem. Tylko czy się zmieści? I co się zmieści?


W zasadzie już mniej więcej wiem co tam chcę. Na pewno wykorzystam rośliny, które już mam. Będą pewnie azalie wielkokwiatowe, japońskie, trawy jako wypełniacze. Zacznę wiosną sadzenie, poprzymierzam, zobaczę


nicol21 napisał(a)
Mówisz, że teraz tą rabatę bierzesz na tapetę?! Będę podglądać bo doradzić mi ciężko. Chyba to niwaki i choiny to już trochę mix się zrobił. Nie mam wyobraźni co by tu mogło pasować. Ale jestem pewna że coś fajnego wykombinujesz.


Już jesienią trochę tam zaczęłam. Z przymusu poniekąd bo trzeba było wysadzić z kwaśnej hortensje ogrodowe, które tu wylądowały. Dużo lepsze tu mają warunki. Dosadziłam hakonki, jakieś byliny. Wiosną chcę tę część przy ścieżce i pod niwakiem obsadzić. Metodą prób i błędów może coś wymyślę


AlinaP napisał(a)



Ja też się żle wyraziłam. Formowane rośliny podziwiam u innych. U siebie podchodzę zdroworozsądkowo. Nie miałabym czasu na cięcie i rezygnuję Chociaż jakiś żywopłocik popełniłam.
Lasek to naturalność. Do cienia wytrzymująca suche podłoże idealna jest brunnera jako niski wypełniacz. [/quote ]

Brunnery bardzo lubię i mam dużo. Na kwaśnej dają sobie świetnie radę. Ciągle je dzielę by było więcej. Możliwe, że dam je i tu bo zauważyłam, że fajnie komponują się z ogrodówkami.
Cięcie faktycznie zajmuje czas.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:22, 13 gru 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dawno zdjęć nie było






____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:28, 13 gru 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758






____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies