Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 07:29, 20 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
Dołączam do grona fanów Palibinów- ja też mam trzy. Poza pięknym zapachem i uroczymi kwiatuszkami trzeba dodać, że jesienią też się ładnie przebarwiają . A że mają taki drobne listeczki, wyglądają uroczo.


Będę miała zapach pod oknami. Dodatkowo to miejsce bardzo często uczęszczane bo prowadzi do domu. Fajnie będzie czuć bziki przechodząc
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:39, 20 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Ja palibiny bardzo sobie chwalę i na pniu i jako szpalery delikatne.


Dęby mają mocne w wyrazie liście. Dęby i róże - dla mnie za mocno byłoby w tym miejscu. A cięte dawałyby i tak z czasem przyrost na pniu w obwodzie. Widzę po moich 2 dębach, że to mocarne drzewa.


Te dęby to takie moje chciejstw, obojętnie czy kolumnowe, czy kuliste. Gdzieś je jeszcze wcisnę. Tu jednak też coś delikatniejszego mi pasowało. Mam nadzieję, że z różami będzie im dobrze. W czasie ich kwitnienia powinny zagrać z posadzoną tam kocimiętką i innymi bylinam. Hmmm... tej wiosny pewnie jeszcze nic nie zobaczę bo przyszły z koronkami tycimi, trzeba czasu. Dziś je posadzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:43, 20 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przyszłam rzucić okiem na altanę, ale nie widzę Za to zachwyty nad Palibinami poczytałam Mój chyba po powodzi zdechł na amen.


Na altanę zapraszam chyba jednak wiosną. Raczej na gotowość w tym roku już nie damy rady. Nawet już się nie wkurzam. Tyle czasu czekałam...
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MonikA 18:11, 20 lis 2021


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Cześć Asiu, pytałaś mnie o różę, mam nadzieję, że nie za późno odpowiadam. Moja to Lavender Ice.

Pozdrawiam
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
Roocika 19:44, 20 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, u mnie się utopiły, za mokro im było tam gdzie je posadziłam i korzenie im zaczęły gnić, w ostatniej chwili je wykopałam, na razie są w donicach zadołowane, jak przeżyją to mam na nie już plan
Dęby też mi się podobają, może też gdzieś wcisnę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 23:36, 20 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Margerytka40 napisał(a)
Gdyby tak te dęby, robiły by za lizaki. Pomiędzy okna może jeden wyżej szczepiony i po bokach troszkę niższe. Albo wszystkie jednakowe




Jeżeli chodzi o drzewka które chcesz obok domu posadzić to jaka to strona.
Dęby Green dwarf i ew też bym tu widziała deby Green pillar muszą być posadzone od południowej strony. Wtedy jesienią się pięknie przebarwiają.

Lilaki 1,4 m w zupełności wystarczy jak szczepiony. One dosyć szybko przyrastają trzeba je trzymać w ryzach. Nie przytniesz to będzie luźno rósł.
Mam lilaki jednego bardzo dużego (kula) i przycinam go każdego roku solidnie. Kazdego roku po głównym kwitnieniu na młodych gałązkach znowu kwitnie mniej, ale zapach jest.
Dwa mam mniejsze ale celowo Przycinam w prostokąty. Maja bardzo ładne UlistwIenie a jesienią przebarwiają się na kolor cytrynowy.

Mozesz też posadzić trzmieliny zimozielone na patyku szczepione też ładnie się prezentują.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 13:38, 21 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)
Cześć Asiu, pytałaś mnie o różę, mam nadzieję, że nie za późno odpowiadam. Moja to Lavender Ice.

Pozdrawiam


Dziękuję Moniko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:39, 21 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Asiu, u mnie się utopiły, za mokro im było tam gdzie je posadziłam i korzenie im zaczęły gnić, w ostatniej chwili je wykopałam, na razie są w donicach zadołowane, jak przeżyją to mam na nie już plan
Dęby też mi się podobają, może też gdzieś wcisnę


Oby ich reanimacja się powiodła, szkoda by było.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:49, 21 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ElzbietaFranka napisał(a)



Jeżeli chodzi o drzewka które chcesz obok domu posadzić to jaka to strona.
Dęby Green dwarf i ew też bym tu widziała deby Green pillar muszą być posadzone od południowej strony. Wtedy jesienią się pięknie przebarwiają.

Lilaki 1,4 m w zupełności wystarczy jak szczepiony. One dosyć szybko przyrastają trzeba je trzymać w ryzach. Nie przytniesz to będzie luźno rósł.
Mam lilaki jednego bardzo dużego (kula) i przycinam go każdego roku solidnie. Kazdego roku po głównym kwitnieniu na młodych gałązkach znowu kwitnie mniej, ale zapach jest.
Dwa mam mniejsze ale celowo Przycinam w prostokąty. Maja bardzo ładne UlistwIenie a jesienią przebarwiają się na kolor cytrynowy.

Mozesz też posadzić trzmieliny zimozielone na patyku szczepione też ładnie się prezentują.



Już posadziłam lilaki. Mam zamiar je ciąć by stworzyły ładne, gęste kulki na pniu. Wczoraj je posadziłam, nawet względna pogoda była. Jak już wyszłam pstryknęłam kilka fotek rabaty, którą chcę wiosną obsadzić. Kolejne wyzwanie. Przeglądam zdjęcia tego miejsca z sezonu, inspiracje. Takie zajęcie na nie ogrodowe dni.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 20:52, 21 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Nie doczytałam się, że już kupiłaś więc radziłam

Pokaż jak to wygląda. U mnie też w głowie zamęt mam o czym myśleć przez zimę. Ale już się nie rzucam na wszystko tylko co mam to będę rozsadzać. I tworzyć coś nowego.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies