Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

inka74 15:28, 29 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Jak drzewo to bym dała coś wąskiego, tam nie ma za dużo miejsca może graba kolumnowego lub zwykłego ciętego w stożek. Tylko czy ty dasz radę tyle ciąć... Graby dają sobie radę w cieniu. W sezonie będzie jako ładne tło a w zimę jak nie zgubi liści to dałby rdzawy kolor na rabacie. Na kartce trzeba by było wyrysować różne kombinacje kształtów i potem szukać odmian w stylu i wymiarze jaki chcesz docelowo.

Edit - graby takie jak u ogrodowiskowej Jagodaws (na insta)
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AlinaP 15:53, 29 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Pomysł z oczarem świetny. Ten "zagajnik" będzie pełnił rolę przysłony. Spójrz z altany i z okien domu Wyrażnie czegoś brakuje. Taki ekran przed dużymi sosnami jest ok. Zasłona od wiatru też.
Powiem Ci co wytrzymuje bliskie sąsiedztwo świerka u mnie: ognik, irga, buk tricolor, nawet metasekwoja Gold Rush.
Świerk da się formować. Skrócony od gory obierze nowy przewodnik.
W małym ogrodzie to drzewo po latach jest problemem, w większym już niekoniecznie.
Wąskie drzewo, to może ambrowiec kolumnowy?
Doczytałam, że nie kochasz tych świerków. Pokochaj i będzie po sprawie
Sorry, jeszcze się nie wgłębiłam w Twój wątek, ale kiedyś na pewno
Podrawiam

____________________
Ala
jolanka 17:27, 29 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A zobacz sobie jeszcze klon Brandywine w to miejsce przed świerkami.
Oczary są super, ale będą rosły w szerokość, z czasem stworzą mocne bryły.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Magleska 17:42, 29 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Asia
czytam ,ale nie doradzam ,nic mądrego mi do głowy nie przychodzi -może jedynie ,żeby powtórzyć klona princeton gold-albo ze 2 takie klony

może masz jeszcze jakieś inne chciejstwa drzewne ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 18:20, 29 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Żeby była jasność, o tym kolumnowym drzewie myślicie tutaj?

Coś nie czuję tego. Nie za dużo różnych form na jednym kawałku? Niwak, świerki(widzę je bardziej jako stożki) i to kolumnowe?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:24, 29 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia
czytam ,ale nie doradzam ,nic mądrego mi do głowy nie przychodzi -może jedynie ,żeby powtórzyć klona princeton gold-albo ze 2 takie klony

może masz jeszcze jakieś inne chciejstwa drzewne ?


Pewnie, że mam. Choćby klon Jordan, miłorząb, judaszowiec.... Niestety ogród to sztuka wyborów. Trzeba coś wybrać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:32, 29 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)
A zobacz sobie jeszcze klon Brandywine w to miejsce przed świerkami.
Oczary są super, ale będą rosły w szerokość, z czasem stworzą mocne bryły.


Chyba jednak trudno byłoby się mu tam ładnie wybarwić. Bezpośrednie słońce trochę po południu tam jest.
Z oczarami jest tak jak piszesz, może jeden co najwyżej. Szkoda by mi było je ciąć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
jolanka 18:36, 29 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
U mńie klon Brandywine jest kolumnowy, jesienią obłęd. Milorzębow mam kilka, uwielbiam ale musiałabyś kupić już większego bo rosnąć to im się nie chce za bardzo. Ale takie wąskie kolumnowe to są jeszcze buki, nooo i kolory i liście zimą
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:38, 29 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Oj, coś mi się przypomniało. Na wystawie Zieleń to Życie mieli kolumnową brzozę, niesamowicie wyglądała.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AlinaP 19:47, 29 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Założenie, że zakątek będzie leśny zaprzecza idei formowania czegokolwiek. A już na pewno nie w regularne stożki. To odpowiedż na wielość form w jednym miejscu. Będziesz z tym robić, co będziesz chciała. Można tylko zagęszczać cięciem zachowując zbliżony do naturalnego pokrój. Czy sosna tak wyprowadzona i już nie cięta zyska na naturalności? Jest tu wielu zwolenników formowania roślin. Ja do nich nie należę i stąd moje zdanie.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies