Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:48, 15 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Jestem dla siebie surowa bo oglądam Wasze ogrody i mój przy nich - a szkoda gadać . Zdaję sobie sprawę że nawet najpiękniejsze rabaty przy bałaganie dookoła to jednak tylko bałagan w dalszym ciągu . U mnie sporo tego bałaganu i w pierwszej kolejności się z nim uporam . Chcę jednak trochę poplanować przez zimę i spojrzeć na to całościowo bo po jednej rabatce się nie da . Skarpa mnie drażni bo nijak nie mogę tam nic wymyśleć w sensie co wsadzić . Teraz jest tam zbiór rzeczy znalezionych . Z pociągnięciem tej skarpy wiąże się też kopanie przy tej jabłoni a tego akurat najbardziej chciałabym uniknąć . Bardziej chyba kombinowała bym w stronę jakiegoś żywopłotu tuż za jabłonką pociągniętego aż do garażu i na tym tle dopiero coś dalej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
GorAna 10:31, 15 paź 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Margerytka40 napisał(a)

Piję poranną kawkę i wpadam do Cię
Asiu mi ta rabata bardzo sie podoba, dlaczego, bo nie ma na niej kamieni
Pogrupuj kamienie w kompozycje, albo pozostaw je na rabacie przy oczku wodnym.
Dlaczego tak sie wymądrzam?....bo sama tak miałam. Teraz zostawiłam kilka kompozycji na niektórych rabatach i nie przeszkadzają mi kamienie podczas plewienia między roślinami.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 10:37, 15 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Tak wiem Ani że kamienie to .....no coś z nimi zrobię . One też mi przeszkadzają jak są tak jak teraz . Może kiedyś znajdę dla nich inne miejsce . Ogólnie to mam wielki mętlik pod czupryną i w ogrodzie .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
GorAna 10:40, 15 paź 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Margerytka40 napisał(a)
Ponieważ na moim planie nie ma wszystkiego co zdjęcia pokazują dodam prowizorycznie te elementy których nie ma
To zdjęcia rabaty zaznaczonej na planie kolorem niebieskim

Tak sobie patrzę i mam pomysł, by zmodyfikować tą rabatę po lewej stronie ławeczki, kiedy na niej siedzisz. Zamiast płotu posadzić żywopłot z kolumnowego cisa okalając delikatnym dużym łukiem jabłonkę , nie ciągnąć go aż do tarasu jak narysowałaś, Dopiero potem na jego tle zrobić rabatę.

Otworzy to Ci widok na oczko wodne i skarpę, a przy ławeczce będziesz miała więcej przestrzeni.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 10:41, 15 paź 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Aśka nie newrwujsja
Też tak miałam, wszystko powolutku się ułoży
Znalazłam takie coś, może Cię zainspiruje
Pozdrawiam
http://1.bp.blogspot.com/-Te7KSu5uVMs/VSJ4EfZOXPI/AAAAAAAAB-4/x2Ie_gNKtMM/s1600/obrze%C5%BCe%2Bz%2Bkamienia%2Bpolnego%2B(5).JPG
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 10:57, 15 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
GorAna napisał(a)

Tak sobie patrzę i mam pomysł, by zmodyfikować tą rabatę po lewej stronie ławeczki, kiedy na niej siedzisz. Zamiast płotu posadzić żywopłot z kolumnowego cisa okalając delikatnym dużym łukiem jabłonkę , nie ciągnąć go aż do tarasu jak narysowałaś, Dopiero potem na jego tle zrobić rabatę.

Otworzy to Ci widok na oczko wodne i skarpę, a przy ławeczce będziesz miała więcej przestrzeni.


Dokładnie o tym myślałam tyle że ten żywopłot widziałam w linii prostej ale zakole też chyba fajne albo może fajniejsze . Też mi się wydaje że tą rabatę między tarasem a oczkiem trzeba zlikwidować i bardziej otworzyć widok . Widzi mi się tam jakiś placyk okolony kwieciem wszelakim i żywopłotem bo altana altaną ale jakąś ławeczkę tam mieć muszę . Ja pod tą jabłonką przesiedziałam jużtyle lat że trudno mnie będzie przesadzić pod altanę . To moja świątynia dumania a altana jak już będzie to dla gości albo jak deszczyk będzie sobie padał .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:59, 15 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
GorAna napisał(a)
Aśka nie newrwujsja
Też tak miałam, wszystko powolutku się ułoży
Znalazłam takie coś, może Cię zainspiruje
Pozdrawiam
http://1.bp.blogspot.com/-Te7KSu5uVMs/VSJ4EfZOXPI/AAAAAAAAB-4/x2Ie_gNKtMM/s1600/obrze%C5%BCe%2Bz%2Bkamienia%2Bpolnego%2B(5).JPG


Superowskie ,to lubię !
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 12:47, 15 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)


Ja pod tą jabłonką przesiedziałam jużtyle lat że trudno mnie będzie przesadzić pod altanę . To moja świątynia dumania .



Skoro tak, to ławeczka zostanie ale tą fioletową rabatkę na pewno do przeróbki/likwidacji przeznaczymy

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 12:55, 15 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Uf ,ławka musi zostać ! Może w innej wersji (na pewno w innej ) ale musi . Co do rabaty to gotowa jestem na wszystko .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:04, 15 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Nie wiem czy coś te zdjęcia rozjaśnią bo niewiele widać ale dam je . Może pomogą

[img
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies