Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 09:19, 10 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kompozycja z głazem bardzo fajna. Ja bym tam jeszcze co nieco dosadziła:
pod tuje (na lewo, tam gdzie widać gołą ziemię) jakiś niski zadarniacz (kopytnik? runianka? z nieco wyższych: hakone all gold?) a pomiędzy tujami a głazem, lekko z tyłu coś wysokiego i zwiewnego (werbena patagońska? zawilce jesienne? kosmosy?).

Nie wiem ile miejsca jest od głazu do płotu. Jeśli ponad dwa metry, to można sadzić i derenia i winobluszcz. Jeśli mniej niż 2, a więcej niż 1 metr, to tylko derenie. A jeśli mniej niż 1 metr, to nie wiem

Cięcie derenia faktycznie potęguje przebarwianie się gałązek, choć najlepiej podobno przebarwia się odmiana sibirica. Ale elegantissima też będzie dobrze wyglądać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:28, 10 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z tym na zdjęciu muszę teraz się zająć bo po wycięciu tujek stoi samotnie niczym strach na wróble ale nie dałam go wyciąć ,własną piersią broniłam . Skoro jak słyszę cisy nie mają problemu z przeprowadzką to dam go teraz gdzie indziej ,coś może z niego wymyślę i jak mi gdzieś podpasuje to go znowu przesadzę . No mają ze mną rośliny raczej pod górkę .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:08, 10 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu

Poleciałam zmierzyć za tą tujką z tyłu głazu jest tylko 1 m bardziej na lewo jak reszta kulek już 2 m i więcej

Wymyśliłam tak


To czerwone na płocie to winobluszcz
Za kulkami po lewo derenie
Między kulki kopytnik -mam go dużo więc jak znalazł
Przed głazem żółte -hako
Ewentualnie zamiast kopytnika brunera
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
HanaK 17:40, 10 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Brzozy i hakone to dla mnie genialne połączenie, zwłaszcza jak hakone się rozrośnie i otuli kamień. A tam z przodu głazu masz już hako ?

Margerytka40 napisał(a)
Asiu

Poleciałam zmierzyć za tą tujką z tyłu głazu jest tylko 1 m bardziej na lewo jak reszta kulek już 2 m i więcej

Wymyśliłam tak


To czerwone na płocie to winobluszcz
Za kulkami po lewo derenie
Między kulki kopytnik -mam go dużo więc jak znalazł
Przed głazem żółte -hako
Ewentualnie zamiast kopytnika brunera
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Margerytka40 17:45, 10 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z przodu na dzień dzisiejszy rosną funkie ale wolałabym jednak hako .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:54, 10 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Myślę żeby między trawy dać jakieś cebulowe np tulipany nie wiem jeszcze na jakie się zdecydować a tu już trzeba by je wsadzić . Myślałam że dziś wsadzę te derenie ale niestety musiałam trochę porządku zrobić w innym miejscu i tak się zeszło . Dzień teraz krótki a ja jeszcze jutro 12 g w pracy więc też nic w ogrodzie nie ruszę . Ale za to środę i czwartek mam wolne ,żeby tylko nie padało .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 06:36, 12 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Czy macie może jakieś doświadczenia z cyklamenami ogrodowymi ? W piątek mam je dostać a nie wiem z czym to się je . Nie wiem co to za odmiana ale jak dostanę to wstawię zdjęcia .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 14:25, 12 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, myślę że to bardzo dobry plan

Czy funkie czy hakone, to już moim zdaniem sprawa drugorzędna. Na razie zostaw funkie, a jak będą się źle sprawowały, albo będziesz kiedyś miała za dużo czasu, to przesadzisz.

Cebulowe w trawach, z tego co widziałam, to często stosowane rozwiązanie. Sprawdza się, bo trawy zwykle późno startują. Opieram się tutaj na doświadczeniach innych, bo swoich jeszcze nie mam

Wrzuć w wyszukiwarkę ogrodowiskową "cyklamen", to znajdziesz odpowiedni wątek albo przynajmniej posty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 20:31, 12 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Narysowałam pierwszy raz w życiu plan mojego ogrodu . Proszę się nie śmiać z moich zdolności plastycznych . Plan jest bardzo uproszczony bo nie umieściłam na nim wszystkiego . Są tylko elementy które na pewno zostawię ( chyba) . Zrobiło się jakoś pusto i teraz dopiero widzę jak dużo pracy mnie czeka . Układ rabat które miałam jest teraz dla mnie nie do przyjęcia ,muszę wymyślić coś innego . A oto plan . Taki tylko poglądowy i nie całkiem w skali ale póki co to dla mnie wiedza tajemna .

S-sosna
Ś-świerk
B-brzoza
D-dereń
J-jabłonka
O-orzech
K-kosodrzewina
I-iglaki
C-conika
T-taras
W-weranda
Ch-chodnik
Al-miejsce na altanę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:48, 12 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Marzy mi się coś takiego
takie
takie nie do końca
to bardzo fajne

Zależy mi na małej ilość trawnika no i nasadzenia inne ale układ rabat w tym stylu .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies