Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Marta 23:52, 12 paź 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witam, przybiegłam z rewizytą. Fajne masz hortki i cudny bladoróżowy powojnik zaprezenowany na pierwszej stronie wątku. Życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Margerytka40 07:28, 13 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Marta napisał(a)
Witam, przybiegłam z rewizytą. Fajne masz hortki i cudny bladoróżowy powojnik zaprezenowany na pierwszej stronie wątku. Życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Pozdrawiam

Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam zawsze kiedy będziesz chciała
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 07:47, 13 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mało trawnika? Na takim terenie? Ambitnie

Asiu, żeby pomyśleć, gdzie co zaplanować przydałoby się więcej zdjęć, z informacjami, co widać, co zasłonić, gdzie najwięcej spędzacie czasu, gdzie dużo słońca, gdzie wiatry wieją, którą stronę najczęściej oglądacie itd.

Macie już taras, altankę, warzywnik. Coś jeszcze byś chciała? Sad?, miejsce na ognisko? ziemiankę?, plac zabaw dla dzieci? Na takim terenie dużo się zmieści
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:03, 13 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cofnęłam się do początku wątku i stwierdzam, że plan faktycznie jest mocno uproszczony

Plan sugeruje, ze masz prawie pustą działkę, a u Ciebie naprawdę jest już dużo roślin i dużo zagospodarowane. Więcej zdjęć jest konieczne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 08:26, 13 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ta ilość terenu czasem mnie wręcz przerasta . Może źle się wyraziłam z tym trawnikiem ,trochę bym go chciała w jakiejś uporządkowanej formie np kół ale szczerze to jak patrzę na plan to trudno mi to sobie wyobrazić . Przez zimę chciałabym ogarnąć to planowanie co by na wiosnę można było już ruszyć z robotą . Zdaję sobie sprawę że wszystkiego w przyszłym roku nie zrobię bo nie mam takich możliwości finansowych i czasowych ale małymi krokami byle do przodu. Wiosną chcemy posadzić żywopłot z cisów na froncie i myślę co tam jeszcze zrobić z tym kawałkiem .
jasno zielona linia-żywopłot
szara-ścieżka może z płyt kamiennych .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:35, 13 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Cofnęłam się do początku wątku i stwierdzam, że plan faktycznie jest mocno uproszczony

Plan sugeruje, ze masz prawie pustą działkę, a u Ciebie naprawdę jest już dużo roślin i dużo zagospodarowane. Więcej zdjęć jest konieczne


Asiu
Plan celowo uprościłam co by nie gmatwać bo te rabaty które teraz już są i tak psu na budę się nadają ,uwierz . Oczywiście rośliny będą do przesadzenia bo myślę większość z nich wykorzystać . Fotki poszczególnych miejsc oczywiście zrobię .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:11, 13 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Drugim miejscem które muszę w miarę szybko zmienić jest mój widok z okna w pokoju który codziennie oglądam -to z czerwoną linią . Całe to miejsce jest b . ważne bo to tam ciągle przebywamy a tu nieciekawy widok na mało ciekawe komórki . Pod jabłonką stoi huśtawka i stół ,to tam pijam kawkę o świcie bo miejsce na altanę tylko wybetonowane i altany niet na razie . Zaraz obok wraz ze skarpą oczko wodne -też muszę coś z nim zrobić .
Ta czerwona linia to tam chciałabym jakoś przesłonić te komórki . Trochę ciasno bo musi zostać miejsce żeby wyjechać z garażu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:29, 13 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytko, a rozważałaś może ogród bardziej swobodny?

z liniami luźno poprowadzonymi?

cisy na żywopłot oczywiście jak najbardziej, ale rabata przed nimi jakby była trochę bardziej ... zabudowana
albo iglakami
albo krzewami liściastymi
a jak byliny, to też w takim wydaniu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:33, 13 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
Drugim miejscem które muszę w miarę szybko zmienić jest mój widok z okna w pokoju który codziennie oglądam -to z czerwoną linią . Całe to miejsce jest b . ważne bo to tam ciągle przebywamy a tu nieciekawy widok na mało ciekawe komórki .
Ta czerwona linia to tam chciałabym jakoś przesłonić te komórki . Trochę ciasno bo musi zostać miejsce żeby wyjechać z garażu


Wszystko do przemyślenia, tylko bez zdjęć się nie obejdzie.
U nas dzisiaj bez deszczu i nawet trochę nieba widać, może będziesz miała warunki do zrobienia zdjęć.

Rób od razu na zapas, z różnych punktów, węższe, szersze kadry - będzie materiał poglądowy na zimę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:41, 13 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przed żywopłotem oczywiście planuję rabatę . Myślałam tam o śliwach wiśniowych i coś pod nimi -trawy tawuły wczesne ,hortki nie wiem . Taki styl swobodny fajny , ja chyba nawet teraz taki mam -baaaardzo swobodny i nie pasujący do niczego .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies