Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

eVka 20:21, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Odnośnie tego obornika to co mam zrobić z tym którego już w tym roku nie wykorzystam?. Dużo go. Będzie jak znalazł na wiosnę. Mogę pryzmę czymś przykryć na zimę?

Długo szukałam jakiegoś info o pryzmach obornika i mało znalazłam. Ja przysypalam obornik warstwą ziemi. Na dno dałam grubą folię budowlaną, żeby nie przeciekał w głąb gleby.
____________________
Margerytka40 20:48, 25 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
effka napisał(a)

Długo szukałam jakiegoś info o pryzmach obornika i mało znalazłam. Ja przysypalam obornik warstwą ziemi. Na dno dałam grubą folię budowlaną, żeby nie przeciekał w głąb gleby.


Też właśnie szukam informacji na ten temat i wyszło mi,że spokojnie może leżeć przykryty na pryzmie. Też chyba obsypię ziemią.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bogdzia 20:48, 25 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
effka napisał(a)

Długo szukałam jakiegoś info o pryzmach obornika i mało znalazłam. Ja przysypalam obornik warstwą ziemi. Na dno dałam grubą folię budowlaną, żeby nie przeciekał w głąb gleby.


Tak własnie zrób Asiu, to najlepszy sposób. Cudne bombki zrobiłas , bardzo zdolna z Ciebie dziewczyna , przypomnę że niektórzy w maju mieli okazję spróbowac Twojego przepysznego ciasta.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 21:04, 25 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Bogdzia napisał(a)


Tak własnie zrób Asiu, to najlepszy sposób. Cudne bombki zrobiłas , bardzo zdolna z Ciebie dziewczyna , przypomnę że niektórzy w maju mieli okazję spróbowac Twojego przepysznego ciasta.Pozdrówka.


Bożenko dziękuję Ci bardzo za dobre słowo ale to w sumie nic wielkiego. Ot,takie zajęcie na długie wieczory i tyle.

Kolejną pryzmę będę miała ,wszystko się przyda.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bogdzia 21:15, 25 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wszystko ,,nic takiego" jak sie umiea pryzmy to juz chyba dwie miałas to teraz trzecia? Zdolna kobietka jesteś i tyle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 21:24, 25 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Bogdzia napisał(a)
Wszystko ,,nic takiego" jak sie umiea pryzmy to juz chyba dwie miałas to teraz trzecia? Zdolna kobietka jesteś i tyle.


Dwie pryzmy są ze zmielonych jałowców,kompostują się.

Się czerwienię .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
m_gocha 22:34, 25 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Asia! to teraz spokojnie możesz czekać do wiosny No i oczywiście planować i planować
Jak grubo obsypujesz ziemią pryzmę z obornikiem? Mi zostało troszkę ale na razie eM wrzucił na kompostownik. Mam nadzieję, że mi dżdżownic nie wypłoszy

Bombki cudne! Masz jakiś wzorzec ile masz i jakich słupków wydziergać czy robisz tak na wyczucie?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 10:06, 26 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
m_gocha napisał(a)
Asia! to teraz spokojnie możesz czekać do wiosny No i oczywiście planować i planować
Jak grubo obsypujesz ziemią pryzmę z obornikiem? Mi zostało troszkę ale na razie eM wrzucił na kompostownik. Mam nadzieję, że mi dżdżownic nie wypłoszy

Bombki cudne! Masz jakiś wzorzec ile masz i jakich słupków wydziergać czy robisz tak na wyczucie?


Trochę mi ulżyło z tym frontem. Dobrze,że wczoraj M w domu to razem szybciej poszło. Daleko jeszcze do porządku ale przynajmniej jakoś to wygląda. Wiosną jeszcze masa roboty nas tam czeka. Rośnie tam jeszcze kilka krzewów,którym muszę znaleźć nowe miejsca-dwie pęcherznice,tawuła wczesna i drzewko derenia jadalnego. Tego derenia bardzo bym chciała zachować bo szkoda dereniówki . Musimy też zdjąć płyty chodnikowe przy małej bramie i co najgorsze zniwelować nierówności terenu. Pewnie posiejemy nowy trawnik na tym frontowym kole. Ten co jest teraz to obraz nędzy i rozpaczy po ostatnich pracach. Zastanawiam się tylko jak zabezpieczyć posianą trawkę żeby psy jej nie zmaltretowały.


Wzorów na bombki jest dużo w sieci i z nich głównie korzystam.
Pozdrowionka
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Monia81 11:48, 26 lis 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Asiu piękne te bombki robisz no i frontowa ładnie wyczyszczona pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
m_gocha 13:46, 26 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
O i avatarek zmieniony
Myślałam, że pomyliłam wątki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies