Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:31, 23 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)
Element wodny w ogrodzie mnie powala zawsze na kolana! (pod warunkiem, że nie jest to oczko, w którym bytują żaby, bo te mnie przerażają). Pomysł wg mnie super- dwa w jednym


Mnie żaby nie przeszkadzają ale wody jako wody w sensie mały stawik już nie chcę. Dużo z tym roboty żeby wyglądało jakoś a zielona woda mnie nie powala na kolana
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 09:34, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia
no nieźle i jeszcze "element wodny" jak to poważnie i dostojnie brzmi się pojawi
super
a dereń cudowny
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 09:46, 23 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Pomysł bardzo dobry. Normalnie wyraziłabym obawę, że taki murek za mały będzie dla hortensji, ale skoro najwyraźniej ten płotek jej wystarcza, to i murka będzie jej dość.


Uff
Murek może i mógłby być wyższy ale nie chcę żeby wyglądało to na ściankę wodną bo nijak mi ta wizja nie pasuje do reszty. Mam tylko niejasność jeszcze w kwestii kształtu dolnego zbiornika. Chciałabym żeby woda znikała w kamyczkach tylko czy te kamyki równo z poziomem gruntu czy zrobić tam minimalny murek i jaki -prostokątny?kolisty? Np.taki albo taki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:52, 23 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
Asia
no nieźle i jeszcze "element wodny" jak to poważnie i dostojnie brzmi się pojawi
super
a dereń cudowny


No nie? Też mi to określenie się takie eleganckie wydaje . Ogród bez pluskającej wody być nie może

Dereń się kłania
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Monia81 09:57, 23 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Asia, ależ się rozkręciłaś fajny pomysł z tym murkiem i wodą, super sprawa buźka
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anbu 10:05, 23 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Margerytka40 napisał(a)




Cudowny
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 10:31, 23 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Odnośnie zbiornika:

Osobiście wolę, żeby zbiornik był nieco wyniesiony - jest wtedy lepiej widoczny, a nie tylko wtedy, kiedy się nad nim stanie

Ale dotyczy to właśnie zbiorników, takich jak zalinkowałaś.

Jeśli mają być kamyczki, to wydaje mi się, że lepiej wyglądają już bez dodatkowych murowanych elementów, czyli na poziomie ziemi.

Nie wykluczam jednak, że odpowiednia inspiracja spowodowałaby zmianę mojej opinii
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:32, 23 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)
Asia, ależ się rozkręciłaś fajny pomysł z tym murkiem i wodą, super sprawa buźka


Wszystko z konieczności,płotek mus rozebrać bo jeszcze chwila i sam się rozwali i hortka zostanie bez wsparcia więc taki pomysł z murkiem. Przynajmniej będzie trwalszy . Nie wiem jak pod tą hortką będziemy murować,M mnie przeklnie pewnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:34, 23 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anbu napisał(a)


Cudowny


To teraz mój faworyt
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:45, 23 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Odnośnie zbiornika:

Osobiście wolę, żeby zbiornik był nieco wyniesiony - jest wtedy lepiej widoczny, a nie tylko wtedy, kiedy się nad nim stanie

Ale dotyczy to właśnie zbiorników, takich jak zalinkowałaś.

Jeśli mają być kamyczki, to wydaje mi się, że lepiej wyglądają już bez dodatkowych murowanych elementów, czyli na poziomie ziemi.

Nie wykluczam jednak, że odpowiednia inspiracja spowodowałaby zmianę mojej opinii


Nie wiem Asiu czy czasem nie zrobić tak żeby jednak nie były to suche kamyki a raczej właśnie zbiornik z kamykami na dnie coś jak tutaj. Taka ilość wody by wystarczyła myślę. Wolałabym na podwyższeniu bo przy moich czworonogach i tak wszystko co równe z poziomem gruntu stanowi wybieg to raz a dwa to takie płasko wysypane kamyki podobają mi się obsadzone choćby minimalnie,inaczej jest to nienaturalne. Ja roślin już nie chcę tam z powodów jw.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies