Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:48, 18 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chyba z tym bukiem na cypelku będzie całkiem dobrze. Gdzieś tam podświadomie nie chciałam iść w tym kierunku bo przyzwyczaiłam się do myśli o kalinie w tym miejscu. Ale tak jest dobrze. Nawet ta magnolia będzie fajnym kpntrastem dla bordowego koloru. Jak fajnie dobierze się rośliny na cypelek może będą z tego luzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasya 11:02, 18 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
Przyszłam zobaczyc jak tam remont sie posuwa
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 11:06, 18 maj 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Margerytka40 napisał(a)
Z tymi trzema Pissardii widziałabym w ten sposób. Na pomarańczowo grujecznik,biały klon i hortki.


Czy jest miejsce na buka? Może zamiast tej środkowej śliwy? Na planie wygląda to na bardzo ściśnięte ale w rzeczywistości tam jest sporo miejsca .
czyli będzie tak jak tutaj tylko dodatkowo buk na cypelku za magnolia? I może wszystkie klony które masz dać na tą przestrzeń między zagajnikiem za ogrodzeniem a swierkami?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 11:23, 18 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)
Przyszłam zobaczyc jak tam remont sie posuwa



Pomalutku się posuwa Kasiu . Walka teraz na froncie i....coś tam się wyłania
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:34, 18 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
czyli będzie tak jak tutaj tylko dodatkowo buk na cypelku za magnolia? I może wszystkie klony które masz dać na tą przestrzeń między zagajnikiem za ogrodzeniem a swierkami?


O nie ,tak byłoby mi za dużo tych bordowych drzew. Jeśli już to zostawiłabym to tak




Te wszystkie klony są bardzo jasne i dają taką jasną plamę a poza tym każdy inaczej będzie rósł. To chyba nie byłby dobry pomysł żeby je w jednym miejscu posadzić. Zastanawiam się czy z tego mojego Variegata poprzez podkrzesanie i przycinanie korony nie dałoby się zrobić podobnej sylwetki do szczepionego Flamingo. Można by się wtedy pokusić o zostawienie ich obu.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:46, 18 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Czy taką jasną plamę klona można połączyć z tym bordem śliw czy lepiej przedzielić te dwa kontrasty spokojną zielenią?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 12:58, 18 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pisałam wcześniej ale mi wcięło.

Tych kolorowych klonów nie zestawiałabym razem: wybrałabym tego, który będzie większy i posadziła w kącie odległym od tych pissardi - tam, gdzie go narysowałaś na poprzednim rysunku (to białe kółko).

Przed świerkami inne, spokojne drzewka.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 13:28, 18 maj 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
A może pisardi dać koło świerków, jednego klona za magnolie a drugiego może tego szczepionego tam przed zagajnikiem. Taki drugi cypelek jest
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 13:58, 18 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Pisałam wcześniej ale mi wcięło.

Tych kolorowych klonów nie zestawiałabym razem: wybrałabym tego, który będzie większy i posadziła w kącie odległym od tych pissardi - tam, gdzie go narysowałaś na poprzednim rysunku (to białe kółko).

Przed świerkami inne, spokojne drzewka.


No właśnie też mi jakoś nie pasuje ani zestawienie tych klonów razem ani połączenie bezpośrednio ze śliwami. Variegata na pewno będzie większy. Wiem że te klony to nie polecane drzewa na forum ale trudno,jakoś to przeżyję
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:01, 18 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
A może pisardi dać koło świerków, jednego klona za magnolie a drugiego może tego szczepionego tam przed zagajnikiem. Taki drugi cypelek jest


Tylko wtedy nie ma miejsca na buka Tricolor a fajny jest
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies