Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

Toszka 12:08, 30 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kamcia napisał(a)
Asiu, Mirelko cieszę się, że się podoba. Super Toszka wymyśliła z tą hakone.

Mirelko, jak tylko tam kosaćce pasują to zostawię . Jak kwitną to mi się podobają tylko później było tak pusto, ale teraz jest hakone to może będzie ok



Taki dokładnie zestaw (rodki, kosaćce) właśnie zlikwidowałam. Jak kwitły to pięknie wyglądały... przez tydzień Kosaćce zastąpiłam hakone
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 19:26, 30 kwi 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kamcia super kulasy bukszpanowe porozrzucałaś
____________________
Ania Ogród Ani :)
kamcia 22:14, 30 kwi 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Mirelko, obcinam tylko kwiaty, ale te liście nie stoją sztywno jak w trawach tylko się pokładają i nie wygląda to za ciekawie. Trawa zdobi to później jesieni, a kosaćce ze dwa tygodnie.

Toszko mi tam jednak coś wysokiego by się przydało, bo pusto będzie, a może morning light będzie lepszy?

Aniu chyba trochę lepiej wyglądają. Jakąś trawkę trzeba im dosadzić i będzie dobrze.

Dopiero wróciłam z synem z turnieju. Cały dzień zeszło więc nic w ogródku nie robiłam. Wyjechaliśmy o 9 rano po 20 byliśmy w domu. My z M jesteśmy zmęczeni, a co dopiero syn jak siedział i myślał tyle czasu- gra w szachy .
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Toszka 22:31, 30 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ML chyba nie... z hakonechloa będzie kolorystycznie... nie wiem jak to ująć... bez wyrazu? Ale może Gracillimus?

Muszę się zapytać, bo ciekawość zżera - ten mniejszy rodek to nie jest przypadkiem repens? Na jaki kolor kwitnie?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamcia 22:53, 30 kwi 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Toszko jest to cunningham white, bo ten duży taki jest. W zeszłym roku sadzony mam nadzieję, że ładnie zakwitnie.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kerii 23:53, 30 kwi 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Fajnie zrobiłaś sobie tą nową rabatę a szafirki nadal the best ))
____________________
Jola Moja glebo terapia
kamcia 22:38, 01 maj 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Pokaże Wam jedną rabatę, gdzie rosną roślinki, które miałam rosły wcześniej w ogródku i zrobiła się taka rabata przechowalnikowa. Niestety posadziłam w niej też dąbrówkę, a jak wyczytałam u Asi dusi ona inne rośliny i powinno się ją wywalić.

Zdjęcie z zeszłego roku w tym muszę zrobić porządek, bo jeszcze nie zdążyłam po zimie.




Bukszpany muszę przesadzić, bo coś tam rosnąć nie chcą, takie lekko rudawe się po zimie zrobiły. Ziemia jest tam nawożona tłusta, żyzna i nie wiem czy nie powinnam jej piaskiem rozluźnić.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
MirellaB 05:53, 02 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
To jest rabata w przedogródku?
Ładnie ją obsadzić i będzie super
Fanką przesadzania roślin z miejsca na miejsce ja nie jestem. Każde przesadzenie rośliny opóźnia jej rozwój o rok.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kamcia 08:27, 02 maj 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Mirelko co proponujesz, zostawić tak jak jest tylko dąbrówkę wywalić, ewentualnie coś dosadzić? Tak to jest przedogródek.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 16:42, 02 maj 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dzisiaj przy okazji urlopu jeździliśmy po szkółkach roślin. Chciałam kupić choiny kanadyjskie i golden szmaragdy i niestety nie kupiłam nic. Po prostu nie było . Muszę chyba jakąś przyczepkę wynająć i pojechać do Końskowoli to może coś kupię.

Na pocieszenie kupiłam tylko Gracilimusy. Jeden posadzę zamiast kosaćca, ale to dopiero jak ten przekwitnie, a 3 posadzę za hortkami.



W zeszłym roku sadziłam jodłę silberlocke i teraz będzie miała tyle szyszek.

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies