Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

Toszka 12:00, 22 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rodek ma typowe objawy przemrożenia - miejsce pod ścianą mu nie pomaga. Było kilka dni ciepełka, roślina ruszyła z wegetacją (rozhartowała się), a potem przyszło załamanie pogody, ziąb, zimne suche wiatry i efekty widać na zdjęciu (charakterystyczne zmiany wzdłuż nerwów)

Buksy jak dla mnie nie rokują
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 12:29, 22 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Kama!
Trafiłąm do CIebie tropiąc Toszkę

Bardzo ładny masz ogródek i bardzo metodycznie pokazujesz sowoje prace.
Będę podglądać

Pozdrawiam! Asia
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kamcia 17:38, 22 kwi 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Miru trawki po 8 zł, ale taka duża doniczka. Spokojnie można podzielić. Jeśli byłaby to hakone to bym jeszcze dokupiła .

Toszko czyli nic z nim nie robić? Nie trzeba niczym psikać, nic mu nie będzie?

Buksy więc wywalam.

Asiu witam Cię i zapraszam. Dużo pracy jeszcze przede mną, ale mam nadzieję, że roślinkom będzie dobrze. Niestety nie przygotowanie ziemi na początku zakładania ogródka powoduje to, że rośliny wykopuje i po przygotowaniu podłoża sadzę na nowo, czyli podwójna robota.

Dzisiaj nie pada, ale nie pada więc wsadziłam rodki. Najwięcej czasu zajęło mi rozrywanie tych korzeni i wydłubywanie torfu. Normalnie masakra. Mam nadzieję, że się przyjmą, bo trochę je "poharatałam"



Nawiozłam też trawnik, bo ma padać wieczorem i zrobiłam sadzonki z żurawek, bo niestety po zimie kiepsko wyglądały.



Mam nadzieję, że czosnki ładnie zakwitną, sadziłam po raz pierwszy na jesieni, jestem ich bardzo ciekawa.


Siedzę teraz pod kocem i nie mogę się rozgrzać brrrr.


____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Makusia 13:28, 24 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kamilo witam się u Ciebie, przejrzałam cały wątek. Masz śliczny murek, który mnie do Ciebie przyciągnął.
Masz też świetnych Aniołów Stróżów ogrodowych poczynań i pilną jesteś uczennicą- zero buntu

Będę śledzić Twój wątek już na bieżąco.
PS. Zakupy świetne i też obstawiam, ze to hakone.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 22:44, 24 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kamcia napisał(a)





To fioletowo-sine to lawenda?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamcia 10:29, 25 kwi 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Witaj Marto i zapraszam liczę również na Twoją pomoc.

Toszko tak to lawenda jeszcze jej nie przycinałam bo zimno. Od dołu odbija więc chyba żyje. Dzisiaj ją ściąć? tak na jakieś 10 cm?

Toszko mam takie pytanie czy hakone żółta da rade na słońcu pod hortensjami?, czy szkoda jej sadzić?. Wiem, że zielona da rade. To ta rabata pod domem z hortensjami i czosnkami.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 19:10, 25 kwi 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Lawenda przycięta






Tulipany jeszcze w pąkach, wiosna jakieś 2-3 tygodnie u mnie do tyłu.

Zrobilam też kancik rabaty do zmiany



a tak chce zmienić



zielone to kulki bukszpanowe, przesadzę tą ostatnią i tą która jest za coniką, a dalej wsadzę trzmielinę emerald gold. Zastanawiam się czy zostawić tych kulek 3 , czy tak jak narysowałam 5, jak myślicie?
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
anbu 19:13, 25 kwi 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kamciu u mnie też wiosna do tyłu, mam wrażenie że tulipany już wszędzie rozkwitły a u mnie dopiero zaczynają
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mira104 09:03, 26 kwi 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
To nie prawda kobitki, sprawdźcie jaką macie odmianę tulipanów, bo jedne kwitną szybciej, a inne jeszcze w powijakach U mnie część już kwitnie dość długo, a inne jeszcze maja małe pączki.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Makusia 09:48, 26 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mira104 napisał(a)
To nie prawda kobitki, sprawdźcie jaką macie odmianę tulipanów, bo jedne kwitną szybciej, a inne jeszcze w powijakach U mnie część już kwitnie dość długo, a inne jeszcze maja małe pączki.


Potwierdzam na podstawie własnych obserwacji. Ale to dobrze, bo przynajmniej dłużej oko cieszyć będą
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies