Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

Elinka 16:00, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Wiecie , tak sobie mysle ze zamiast czekac na podpowiedzi wkleje to co mi chodzi po glowie a Was prosze o krytyke
Wg mńie oprocz poprawy nasadzen trzeba cos zrobic z ksztaltem bo jest za duza i wszystko bedzie zle wygladac dlatego moze jakies wyodrebnienie sektorow poprzez ekrany, obwodki ( chyba sie powtarzam )
Chodzi o szambowa caly czas
Wkleje 3 wersje

Pierwsza ta co juz byla z wyodrebniona zatoczka na kulki bukszpanowe otoczona z tylu niskim zywoplotem z cisow wtedy to co z tylu bedzie nieco oddzielone i troche sie uporzadkuje choc w tej wersji nadal nie rozwiazany problem duzej plaskiej polaci wokol szamba

Druga wersja
Podobna tylko ekran odwrocony . Mozna by tam posadzic jakies drzewo najlepiej bordowe wokol niego istniejace derenie a za derenia szmaragdy jako zywoplot i otoczyc to niskim takim 05-07 m zywoplocikiem zeby tez odciac ten fragment od reszty


Trzecia wersja
Pomyslalam ze moze za bardzo srodek ciezkosci czyli wysokie drzewa i rosliny umieszczam caly czas w narozniku, moze to blad i trzeba przeńiesc srodek ciezkosci bardziej na srodek rabaty
I tak powstala 3 wersja ze jakies wysokie reprezentacyjne drzewo na srodku w jakims okregu z roslin czy kamyczkow ..

te nr 1 to niby to duze drzewko
Tylko nie wiem czym zrobic to dojscie do tegoz drzewka czy przedluzyc trawnik czy kamieniami wysypac bo w ogrodzie mam kore ale w tej frontowej lezce z wrzosami i gdzies tam z tylu sa kamienie


____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 16:09, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Ai jeszcze jedńo ujecie szambowej, jak wychodze z domu taki mam widok. Matko ale galimatias tam wszyskie kolory swiata sa
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 16:14, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Kurcze ten zolty deren strasznie dominuja dopiero na zdjeciach to widze.

Toszko a jakie jest Twoje zdanie co do rozmieszczenia drzewek ( wisni umbr) na smietnikowej bo Ania jest za 3 wersja wczoraj zamieszczona, a Ty?
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 19:49, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Puk, puk dziewczyny, jestescie tam, bo nie zasne dopoki Waszej krytyki nie dostane pliss
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 20:05, 26 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elinka napisał(a)
Plose...

Moze byc?


Elinko, w gorącej wodzie jesteś kąpana... albo wstrzymasz swój zapęd, albo znowu babole będziesz miała w ogrodzie. Innej opcji nie ma.
Trzeba wszystko przemyśleć na spokojnie. Ja jestem zwolenniczką otulenia ogrodu żywopłotem... choćby po to by rośliny nie wymarzały i nie wypadały przez przeciągi. Bo straty z tego powodu potrafią być wielkie i emocjonalnie dobijające.

Wróćmy do śmietnikowej - czy jest możliwość za płotem posadzenia żywopłotu? Za tym płotem z wersji trzeciej gdzie wzdłuż wiśnie stoją?

Teraz o szambowej - niech ci nie będzie przykro, ale storpeduję na razie twoje plany, bo to bizuteria, a nie plan. Teraz skupmy się na żywopłocie, bo ten róg tak zostać nie może. W takim sąsiedztwie jodła nie ma żadnego uzasadnienia i w ogóle jej nie widać... priorytetem jest obmyślenie tej części +cały front.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 20:18, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dzieks dzieks,
Smietnikowa
Za ogrodzeńiem nic bo tam droga jest dojazdowa do sasiadow a co Ci chodzilo po glowie?

Szambowa
Zle mnie zrozumialas moje malunki nie maja byc zamiast zywoplotu .
Toszka ja z zywoplotu nie rezygnuje , ale ńie wiem co ma nim byc a jedyne co mi przyszlo do glowy to w wersji 2 jodla i zamiast derenia szmaragdy dalej po staremu czyli ivonee a derenie wychodza do przodu
A poniewaz nie wiem co na zywoplot to mysle o tym co przed zywoplotem czylo to drzewko i cos tam...

A czemu mowisz ze jodla ńie pasuje ona ma prawie 1,5 a przeciez urosnie teraz zaslania ja spartan ale go tam nie bedzie i odsloni jodle tak mi sie wydawalo przy najmniej ...
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 20:27, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
No bo sie doczekac nie moge, czytam od 3 dni watek anbe ani jestem poza 200 juz i widze jej postepy i tak ladnie i troche znow zaczelam przebierac nozkami ze tez tak chce .
A propos od jakiegos czasu podobaja mi sie choiny kanadyjskie nawetwsadzilam dwie na probe i jak zobaczylam u Ani to pomyslalam ze jak nie przy smietnikowej bo nie ma miejsca to moze na szambowej wykorzystamy
/ pewnie dostane ochrzan bo mialo byc spojnie i jak choiny tu to i tu / co myslisz ?
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 20:34, 26 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powiem otwarcie, ze na ten moment boję się ci cokolwiek podpowiadać, bo to wiąże się z przesadzaniem roslin. Innej opcji nie ma. A ażeby przesadzać to trzeba wiedzieć gdzie. A to znowu wiąże się z planowaniem kompleksowym.

I powiem ci, że w tej sytuacji z sąsiada roślinami, ja bym dała w rogu trzy , a moze 5 serbów. Resztę bym chyba dała szmaragdy w przyszłości równo cięte.
Albo cały pas szmaragdów, łącznie z zasłonięciem derenia sąsiada, a przed nimi jakieś drzewa...opcji może być sporo... cały czas myślę i kombinuję, ale to nie jest planowanie na dwa, trzy dni. Tu trzeba obmyśleć wszystkie pory roku i kompleksowo planować całą rabatę.

Nie można na łapu-capu zaplanować twojego ogrodu i powiem ci dlaczego - ponieważ w ogrodzie masz przewagę sinego koloru. Przez ten kolor wydaje ci się, że masz kolorystyczny misz-masz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 20:35, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Kurcze jak jednak jodla w rogu to gdzie , ja chyba nie mam na nia miejsca poza ta rabata, wysunac do przodu moze a zywoplot z tylu za nia? Znow cos od czapy kombinuje
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 20:42, 26 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jodła całkowicie zlewa się ze świerkami sąsiada. Gdzie jej uroda? Gdybyś nie napisała, że to jodła, to ciężko się domyśleć co to.

Coś ci napisze od serca - wiem, że dojrzejesz do tego sama... ja teraz świadomie sieję zamęt, ale dobry w konsekwencji...otóz ja bym przynajmniej połowę tych jałowców sinych wysłała do jałowcowego raju... tak jak Makusia...

Zamiast nich bym posadziła soczyście zielone szmaragdy, choiny, cisy, tak by zieleń...żywa zieleń zagościła w twoim smutnym, sinym ogrodzie...
To będzie rewolucja, a nie tylko sztukateria i szarpanie się z pierdołkami bez spektakularnego efektu.

Jeśli teraz masz łzy w oczach i strach blokuje ci gardło to idź golnij sobie kielonka i pójdź spać. Rano przejdź się po ogrodzie i wyobraź sobie zamiast jałowców piękną zieleń... a potem napisz co myślisz... teraz nic nie pisz... zrób jak wyżej napisałam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies