Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Agania 11:10, 14 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uwielbiam wpadać na szerokie kadry do Ciebie...wolę teraz Twoją jesień, ale judaszek przepiękny wybujał jak sosny w Twoim ogrodowym lesie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Andrzej_ 16:42, 18 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Agania napisał(a)
Uwielbiam wpadać na szerokie kadry do Ciebie...wolę teraz Twoją jesień, ale judaszek przepiękny wybujał jak sosny w Twoim ogrodowym lesie

Dzięki Agania! Judaszka odwiedziłem w weekend i stwierdziłem, że zrobił mnie w trąbę, bo ma już raczej 5-6m. Zdrajca.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 16:56, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
to potwór z niego się robi, dobrze, że u Ciebie przestrzenie lubiące takie wielkie drzewa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 15:02, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękny ten judaszowiec i ładnie rośnie do góry.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 15:06, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Witaj Andrzeju Mnie również przydały się fotki judaszka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
aga55 22:55, 19 lis 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Andrzej_ napisał(a)

Sosny możesz śmiało podkrzesywać teraz. Swoje tnę zasadniczo jesienią i zimą; pamiętać trzeba koniecznie o pozostawianiu kołków przy pniu.

Dlaczego? Mnie uczono, że sośnie zwyczajnej nie zostawia się tylca.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Andrzej_ 09:22, 20 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Pszczelarnia napisał(a)
Piękny ten judaszowiec i ładnie rośnie do góry.


Dziękuję Ewo

Anda napisał(a)
Witaj Andrzeju Mnie również przydały się fotki judaszka

Cześć Ewka To co, będzie judaszek u Ciebie?

aga55 napisał(a)

Dlaczego? Mnie uczono, że sośnie zwyczajnej nie zostawia się tylca.

Aga, przy sosnach zostawiam kołeczki na min. dwu- lub trzykrotną średnicę obcinanej gałęzi. Po kilku latach po kołku nie ma śladu, wchłonięty zostaje przez rosnące tkanki, a rana bardzo mało żywicuje (tylko prze krótki czas po podkrzesaniu). Gałęzie przycięte przy pniu długo żywicują, a z kolejnymi latami robi się w pniu dziura. Mam gdzieniegdzie tak "podkrzesane" sosny przez ekipę budowlaną - dziury do martwego drewna wewnątrz pnia są do dzisiaj, a dom budowałem 10 lat temu.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Anda 18:11, 20 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Tak, tak, będzie judaszek. Zastanawiałam się tylko jaki i teraz wiem, że Cercis canadiensis gatunek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Andrzej_ 10:21, 26 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Anda napisał(a)
Tak, tak, będzie judaszek. Zastanawiałam się tylko jaki i teraz wiem, że Cercis canadiensis gatunek

An Schdiggle von Judasek isch ned schlechd! Do wirsch gugga!
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Anda 11:34, 26 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Lo rany, a coz to za dialekt? Schwäbisch?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies