Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Zana 15:32, 30 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)


Chciałam jakoś elegancko skomentować te widoczki ale ciśnie mi się tylko: "Ożesz w mordę!!!". Bardzo przepraszam.


Ba! Ja się przyłączam do tego komentarza
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Andrzej_ 15:47, 30 paź 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gosiek33 napisał(a)
właśnie, po co ja tu wlazłam



nojacieniemoge

Zana napisał(a)


Ba! Ja się przyłączam do tego komentarza

Dobra, przyznaję jak jest naprawdę: w ogrodzie jest megaponuro, to tylko trochę słońca rano było.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Helen 06:46, 31 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Andrzej_ napisał(a)

Możesz przykryć podłoże wokół judaszka warstwą ochronną, jako zabezpieczenie przed mrozem przy braku śniegu. Przy silnym mrozie pędy młodej rośliny mogą przemarznąć, ale z mojego doświadczenia wynika, że judaszowiec dobrze "odbija" z korzenia - niepotrzebny mi egzemplarz kilka lat przycinałem przy ziemi, a on zawsze silnie odrastał.

mrozik -2 st.C

Andrzej, dziękuję za informację. Skłaniam się ku nieprzykrywaniu, bo wychodzę z założenia, że roślina musi dać radę i się hartować

Już nie pokazuj tych widoków, bo tylko palpitacji można dostać...
Albo będę Cię nachodzić, w sensie najeżdżać
Ślicznie
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 06:59, 31 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dzięki za fotki, chociaż, bogiem a prawdą, wcale nie pomogłeś . Są cudne! Powiedz jeszcze tylko, czy przycinasz je jakoś czy puszczasz na żywioł? - bo u mnie wywiązała się mała wymiana zdań na ten temat i były one - te zdania - dosyć podzielone.
Dziś pewnie pojawią się kolejne "oszronione" zdjęcia - u mnie o 6 było -3 C. Dobrego dnia!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Andrzej_ 10:31, 31 paź 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Helen napisał(a)

Andrzej, dziękuję za informację. Skłaniam się ku nieprzykrywaniu, bo wychodzę z założenia, że roślina musi dać radę i się hartować

Już nie pokazuj tych widoków, bo tylko palpitacji można dostać...
Albo będę Cię nachodzić, w sensie najeżdżać
Ślicznie



galgAsia napisał(a)
Dzięki za fotki, chociaż, bogiem a prawdą, wcale nie pomogłeś . Są cudne! Powiedz jeszcze tylko, czy przycinasz je jakoś czy puszczasz na żywioł? - bo u mnie wywiązała się mała wymiana zdań na ten temat i były one - te zdania - dosyć podzielone.
Dziś pewnie pojawią się kolejne "oszronione" zdjęcia - u mnie o 6 było -3 C. Dobrego dnia!

Oczarów nie przycinam, ewentualnie chore/b.słabe pędy.
Fotek z dzisiaj nie będzie, bo nie robiłem.
Ale za to coś z 31.10.2016: Feuerzauber i jeden szerszy widoczek.

Pozdrawiam!
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
mirkaka 07:35, 12 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Zachwycam się Twoim ogrodem, urządzony z gustem i wyczuciem
Myślę o zakupie judaszowca, możesz pokazać swojego, rośnie jak drzewko czy krzew?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Andrzej_ 10:22, 12 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
mirkaka napisał(a)
Zachwycam się Twoim ogrodem, urządzony z gustem i wyczuciem
Myślę o zakupie judaszowca, możesz pokazać swojego, rośnie jak drzewko czy krzew?

Dziękuję Mirko!
Załączam fotki judaszka. Ma ok. 4,5m wys. i czy jest dużym krzewem czy wielopniowym drzewkiem oceń proszę sama

Fajnie było przypomnieć sobie jak wygląda ogród wiosną
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:24, 14 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
mrokasia 10:32, 14 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Andrzej_ napisał(a)

Dziękuję Mirko!
Załączam fotki judaszka. Ma ok. 4,5m wys. i czy jest dużym krzewem czy wielopniowym drzewkiem oceń proszę sama

Fajnie było przypomnieć sobie jak wygląda ogród wiosną


Ależ śliczny ten judaszek! Jaka to odmiana? Sam tak rośnie czy ingerowałeś w jego pokrój?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Andrzej_ 10:42, 14 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
mrokasia napisał(a)


Ależ śliczny ten judaszek! Jaka to odmiana? Sam tak rośnie czy ingerowałeś w jego pokrój?

Kasia, to gatunek - judaszowiec kanadyjski. Przycinam tylko martwe pędy. Mógłby mieć trochę więcej słońca.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies