Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Andrzej_ 13:09, 23 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gosiek33 napisał(a)



Nie dodawałeś zatem jakiejś kwaśniejszej ziemi? Wystarczyło to co samo się wytworzyło pod drzewami?


Nie napisałem że torf jest kwaśny
Oczary nie wymagają wielkiego zachodu, po prawdzie nic przy nich nie robię
Odmiana "Feuerzauber" ma chyba jeszcze ładniejsze liście:
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 13:11, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zjawiskowy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 22:16, 23 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Oczary czarują. Ogród jako całość zachwyca pięknem i naturalnością. No ale to już kiedyś pisałam...

Ale przyszłam z prośbą o radę. Powiedz mi Andrzeju jakie paprocie sadziłeś jako rodkowe towarzystwo? Bo moim rh szukam towarzystwa.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agulina_Em 09:26, 24 paź 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Andrzej_ napisał(a)


Cześć Aga,

z krzewów sadzę w lesie głównie różaneczniki, pierisy, kiścienie, cisy a na skraju lasu, gdzie najwięcej słońca, wrzosy, kalmie i azalie japońskie. Wypełniam bylinami: paprocie, rodgersje, gdzieniegdzie bluszcz (hedera), świecznice, parzydło leśne, kokoryczka, kruszczyk, majówka groniasta, fajnie też zaczął rozrastać się okrywowy dereń kanadyjski.

Sosny oczyszczam od dołu, żeby doświetlić las. Różaneczniki bez bezpośredniego nasłonecznienia mogą nie kwitnąć, albo kwitną słabo.

pozdrawiam


Dziękuję Ci bardzo Rozważę te roślinki na wiosnę
Miałam kiedyś wrzosy i było im za ciemno bo ten nasz las niestety ciemny jest ale pracujemy nad jego oczyszczeniem

Pozdrawiam
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Andrzej_ 11:05, 24 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
anka_ napisał(a)
Oczary czarują. Ogród jako całość zachwyca pięknem i naturalnością. No ale to już kiedyś pisałam...

Ale przyszłam z prośbą o radę. Powiedz mi Andrzeju jakie paprocie sadziłeś jako rodkowe towarzystwo? Bo moim rh szukam towarzystwa.


Ania, sadzę bardzo różne paprocie: nerecznice, języczniki, cyrtomium, pióropusznik, wietlice. Żadna jak dotąd nie wypadła. Języczniki niby wymagają podłoża z wapnem, ale w podłożu neutralnym też dają radę. Wszystkie lubią raczej żyzne i wilgotne podłoże, a półcień to chyba idealne miejsce dla nich. Bardzo lubię nerecznicę czerwonozawijkową, bo dodaje trochę koloru do dość monotonnej zieleni różaneczników.

Prawdziwą kolekcję paproci ma Zbyszek (ZbigniewG)

pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Margerytka40 09:09, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Witam się u Ciebie oficjalnie bo podglądam od dawna. Podziwiam za obszar który ogarniasz i to jak to robisz. Dziś przychodzę z prośbą o pokazanie derenia drzewiastego. Zakupiłam sobie też w tym sezonie takiego. Jak on wygląda jesienią?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 10:09, 26 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Andrzej_ napisał(a)
Żadna jak dotąd nie wypadła....Języczniki niby wymagają podłoża z wapnem, ale w podłożu neutralnym też dają radę...

Właśnie o to Andrzeju mi chodziło. Czy na kwaśnej sadzisz tylko typowe kwasoluby, czy niektórym gatunkom miejscowo trochę wyższe ph pod nóżki i dadzą radę.
Wątek Zbyszka oczywiście znam.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Andrzej_ 11:05, 26 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Margerytka40 napisał(a)
Witam się u Ciebie oficjalnie bo podglądam od dawna. Podziwiam za obszar który ogarniasz i to jak to robisz. Dziś przychodzę z prośbą o pokazanie derenia drzewiastego. Zakupiłam sobie też w tym sezonie takiego. Jak on wygląda jesienią?

Cześć
Fotki takie sobie, bo ten dereń powinien być posadzony jako soliter - wtedy ładnie widać pokrój.
Wrzucam co mam i pozdrawiam

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 11:09, 26 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
anka_ napisał(a)

Właśnie o to Andrzeju mi chodziło. Czy na kwaśnej sadzisz tylko typowe kwasoluby, czy niektórym gatunkom miejscowo trochę wyższe ph pod nóżki i dadzą radę.
Wątek Zbyszka oczywiście znam.

Dadzą radę, i tak muszę zawsze wymienić podłoże, bo w samym piachu to wiesz...
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Margerytka40 19:18, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziękuję za derenia, przyznam że liczyłam na odrobinę czerwieni jesienią. Bardzo duży u Ciebie. Czy one szybko rosną?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies