Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

MiluniaB 08:44, 23 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
A właśnie zdjęć hortek na pniu brakuje. To napisz chociaż co tam masz
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
AngelikaX 11:46, 24 sie 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Mirella o które hortki na pniu pytasz, bo ma w dwóch miejsach - pierwsze od frontu - ostatnie zdjęcia wrzucałam kilka stron wcześniej (930 pierwszy post).. Drugie to przy placyku basenowym, ale jak pisałam mam tam basen w sezonie Rosną tu vanilki na pniu, podsadzone szałwią i carexami Evergold, za nimi są świerki serbskie i niebieskie, między nimi gracillimusy - taka przysłona drugiego wjazdu z tyłu działki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:47, 24 sie 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Katte napisał(a)


U mnie w cienistym zakątku aczkolwiek na 3 h zagląda słońce , strona wschodnia.
Mam odmianę Strong , i jej pasuje to miejsce , ma kilkadziesiąt ogromnych kwiatostanów śnieżno białych .
Vanillia Fraise na południowej stronie trochę przysmaża je słońce ale to dlatego ze nie ma jeszcze niczego pod nóżkami


Czyli słoneczko zagląda

ps. Moje Vanilki też sporo słońca mają od południowego - zachodu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:53, 24 sie 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makao_J napisał(a)

Szkoda. Jestem ciekawa co na niej masz, no ale rozumiem.




Aniu nie jest to jakaś wymyślna rabata, robotę robi szałwia i tulipany doll's minuet, ale wiadomo tylko przez moment... poza tym stoi tam duży klon czerwony, 5 vanillek, szałwia w nogach z evergoldami, za nimi świerki i gracki. Na evergoldy mam nerwa, bo co roku się mega długo zbierają, zapada decyzja o eksmisji, to zaczynają wyglądać i taka ot zabawa w kotka i myszkę już 3 lata
ps. 2 lata temu na klonie od mrozu zrobiło się spore pęknięcie... plan był na postawienie w jego miejscu ścianki wodnej i mała reorganizacja rabaty, ale łądnie się rana zabliźniła więc pozostaje po staremu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:00, 24 sie 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
andzia458 napisał(a)
Piękny, intensywnie zielony kolor. W takim ogrodzie to już spokojnie można odpoczywać a nie dumać, że znów coś trzeba pielić, przesadzić, bo coś nie gra.


Pielić, grabić, kosić, sprzątać, ciachać trzeba nadal, ale zgadza się na odpoczynek więcej czasu się znajdzie Inaczej się podchodzi do prac, na spokojnie bez spiny... nie mam ciśnienia że coś muszę

ps. Poprzesadzać to i mnie się zdarza - na wiosnę sadziłam 70 ID w nowym miejscu a i czeka mnie posadzenie nowych 2 umbr, bo chorują - odwlekam to jak mogę... no i ostatnio wydumałam (za mało bólu krzyża chyba mam ), że jak już będę kupować te umbry to coś tam bym nabyła drogą kupna na front z drzew... przesunę 3 hortki na pniu do przodu, bo duszą się z grackami już i w ich miejsce coś bym wcisnęła Także jak widzisz za długo spokoju nie ma
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:02, 24 sie 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Wiaan napisał(a)
Chciałam posadzić pod katalpami hortensje bukietowe, jest tam słońce i trochę cienia. Nie wiem czy wybrać anabelki czy limeliht, co bys mi doradziła jest to frontowa strona. U Ciebie rosną wspaniale i nowe kadry cudne



Jak od frontu to poszłabym w limki - pięknie wyglądają już jako młode egzemplarze, a anabelle jak maludy to średnio wyglądają i trzeba zaczekać aż zmężnieją
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:03, 24 sie 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Nowa12 napisał(a)
Ja te Zippery zgapiłam od Ciebie i jestem bardzo zadowolona. Naprawdę fajne żurawki. Piękny kolor.


I nie wypiętrzają się, przez co nie trzeba ich rozsadzać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:03, 24 sie 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MiluniaB napisał(a)

Myślałam, że zippery chcesz wywalić.
Wiedziałam, że będziesz z nich zadowolona


Jestem
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Margerytka40 12:34, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Skoro o żurawkach mowa to może macie jakąś niezawodną limonkową odmianę?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiaan 14:13, 24 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5362
AngelikaX napisał(a)



Jak od frontu to poszłabym w limki - pięknie wyglądają już jako młode egzemplarze, a anabelle jak maludy to średnio wyglądają i trzeba zaczekać aż zmężnieją

Dziękuję będą limki, mam z tyłu działki i są cudne. Czy mogłabym prosić Cię abyś zajrzala do mnie na końcu wrzuciłam fotkę i opis gdzie chcę je posadzić i zastanawiam się czy poszerzać czy zmieszczą się w tej szerokosci. Będę wdzięczna
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies